P o l e c a m y
Gakra.pl - chemia samochodowa, lakiery przemysłowe, chemia przemysłowa

Kominki, wkłady kominkowe, piece kominkowe

ZalogujUzytkownikHaslo
Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie    
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Brainiac.pl Strona Główna » Programy » Inne » Mythbusters » Pomysły na mity

Pomysły na mity
Autor Wiadomość
ursus
Nowy użytkownik

Wysłany: 2009-02-16, 18:46   

Dobra fakt nie wiedziałem do końca, ale się dopytałem i mój nauczyciel mówi że są 2 wersje. Ale mniejsza o to za chwile podam cały spis tych wszystkich mitów które wymyśliliście i będziemy głosować.

[ Dodano: 2009-02-16, 19:29 ]
UWAGA mamy już!!!! Słuchajcie! Wziąłem wszystkie takie rozsądne, chociaż złota rybka :D . Ale. I to z pompką to wziąłem podwójnie bo i ten tzw. "winożłopy" to samo zobili.

REGULAMIN
1. Nie głosujemy na swoje
2. Głosowanie zamyka się równo o 19. 30. 00
w środę z tego iż w czwartek muszę dać panu
3. piszemy tak np. "pierwszy mit jeden głos"
4. Głosujemy jeden RAZ!!!
I jeszcze do ZUMO daj e - mail...

1. Gdy robi się miotacz ognia z dezodorantu to może zassać płomień i wybuchnąć.?
2. czy spadając ze schodów lepiej jest być trzeźwym czy pijanym?
3. Jakiś czas temu gdzieś w internecie znalazłem taką historię
pewnego razu nie wiadomo dla czego . ale najprawdopodobniej dla zabawy trzej chłopcy bawili się pompkami które wsadzali sobie w odbyt i dmuchali.( chyba mieli w tym coś przyjemnego lub po tym leciały gazy)
jednak dla jednego z nich to nie wystarczyło i przeszli się na stacje benzynowa gdzie skorzystał z kompresora do kół samochodowych. gdy już był przygotowany dał sygnał dla kolegi by już włączył . i wtedy zniknął a dokładniej rozleciał się na drobne kawałki w obrębie kilku metrów
4. czy faktycznie można zjechać po żaglu przecinając go nożem i nie zrobić sobie krzywdy?
5. Ostatnio słyszałem, że jadąc za tirem można wpaść w ciąg i ograniczyć przez to spalanie paliwa. Jadąc niedawno na Mazury "przykleiłem" się do takiego kolosa i jakby nieco lżej się prowadziło ale ciekawe czy rzeczywiście to coś daje.
6. Czy to prawda ze koty z wyższej wysokości spadają z mniejszymi urazami?
7. czy to prawda ze bardzo stary papier jest wytrzymalszy na rozciąganie niż nowy?
8. A ja słyszałem pewien wojskowy mit jakoby światło księżyca miało tępić żyletki?
9. Ja bym chciał, żeby sprawdzili czy można chodzić po dnie zbiornika wodnego z odwróconą łodzią na głowach. Taka scena była w filmie "Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły".
10. Z jadącego samochodu zostaje wystrzelony hak który wbija się w ścianę żeby zahamować samochód jednak auto zbyt szybko jedzie i wyrywa polowe ściany
11. Czy wiszący autobus nad przepaścią mona uratować gdy się przejdzie na koniec autobusu?
12. Podczas meczu basebollowego miotacz ( ten co rzuca piłeczką ) rzuca piłeczkę a pałkarz ( ten co odbija ) odbija piłkę z dużą prędkością , piłka leci w trybuny i trafia kibica. Czy taka piłeczka może zabić?
13. Agent 007 skoczył w przepaść za samolotem i go dogonił i wszedł do niego i zdążył wylecieć. Czy takie cos jest możliwe?
14. Czy to prawda że kiedy jesteśmy znudzeni częściej ziewamy?
15. A ja zastanawiałem się kiedyś nad takim czymś (z pewnością to nie jest mit) że gdyby napełnić basen sześciofluorkiem siarki to człowiek mógłby chyba pływać tak jak na wodzie.
Czy to jest możliwe?
16. W kopalni jest związana panienka( z westernów ) i obok na skale stoi dynamit. Dzielny kowboj jednym strzałem trafia w lont i górna część(lont - ten po którym szedł ogień) odpada. Da się tak zrobić?
17. Do jakiegoś domu wtargnęli złodzieje z pistoletami , ale nie wiedzieli ze w kuchni jest jakaś pani. Smażyła naleśniki. Oddali 1 strzał. Ale ona wcześniej złapala patelnie i instynktownie zrobiła ruch ręką w stronę pocisku i odbiła ten pocisk patelnia zabijając jednego ze złodziei. Jest to możliwe?
18. Pewien człowiek wpada z dużej wysokości do głębokiego zbiornika z wodą, lecz przeżywa ponieważ był pełen mydła i różnych pieniących płynów.
19. Kiedy jest burza z piorunami stojące otwarte mleko w lodówce ZAWSZE kiśnie. Dlaczego?
20. Ja mam jeszcze pomysł związany z mitem z "zabójczymi kartami", mianowicie są według mnie dużo groźniejsze bronie niż karta do gry z którymi spotykamy się na co dzień - nie chodzi mi tu wcale o noże, młotki i inne przedmioty które mogły by być zarekwirowane np. na lotnisku, ale o takie jak długopisy, chińskie pałeczki i plastikowe karty
21. Mogliby sprawdzić jak silne fale mikrofalowe wytwarza telefon i czy można jednym znacząco podnieść temperaturę(załóżmy w małej skrzyneczce).
22. W dorosłym człowieku jest podobno tyle żył , że jakby wszystkie żyły ułożono w jednej linii i naciągnięto to było by tyle samo ile ma promień ziemi(od bieguna do środka).
23. Jakby na całym boisku do kosza rozłożono ludzkie płuca to piłka do koszykówki odbijała by się tak jak na parkiecie.
24. Byłem wczoraj na "Indianie Jones'ie i Królestwie Kryształowej czaszki" i tam była scena, w której Indiana chowa się do lodówki zabezpieczonej ołowiem w mieście martwych(ja to tak nazywam-miasta z manekinami, na które spuszczano bomby atomowe) i tam przeżywa wybuch.
25. Czy bananem i płynem do mycia szyb, z suchą ścierką, da się wyczyścić płyty CD od rys?
26. Czy Złote rybki spełniają życzenia?
27. Czy można podrzucić kostkę do gry w chińczyka tak aby się nie obracała w powietrzu?
28. Czy spadając z dużej wysokości do dużego zbiornika wodnego można wyjść bez obrażeń?
29. kilka lat temu zrobiłem "armatkę" składającą się z 2 rurek, pierwsza 2.5cm a druga ciasno się w nią wsuwała. W tej mniejszej był zatkany jeden koniec, 2 cm od końca był otwór do zapalania, wsypywało się pyłek cukru i saletry (50\50) ubijało, wpychało papier, następnie baterie AA i jeszcze raz baterie. Podpalało się i uciekało. Po kilku sekundach mniejsza rurka wbijała się głęboko do ziemi a bateria rozpryskiwała się na pionowych płytach betonowych. Byłem bardzo ciekaw czy to mogło by kogoś zranić. niestety nie mam jak zrobić żelu balistycznego
30. U nas chodzi mit że dzieci nie mogą bawić się w zbożu bo gdy by kombajn zbożowy podjedzie i będzie miał włączony heder to może dziecko zmielić
31. Polski kierowca 40 tonowej ciężarówki przeleciał nad 6 metrową dziurą w moście i nic mu się nie stało.
32. Przy powstaniu kościuszkowskim Wojciech Bartos wkradł się w mundur i od razu pobiegł do armaty ruskich, mieli tylko jedną, i są 2 wersje
1.Włożył czapkę z przodu i że niby armatę rozwaliło
2. Rzucił czapkę na knot i ją rozsadziło
33. Czy jeśli przechodzimy przez pasy (takie na ulicy) i widzimy, że pędzi na nas samochód, to czy uratujemy się poskakując?

UWAGA ZACZYNAMY RÓWNO 19:30:00

Google 

Wysłany:    Reklama Google - forum próbuje zarobić na swoje utrzymanie ;-)

Fredzio 
Łowca Tajemnic

Wysłany: 2009-04-07, 16:23   

Co się w końcu z tym stało?
Wysłałeś wszystko, nie wysłałeś nic, czy wysłałeś mity według uznania?

Maskagaz 
Młody Alchemik

Wysłany: 2009-04-30, 11:10   

Ja znam pewien bardzo ważny mit.Niestety ale chyba nie nadaje się do tego programu.Jest to mit o nieszkodliwości substancji dopuszczonych do dodawania w pożywieniu.A nie nadaje się bo jest niepoprawny politycznie.I jeszcze sobie przypominam opowiadanko o miycznym osobniku który nie istniał.Opisywany był na wikipedii i dopiero po długim czasie stwierdzono że nie istnieje.Poza tym inne mity:
"wiara czyni cuda"
"chcieć to znaczy móc"
Itp. brednie.

sapper18 
Mod-Edytor

Wysłany: 2009-04-30, 11:19   

Maskagaz napisał/a:
Poza tym inne mity:
"wiara czyni cuda"
"chcieć to znaczy móc"
Itp. brednie.

To są powiedzenia a nie mity i niestosowne jest nazywanie ich bredniami.

Fredzio 
Łowca Tajemnic

Wysłany: 2009-04-30, 13:25   

Mnie do tej pory męczy mit z podskakiwaniem przed pędzącym samochodem. Czy takie coś może pomóc, a jeśli nie to czy skok pogorszy naszą sytuację?

ursus 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2009-09-25, 10:03   

Nie wiem co mam zrobić, zna ktoś może ten e - mail bo kolega tutaj się wychwalał że ma e mail a nie ma go chyba. spróbuję na google poszukać

[ Dodano: 2009-09-25, 11:22 ]
Ha ha mam, jestem mistrzu hehe.
For Jamie you can email mythbusters@m5industries.com

For Adam you can email adam@adamsavage.com

Prywatna strona Jamiego
http://m5industries.com/m5i.html

a jeśli jesteście dobrzy z anglika no to poczytajcie
http://www.tv.com/mythbus...48439/msgs.html

hamster007 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2012-09-25, 16:02   

Czy można przeżyć wybuch jądrowy w lodówce?

Odpowiedz do tematu