P o l e c a m y
Gakra.pl - chemia samochodowa, lakiery przemysłowe, chemia przemysłowa

Kominki, wkłady kominkowe, piece kominkowe

ZalogujUzytkownikHaslo
Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie    
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Brainiac.pl Strona Główna » Programy » Inne » Mystery Hunters » [eksperyment]Papier

Przesunięty przez: Elder Brain
2007-12-07, 17:53
[eksperyment]Papier
Autor Wiadomość
Elder Brain
Brainiac

Wysłany: 2007-12-07, 17:52   [eksperyment]Papier

Prezentuję tu dokładny sposób na wykonanie ekologicznego, orginalnego papieru.
Materiały:
-zbędna makulatura (stare gazety, obierki z wycinków, niepotrzebne zapisane kartki)
-paczka żelatyny
-mąka kukurydziana
-blacha do pieczenia
-sito
-wałek
-2duże kawałki filcu
-miska
-woda
(ewentualnie)aromat- np.waniliowy, barwniki, brokat itp.

Wykonanie:
Najpierw podrzyj papier na mniejsze kawałki, i zmieszaj w ciepłej wodzie aż rozmięknie, następnie żelatynę i dwie łyżki mąki kukurydzianej wymieszaj z gorącą wodą. Zmieszaj wszystko a następnie zmiksuj do czasu aż nie będziesz mógł odróżnić pojedyńczych kawałków papieru (dodatkowo możesz teraz dodać barwnik, brokat, lub aromat zapachowy), rozmieść równomiernie na blasze, dodatkowo ugniataj sitem dla wyrównania, przykryj kawałkiem filcu i obruć, zalep dziury, przykryj drugim kawałkiem filcu, wyrównaj przy pomocy wałka, podnieś górną warstwę filcu i daj wyschnąć masie koło tygodnia.

Poziom:średni
Eksperyment pochodzi z "Mystery Lab"- fragmentu programu:
Łowcy Tajemnic(MysteryHunters).

Google 

Wysłany:    Reklama Google - forum próbuje zarobić na swoje utrzymanie ;-)

bogusław 
Mędrzec

Wysłany: 2008-01-26, 17:50   

Jeśli ktoś wykonał taki papier, może zamieściłby jakieś zdjęcia.

.^Brainiac^. 
Łowca Tajemnic

Wysłany: 2008-01-26, 18:15   

Ja też mam pewien pomysł na papier domowej roboty. Właściwie, to nie mój pomysł tylko mojej pani od techniki. Usłyszałem go na lekcji techniki w sp. nr. 6 w moim mieście. Nie wiem, czy on działa, ale jeśli już doczytałeś to tego momentu i powstrzymałeś się od kliknięcia magicznego przycisku "WSTECZ", to już ci podam ten przepis (jesteś dzielny, przeczytałeś tyle głupot):

Przygotuj: klej (najlepiej w tubce), mikser, zbędną makulaturę, jakiś barwnik lub brokat (jeśli chcesz, żeby kawałek tego prawie że papieru toaletowego był ładny) i ścierkę.

Wykonanie: wyjmujesz metalową blachę (taką do piekarnika, żeby coś na niej upichcić) i połóż na niej ścierkę. Później mielisz makulaturę w mikserze, i w tym samym czasie wyciśnij tam trochę kleju. Jeśli chcesz, żeby twój papier był ładny (a przynajmniej żeby nikt nie wymiotował na jego widok), to możesz dodać trochę barwnika. Gdy twoja masa w mikserze będzie w miarę jednolita, to wylej to bagno na blachę w włóż do piekarnika. Gotowe, masz swój własny papier.

Poziom trudności: Średni, moim zdaniem nie warto tego robić dla kawałka czegoś co wygląda jak sraj taśma.
Niebezpieczeństwa: Możesz sobie cały mikser zepsuć, stracić wzrok (jeśli to wszystko wybuchnie w mikserze i ostrze pofrunie prosto w siebie) i jeszcze na dodatek możesz się poparzyć przy piekarniku! :mrgreen:

1+2=... Nadal nie wiem o co w tym chodzi ;-)

szymi 
Mod-Spamkiller

Wysłany: 2008-01-27, 15:14   

Ogólnie to każdy papier wykonany w domu będzie pomarszczony, nierówny, łatwo drący i nieestetyczny. Do tego nie wiem kto będzie miał satysfakcje z wytworzenia papieru powstałego z innego papieru.

Elder Brain 
Brainiac

Wysłany: 2008-01-27, 15:22   

Cytat:
Ogólnie to każdy papier wykonany w domu będzie pomarszczony, nierówny, łatwo drący i nieestetyczny. Do tego nie wiem kto będzie miał satysfakcje z wytworzenia papieru powstałego z innego papieru.

W mojej metodzie specjalnie jest spory fragment dotyczący wyrównania, bez tego trudno było by cokolwiek napisać. Natomiast sposób ".^Brainiaca^." może i jest trochę prostszy, ale efekt i zagrożenia (np. podgrzewanie w piekarniku) czyni to nie wartym wysiłku jaki trzeba w to włożyć.

qbeq 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2008-01-31, 21:18   

Mi to nie wychodzi rozwala sie :(

Odpowiedz do tematu