P o l e c a m y
Gakra.pl - chemia samochodowa, lakiery przemysłowe, chemia przemysłowa

Kominki, wkłady kominkowe, piece kominkowe

ZalogujUzytkownikHaslo
Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie    
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Brainiac.pl Strona Główna » Inne » Inne » Co z tym światem?

Co z tym światem?
Autor Wiadomość
Nike14
Domowy Naukowiec

Wysłany: 2009-02-07, 21:17   Co z tym światem?

Prosiłbym Was, o Wasze teorie na temat naszej przyszłości... tego, co będzie z ekologią, z naszym miejscem zamieszkania itd.

Moja teoria:

Jest rok 2100... Na ziemi jest śr. Temp. 160*C... wszystko jest zakryte przez pustynie i ludzie żyją tylko na biegunach... Wszystko to przez kontrole pogody... ludzie nauczyli się to robić i wszczęli wojny pogodowe... Nie znali jednak jeszcze praw natury rządzących huraganami itd. I przez to wszystko najpierw panowały mroźne zimy... lata bez słońca, potem upalne lata i wkońcu to.. .epoka piasku. Wszystkie osiągnięcia techniczne przepadły. Ludzie muszą ubierać specjalne skafandry, żeby się nie usmażyć... W dodatku co każdą noc z piasku wychodzą potwory i atakują w clu zdobycia porzywienia. W roku 2099 mieliśmy skolonizować księżyc, ale cały plan runoł kiedy statki kosmiczne zakopał piasek. Naukowcy podejrzewają, że na ziemi dzieje się to w kółko... najpierw epoka piasku, potem lodowcowa, potem 800 milionów lat p.n.e...
I ludzie wciąz powtarzają swoje błędy i ani myślą użyć wyobraźni...

Google 

Wysłany:    Reklama Google - forum próbuje zarobić na swoje utrzymanie ;-)

Hitman 
Łowca Tajemnic

Wysłany: 2009-02-08, 12:28   

Gdyby nie kolonizowanie księżyca, to wszystko jest dokładnie tak samo opisane jak w książce Rafała Kosika "Felix, Net i Nika oraz Teoretycznie Możliwa Katastrofa". Słowo w słowo - kontrolowanie pogody, potwory w piasku, mordercze upały, pustynie, życie na biegunach, ale mniejsza o to.

Moja wizja tego świata jest taka:

Nasza cywilizacja za jakieś 50 lat, przestanie czynić jakieś duże postępy technologiczne etc. W końcu znajdzie się kilku wariatów, którzy będą mieli dostęp do broni jądrowej - wysadzą co się da, reszta ludzi umrze na skutek promieniowania i wojen. Moim zdaniem jeszcze nasze pokolenie przeżyje ten czas wielkich odkryć, walki z nieuleczalnymi teraz chorobami, ale już niewiele dzieli nas od tej katastrofy. Terroryzm z roku na rok, jest coraz bardziej rozprzestrzeniony i zawsze znajdzie się osoba, której znudziło się życie (jak bardzo w dzisiejszych czasach popularne są samobójstwa) i stwierdzi, że jeśli on ma umrzeć, to niech inni też umrą.

Takie jest moje zdanie. Nie zbyt optymistyczne, ale co tam ;-)

"Miarą twojej siły jest siła twoich wrogów."

Nike14 
Domowy Naukowiec

Wysłany: 2009-02-08, 14:04   

Nie było tam życia na biegunach :D ale wzorowałem się na tym i wcale nie jest słowo w słowo bo tam było to opisane na 100 stronach ^^ Ale wydaje mi się to prawdoopodobna wersja zdarzeń.

Focus

Hitman 
Łowca Tajemnic

Wysłany: 2009-02-08, 15:47   

Było o życiu na biegunach...

Strona 485

Cytat:
Z powodu gorąca ludzie żyją wyłącznie blisko biegunów, w nowych miastach.

To by było na tyle... a i opisano to na 2 stronach a nie na stu... Takie drobne szczegóły.

"Miarą twojej siły jest siła twoich wrogów."

Pyłek 
Młody Alchemik

Pomogła: 4 razy
Wysłany: 2009-02-08, 17:13   

Moim zdaniem nie zmieni się zbyt wiele. Będą powstawać eko-wioski i eko-miasta, ale na takich terenach jak Polska biedni dalej będą biednieć, a bogaci się bogacić. Klimat trochę się ociepli ale raczej na bieguny się nie przeniesiemy. Samochody będą jeździły na wodór (widziałam w jednym programie takie samochody), ale w Polsce dopiero będą w modzie hybrydy na wodę. Dzieci będą chodziły do szkół, dorośli do pracy (może nie wszyscy ale większość), a emeryci będą siedzieć na działkach. Widziałam sporo programów mówiących o tym co może być w przyszłości i przewiduje sie wysoki rozwój genetyki, ale mam nadzieję, że nie dojdzie do tego że ludzie będą "projektować" swoje dzieci zanim się narodzą.

sapper18 
Mod-Edytor

Wysłany: 2009-02-11, 00:30   

Pyłek napisał/a:
mam nadzieję, że nie dojdzie do tego że ludzie będą "projektować" swoje dzieci zanim się narodzą.

Można zaplanować płeć dziecka już od dawna, tyle, że wcześniej były to metody ludowe a teraz robi się to bardziej naukowo poprzez oddzielenie chromosomów X od Y.

BrainiacA1 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2010-04-14, 14:02   

Możliwe że w 2100 roku na ziemi nie będzie już życia. :-)

Agimil 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2010-06-22, 19:57   

jak to einstein mówił: nie wiem na co będzie III wojna światowa, ale IV będzie na kije i kamienie. . Ludzkość się w końcu sama wykończy. Bez żadnych bio-katastrof, po prostu sami siebie.

ExPloSivE 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2010-06-30, 22:09   

Agimil ma rację prędzej my wszyscy się powyrzynamy w wojnach domowych . :lol:

Odpowiedz do tematu