P o l e c a m y
Gakra.pl - chemia samochodowa, lakiery przemysłowe, chemia przemysłowa

Kominki, wkłady kominkowe, piece kominkowe

ZalogujUzytkownikHaslo
Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie    
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Brainiac.pl Strona Główna » Programy » Inne » Mythbusters » Pomysły na mity

Pomysły na mity
Autor Wiadomość
Zumo
Administrator

Wysłany: 2007-05-09, 21:39   Pomysły na mity

Witam.
Zapraszam do dodawania tutaj swoich pomysłów na mity. Uwaga ! Najlepsze wyślemy do Pogromców. Zapraszam do zabawy.

Google 

Wysłany:    Reklama Google - forum próbuje zarobić na swoje utrzymanie ;-)

markru 
Mod-Spamkiller

Wysłany: 2007-05-09, 21:46   

Gdy robi się miotacz ognia z dezodorantu to może zassać płomień i wybuchnąć.

szymi 
Mod-Spamkiller

Wysłany: 2007-05-10, 15:59   

markru, chciałem dać ten sam, ale jeszcze opiszę jak bym to zrobił:
1. podpalić dezodorant który jest stale "włączony" i zostawić by sprawdzić wyniki.
2. podpalić sam ten zaworek-rurkę (nie cały "przycisk") i zobaczyć czy wybuchnie.

Zumo 
Administrator

Wysłany: 2007-05-10, 17:50   

szymi napisał/a:
1. podpalić dezodorant który jest stale "włączony" i zostawić by sprawdzić wyniki.

Odp. Nie! Testowałem i nic nie wybuchło. Ale za to był fajny miotacz ognia ;)
Tak samo można testować z pustej butelki od
pianki montażowej.<--- Link

Moja wiedza opiera się wyłącznie na dostępnych źródłach, nigdy nie posiadałem i nie posiadam żadnych materiałów wybuchowych ( oprócz legalnych <NWP> ). Posty mają charakter wyłącznie edukacyjny i ich wykorzystanie w celach niezgodnych z prawem jest prowadzone na własną odpowiedzialność i bez mojej wiedzy.
Pamiętaj o bezpieczeństwie!
Ostatnio zmieniony przez Zumo 2007-06-02, 19:08, w całości zmieniany 1 raz  

czajek_ndg 
Nowy użytkownik

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 2007-05-11, 23:39   

Moja propozycja na mit jest taka:czy spadając ze schodów lepiej jest byc trzeźwym czy pijanym (wiem że może się to wydac głupie i banalne, lecz nurtuje mnie to od jakiegoś czasu). Z jednej strony będąc kompletnie zalanym jest się "wiotkim" czyli sie nie stawia się żadnego oporu, w tym nie napina niepotrzebnie mięśni ani nie prostuje się kończyn, co może prowadzic do ich urazów. Z drugiej strony w takim przypadku jest się zdanym zupełnie na pastwę losu i w żaden sposób nie chroni się głowy ani kręgosłupa szyjnego. Popierając to przykładami:
mój znajomy miał wiele wypadków na trzeźwo(spadanie ze schodów, spadanie z wyskokości, nawet stuknął go raz samochód) i nic mu nigdy nie było, natomiast po pijaku wywalił się na chodniku i złamał nogę :-/
Zaś moja mama po imieninach wujka (miała troche w czubie) spadła ze schodów i nic się jej nie stało tylko troche obolała następnego dnia była, a jakieś 3tyg później powtórzyła ten wyczyn na trzeźwo i nabawiła się złamania barku :-/

osobiście testy zrobiłbym w ten sposób:
1.zrobiłbym "Bustera Wiotkiego" (ruchome, lekko chodzące stawy itp) i spuścił go np. ze schodów (najlepiej kilkukrotnie za każdym wymieniając złamane kości na nowe, aby miec więcej wyników do porównania)
2.zrobiłbym to samo z "Busterem Sztywnym"(sztywne, nieruchome lub lekko ruchome stawy) i porównał wyniki.

nie wiem czy mnie dobrze zrozumieliście, gdyż wolę mówic niż pisac ;-)

szymi 
Mod-Spamkiller

Wysłany: 2007-05-12, 16:48   

czajek_ndg napisał/a:
Odp. Nie! Testowałem i nic nie wybuchło. Ale za to był fajny miotacz ognia ;)

Akurat tego samego dnia co pisałem tamten post poszedłem na dwór i kumpel wziął dezodorant. Jak już się powoli kończył to go podpaliliśmy i tylko leciutki płomyk z niego poleciał (do tego po 5 minutach palenia pod zaworkiem małego ogniska xD ) więc też się o tym dowiedziałem ale od tamtego czasu na forum nie patrzałem i nie mogłem zmodyfikować swoich informacji :-P

Jakby się dało to bym usunął tamten post, ale wtedy te nasze 2 byłyby bez sensu xF.

koradek91
Gość
Wysłany: 2007-05-13, 00:03   mit z kompresorem

Jakiś czas temu gdzieś w internecie znalezłaem taką historię
pewnego razu nie wiadomo dla czego . ale najprawdopodobniej dla zabawy trzej chłopcy bawili się pompkami które wsadzali sobie w tyłek i dmuchali.( chyba mieli w tym coś przyjemnego lub potym się dobrze pierdziało)
jednak dla jednego z nich to nie wystarczyło i przeszli się na stacje benzynowa gdzie skorzystał z kompresora do kół samochodowych. gdy już był przygotowany dał sygnał dla kolegi by już włączył . i wtedy znikną. a dokładniej rozleciał się na drobne kawałki w obrębie kilku metrów

i właśnie nie wiem czy to możliwe . patrząc na mit z z sporzywaniem musującego proszku popijanego colą dochodzę do wniosku ze żołądek i pewnie jelita też są dość szczelne. a kompresory potrafią być na tyle mocne że może rozerwać dętkę w rowerze .
ale tylko czy koleś rozleciał by się na kawałki czy bu mu częściowo brzuch rozerwało i powietrze by się wydostało . co o tym sądzicie ??

znając pogromców mitów . testowali by na martwej nie wypatroszonej świni. a nawet gdyby nic nie rozerwało to by się postarali by było boom. np z a pomocą prochu :D :D :D tak więc jak by nie było fajnie by było zobaczyć to w tv

czajek_ndg 
Nowy użytkownik

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 2007-05-15, 15:45   

W pewnej wiosce w okolicy mojej miejscowości (nie podam nazwy gdyż nie jestem pewien bo w mojej okolicy "wiosków jak mrówków" jak dowiem się dokładniej to uzupełnie) zdażyła się podobna sytuacja tylko w wykonaniu gromadki winożłopów. Jeden zasnął a jego koledzy podłączyli go pod sprężarkę i zaczęli wtłaczać powietrze, przez co pękły mu jelita co spowodowało zgon. Wg. mnie twoja historia jest troche przesadzona. Prawdopodobne, że dla zabawowicza skończył się ten wybryk pęknięciem jelit ale skóra jest dosyć elastyczna, więc musieliby na raz wtłoczyc wielką ilość powietrza, żeby "eksplodował".

ale mimo wszystko fajnie by to wyglądało w TV :mrgreen:

sapper18 
Mod-Edytor

Wysłany: 2007-06-03, 16:55   

Nie wiem czy to było w pogromcach ale ciekawi mnie czy faktycznie można zjechać po żaglu przecinając go nożem i nie zrobić sobie krzywdy.Często pokazują to w filmach o piratach.Niby teoretycznie wytraca się prędkość ale z takiej dużej wysokości,na której są zawieszone żagle to mi się wydaje nieco naciągane.

[ Dodano: 2007-08-22, 14:17 ]
Ostatnio słyszałem, że jadąc za tirem można wpaść w ciąg i ograniczyć przez to spalanie paliwa. Jadąc niedawno na Mazury "przykleiłem" się do takiego kolosa i jakby nieco lżej się prowadziło ale ciekawe czy rzeczywiście to coś daje.

Wocz 
Mod-Spamkiller

Wysłany: 2007-09-27, 10:39   

Czy to prawda ze koty z wyższej wysokosci spadają z mniejszymi urazami?

Zaakceptuj to, że nie każdy będzie dla Ciebie miły i troskliwy...

Elder Brain 
Brainiac

Wysłany: 2007-09-27, 18:54   

:arrow: Tak- czytałem o tym w pewnej książce, pisało tam że na niższych piętrach koty nie otrzymują urazów, wyżej nie mają czasu wykonać odpowich ruchów by spaść na cztery łapy, a czym wyżej- tym wyższa szansa by koty spadły na cztery łapy.

Wocz 
Mod-Spamkiller

Wysłany: 2007-09-28, 10:36   

więc to do nich wyślijcie :P aha i czy to prawda ze bardzo stary papier jest wytrzymalszy na rozciąganie niż nowy?

Zaakceptuj to, że nie każdy będzie dla Ciebie miły i troskliwy...

Elder Brain 
Brainiac

Wysłany: 2007-09-28, 14:28   

... Mity- a właściwie pytania na które podano odpowiedzi nie powinny być wysyłane, większy sens ma już mit z papierem- choć nie wiem jakie ma ono znaczenie.

Fredzio 
Łowca Tajemnic

Wysłany: 2007-12-09, 21:11   

Mój pomysł (myślałem nad nim 10 dni)
Rower odrzutowy
W jednym z odcinków robili plecak odrzutowy z butelek ze sprężonym powietrzem :-o

Gdyby poziomo przymocować 2 butelki na bagażniku to o ile szybciej jechał by rower ??? ;-)
Mam oczywiście na myśli żeby zamocować je jak silniki od rakiety (w butelkach musi być trochę wody)
Ostatnio zmieniony przez Fredzio 2007-12-09, 21:19, w całości zmieniany 1 raz  

szymi 
Mod-Spamkiller

Wysłany: 2007-12-09, 21:14   

Fredzio, to mają być pomysły dla Pogromców mitów, a nie Brainiac'a. Te programy różnią się poziomem.

Odpowiedz do tematu