P o l e c a m y
Gakra.pl - chemia samochodowa, lakiery przemysłowe, chemia przemysłowa

Kominki, wkłady kominkowe, piece kominkowe

ZalogujUzytkownikHaslo
Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie    
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Brainiac.pl Strona Główna » Programy » Inne » Mythbusters » Pomysły na mity

Pomysły na mity
Autor Wiadomość
Nike14
Domowy Naukowiec

Wysłany: 2008-10-24, 21:26   

Na discovery ogladalem program o tych co tak skakali z klifow, to oni mowili tam, ze musza dobrac odpowiednia fale i skoczyc w momencie kiedy ta fala przeplynie.

Google 

Wysłany:    Reklama Google - forum próbuje zarobić na swoje utrzymanie ;-)

szymi 
Mod-Spamkiller

Wysłany: 2008-10-25, 12:26   

Nike14, ponieważ woda w tamtym miejscu nie jest głęboka a pod spodem są skały. Musieli skakać gdy woda była wyżej żeby zdążyć wyhamować przed dnem, a nie żeby nie roztrzaskać się o taflę.

Cristiano17 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2008-11-01, 12:37   

Zumo napisał/a:
Bez problemu :-D

Czyli gdzie? :)

adam7777777 
Szkodnik

Wysłany: 2008-12-30, 23:11   

Wiem, że nie tolerujecie tu ludzi i pomysłów z KNO3 ale kilka lat temu zrobiłem "armatkę" składającą się z 2 rurek, pierwsza 2.5cm a druga ciasno się w nią wsuwała. W tej mniejszej był zatkany jeden koniec, 2 cm od końca był otwór do zapalania, wsypywało się pyłek cukru i saletry (50\50) ubijało, wpychało papier, następnie baterie AA i jeszcze raz baterie. Podpalało się i uciekało. Po kilku sekundach :shock: mniejsza rurka wbijała się głęboko do ziemi a bateria rozpryskiwała się na pionowych płytach betonowych. Byłem bardzo ciekaw czy to mogło by kogoś zranić. niestety nie mam jak zrobić żelu balistycznego :-(

Eliert 
Młody Alchemik

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 2009-01-25, 17:54   Re: mit z kompresorem

koradek91 napisał/a:
Jakiś czas temu gdzieś w internecie znalezłaem taką historię
pewnego razu nie wiadomo dla czego . ale najprawdopodobniej dla zabawy trzej chłopcy bawili się pompkami które wsadzali sobie w tyłek i dmuchali.( chyba mieli w tym coś przyjemnego lub potym się dobrze pierdziało)
jednak dla jednego z nich to nie wystarczyło i przeszli się na stacje benzynowa gdzie skorzystał z kompresora do kół samochodowych. gdy już był przygotowany dał sygnał dla kolegi by już włączył . i wtedy znikną. a dokładniej rozleciał się na drobne kawałki w obrębie kilku metrów

i właśnie nie wiem czy to możliwe . patrząc na mit z z sporzywaniem musującego proszku popijanego colą dochodzę do wniosku ze żołądek i pewnie jelita też są dość szczelne. a kompresory potrafią być na tyle mocne że może rozerwać dętkę w rowerze .
ale tylko czy koleś rozleciał by się na kawałki czy bu mu częściowo brzuch rozerwało i powietrze by się wydostało . co o tym sądzicie ??

znając pogromców mitów . testowali by na martwej nie wypatroszonej świni. a nawet gdyby nic nie rozerwało to by się postarali by było boom. np z a pomocą prochu :D :D :D tak więc jak by nie było fajnie by było zobaczyć to w tv

Taa bardzo przyjemne xD nie wierzę że się rozleciał

ursus 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2009-01-28, 12:09   

Z tego iż mieszkam na wsi interesuje mnie rolnictwo. U nas chodzi mit że dzieci nie mogą bawić się w żbożu bo gdy by kombajn zbożowy podjedzie i będzie miał włączony heder to może dziecko zmielić i z tyłu może mięso wylecieć (jak ktoś grał w GTA SA) to wie. Dajcie e mail to w końcu np. ja wyślę. Pójde do mojego nauczyciela od angielskiego to przetłumaczy! Napiszemy że jesteśmy z Polski itp. :D

bogusław 
Mędrzec

Wysłany: 2009-01-28, 21:24   

ursus, czy ja wiem, przecież jak zboże wysypuje się na przyczepę to raczej nie wkłada się głowy w heder. No chyba, że jakieś dziecko jest na tyle genialne. Poza tym wg. mnie to nic przyjemnego stać pod wodospadem zboża, a szczególnie owsa.

ursus 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2009-01-29, 12:22   

Drogi bogusławie. Chyba źle się zrozumieliśmy. Heder to wał z przodu co ścina zboże i prowadzi do adapterów, które mielą. Moim zdaniem to nie wiem, niby możliwe ale nie wiem czy heder by się nie połamał gdyby się kręcił a w niego by się dzieciak dostał. Te nowe hedery to i od mocniejszego patyka się mogą wygiąć.

Kombajn.jpg
to schemat. czerwone strzałki to w którą strone heder się obraca i gdzie by wpadło dziecko. jest też heder obrysowany
Plik ściągnięto 59 raz(y) 31,87 KB

sapper18 
Mod-Edytor

Wysłany: 2009-02-05, 12:07   

Co prawda to nie jest mit, bo zdarzyło się to naprawdę dzisiejszej nocy. Polski kierowca 40 tonowej ciężarówki przeleciał nad 6 metrową dziurą w moście i nic mu się nie stało. Pogromcy mogliby ustalić z jaką prędkością trzeba jechać i jakie inne warunki trzeba spełnić, aby dokonać czegoś takiego.
http://www.tvp.info/news.html?news=875551

ursus 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2009-02-05, 17:57   

Dobra ja się z nauczycielem umówiłem mam na wtorek przynieść po polsku on mi ładnie przetłumaczy, to jak? Które z was waszym zdaniem.

[ Dodano: 2009-02-05, 18:05 ]
Ja mam jeszcze to, w którymś tam roku jak była 1 wojna światowa jakiś tam gostek wkradł się w mundur ruskich i do armaty, a że była tylko jedna to miał ją rozwalić. I są dwa typy
1. Włożył czabke z przodu i że niby armate rozwaliło
2. Rzucił czpake na knot i ją rozsadziło

Ten gostek się zwie Wojciech Bartos i tym sposobem odnieśliśmy zwyciestwo pod Racławicami

tyresio12 
Domowy Naukowiec

Wysłany: 2009-02-05, 22:34   

Oj... Historia kuleje... Bartos zagasił czapką lont, dzięki czemu na pewno uratował życie paru ludziom. Nie on jeden zadecydował o losach bitwy, tylko cały oddział kosynierów. Armaty to oczywiście nie rozerwało. Działo się to podczas powstania kościuszkowskiego... Jakieś 120 lat przed pierwszą wojną światową ;/ i radzę "Potop" uważniej przeczytać/obejrzeć (albo spytać wujka Googla o Kmicica i kolubrynę).

Fredzio 
Łowca Tajemnic

Wysłany: 2009-02-09, 22:38   

Mnie od dawna męczy pytanie: Czy jeśli przechodzimy przez pasy (takie na ulicy) i widzimy, że pędzi na nas samochód, to czy uratujemy się poskakując?
Podskok wg. mnie ma sens jeśli skoczymy na wysokość maski.
Czy taki skok coś da?

sapper18 
Mod-Edytor

Wysłany: 2009-02-09, 23:21   

Fredzio napisał/a:
Podskok wg. mnie ma sens jeśli skoczymy na wysokość maski

No i robiąc tak, przelecisz przez przednią szybę samochodu jak Chuck Norris :mrgreen:
Nigdy nie wiadomo jak taki kierowca i auto, które prowadzi się zachowa. Gwałtownie hamując, samochód może odwrócić się bokiem i taki podskok na nic się nie zda. Takie działanie nie ma szans powodzenia według mnie. Trzeba by obliczyć prędkość samochodu, odległość, jego wielkość i szereg innych czynników, biorąc pod uwagę nawet siłę i kierunek wiatru :!: Jeżeli auto porusza się bardzo szybko to nie zdążysz nawet pomyśleć co w takiej sytuacji zrobić, a jeżeli wolno to skok nie ma sensu bo możesz zwyczajnie przed nim uciec na bok itp.

ursus 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2009-02-15, 13:46   

Oj tyresio 12, potop rpzeczytałem choć mam 12 lat. I dla twej widomości wygrywam najlepiej ze szkoły konkurs historyczny. I tak jak napisałem są dwie wersje wydarzeń. A kosynierzy jak kosynierzy, że to chłopy to głupie byli i wygrali. Spełnia się przysłowie że głupi to ma szczęście. :-o

tyresio12 
Domowy Naukowiec

Wysłany: 2009-02-15, 17:11   

Erm... sorry, ale po tym poście wcale nie było widać znajomości historii. A uczestnictwo i zwycięstwa w konkursach to naprawdę niewiele świadczy (wiem po sobie)

Odpowiedz do tematu