P o l e c a m y
Gakra.pl - chemia samochodowa, lakiery przemysłowe, chemia przemysłowa

Kominki, wkłady kominkowe, piece kominkowe

ZalogujUzytkownikHaslo
Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie    
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Brainiac.pl Strona Główna » Inne » Inne » [informacja] Ochrona Środowiska

[informacja] Ochrona Środowiska

Czy wierzysz w Globalne ocieplenie
Tak, i zamierzam coś z tym zrobić
37%
 37%  [ 69 ]
Tak
46%
 46%  [ 86 ]
Nic na ten temat nie wiem/to mnie nie obchodzi
3%
 3%  [ 7 ]
Nie
4%
 4%  [ 8 ]
Nie, wszystko zostało zmyślone
8%
 8%  [ 15 ]
Głosowań: 185
Wszystkich Głosów: 185

Autor Wiadomość
Piter128
Łowca Tajemnic

Wysłany: 2008-10-19, 20:26   

Nie chodzi o dyskusję, czy warto budować elektrownie atomową, bo ten temat został już chyba wyczerpany. Chciałbym dokładnie poznać zasadę działania, z czystej ciekawości, czy jak niektórzy wolą, pragnienia wiedzy.

Google 

Wysłany:    Reklama Google - forum próbuje zarobić na swoje utrzymanie ;-)

Xaxley 
Domowy Naukowiec

Wysłany: 2008-10-19, 20:39   

Elder Brain napisał/a:
Cytat:
Taa? Ja o tym niesłyszałem. Ale dobrze że Watykan też coś robi a nie rzuca tylko puste słowa... Ja jednakże ulotki ani od WWF ani od Greenpeace niedostałem.

Większość chrześcijan nie zna pojawiających się "nowości" - i części się to nawet nie podoba. Mimo wszystko pod tym względem papież Benedykt jest lepszy od Jana Pawła, bo pod ochronę środowiska można by tylko u niego zaliczyć ewentualnie miłość do polskich gór - ale myślę że nie wypowiadał się na ten temat ponieważ nikt nie zwracał mu na to uwagi.
Ulotkę WWF dostałem idąc ulicą, jeśli siedzi się w domu - to raczej nikt nie zapuka do drzwi. Ciekawe jest dla mnie to że ulotki rozdawali ludzie z Greenpeacu (mieli to logo na "kombinezonach").
Cytat:
To teraz jak już mamy ładny programik, więc powrócmy do szczegółowego wytłumaczenia zasady działania reaktora niepowielającego.

Mam już trochę dość pisania o elektrowniach atomowych, ponieważ nic to właściwie nie wnosi. Szczegóły na ten temat powinny być według mnie omawiane w innych działach, ale jeśli ma to zająć kilka postów - można chyba i tu (Zv. jest "junior adminem" - więc do niego należy decyzja).

Niesądzę żeby Benedykt XVI był leprzy od Jana Pawła II
Myśląc że siedze cały dzień przed kompem mylisz się i to bardzo. Niezaprzeczam że troche siedzę na kompie (Ty pewnie też...) ale nie cały dzień... Jednakże niedostałem ulotki ani od Greenpeace ani od WWF. A to że ulotki WWF rozdawali greenpeowcy to ciekawe...
Wegług mnie warto budować elektrownie atomowe. Brak jakichkolwiek zanieczyszczeń, duże koszty są, prawda ale po kilku (kilkunastu?) latach się zwracają... Warto w to inwestować.

PFK KOMPANY!
Moralny autorytet? – Mag Magik I

Rzuć okiem na moje portfolio: www.scripter.maxmodels.pl

Cisiek5000 
Domowy Naukowiec

Wysłany: 2008-10-20, 14:05   

http://podpisdlaklimatu.vattenfall.pl/
Zachęcam wszystkich do podpisu.

Xaxley 
Domowy Naukowiec

Wysłany: 2008-10-24, 20:34   

Prawdopodobie się wpisze. Zrobiłbym to napewno ale trzeba podać imię i nazwisko... Cisiek5000, wpisałeś się?

PFK KOMPANY!

Elder Brain 
Brainiac

Wysłany: 2008-11-02, 14:31   

Ja już złożyłem podpis, ale bardziej zachęcam do zbadania swojego "śladu ekologicznego":
http://footprint-wwf.be/f...5&languageId=12
Mi wyszło 3,5ha ;-/ - lecz i tak to nieźle, bo nie na wszystko mam wpływ - a średnia w Polsce wynosi 4ha.

Xaxley 
Domowy Naukowiec

Wysłany: 2008-11-06, 13:51   

Wiesz co EB? Zabrałeś mi ten post xD Też chciałem o tym napisać. Mi wyszło 2,1 ha czyli w normie.
Tak wgl to statystyczny Polak powinien zużywać max 2 ha

PFK KOMPANY!

Elder Brain 
Brainiac

Wysłany: 2008-11-06, 17:00   

Pierwszy raz zobaczyłem to w "Faktach" i uważam że to naprawdę dobry test. Po dłuższym zastanowieniu wypełniłem kolejny raz tą ankietę, a tym razem wyszły mi 3 hektary. W dalszej części wyszło mi że oszczędzam dodatkowo 1,8 ha - więc ostatecznie zużywam chyba 1,2 ha (?) np. Bardzo rzadko wyjeżdżam dalej niż 200 km od domu - więc w sumie to chyba wiarygodny wynik.
Tu znajdziecie więcej informacji o akcji:
http://wwf.pl/po_godzinach/slad_ekologiczny.php
Ostatnio zmieniony przez Elder Brain 2008-11-06, 17:32, w całości zmieniany 1 raz  

Tenodhenka 
Brainiac

Wysłany: 2008-11-06, 17:03   

3,3h

Xaxley 
Domowy Naukowiec

Wysłany: 2008-11-07, 15:46   

Ehh, no właśnie... ja i EB w normie jesteśmy ale ty Tenodhenka, troche przesadziłeś. Postaraj się trochę i chroń Ziemię

PFK KOMPANY!

Elder Brain 
Brainiac

Wysłany: 2008-11-07, 16:16   

Cytat:
Ehh, no właśnie... ja i EB w normie jesteśmy ale ty Tenodhenka, troche przesadziłeś. Postaraj się trochę i chroń Ziemię

Najważniejszy jest w sumie udział, lecz dobrze jest wypełnić dalszą część - w której można wyliczyć swoją oszczędność, oraz dostać dobrowolne zobowiązania w tym kierunku.

Xaxley 
Domowy Naukowiec

Wysłany: 2008-11-09, 20:33   

Taaak. Ale tragiczne jest to że tak mało osób dba o środowisko. Ja dbam, segreguje częściowo śmieci, zakupy pakuje do toreb wielokrotnego uzytku itd. Takich osób powinno być znacznie więcej. A teraz zwracam się do Ciebie EB: Trzymaj tak dalej. Dbajmy razem o Ziemię!

PFK KOMPANY!

Nike14 
Domowy Naukowiec

Wysłany: 2008-11-09, 21:49   

Chyba domyślam się, w czym tkwi problem zanieczyszczania środowiska itd... Ludzkość dawno temu miała środowisko nieskazitelne... nie martwili się o to, że np. wynajdując silnik spalinowy przyczyniają się do zanieczyszczenia środowiska... dla nich to był pikuś, że coś tam zanieczyszczą środowisko, któremu nic się z tego powodu nie stanie... Później ludzie zaczeli wynajdywać coraz to nowsze urządzenia ułatwiające nam życie, nie zwracając uwagi na środowisko... aż wkońcu BuM... okazało się że setki lat wynajdywania zanieczyszciły środowisko baaardzo mocno... Teraz musieliby próbowac rzwijać się prawie, że od początku, tylko że idąc w drugą zstrone... nie patrzyć na zyski idące z posiadania nowegu urzządzenia zanieczyszczającego środowisko... powinni patrzyć na zyski idące z tego, że nie będą niszczyć środowiska... Tak samo jest teraz z Ropą naftową... rekordowo niska cena za baryłkę ropy naftowej wynosiła 4$ w 1900 którymś roku a teraz? 147 $ za baryłkę ropy... poprostu 109 lat temu o tym nie pomyślano... Poprostu ludziom brakuje [/b]WYOBRAŹNI

Elder Brain 
Brainiac

Wysłany: 2008-11-10, 10:36   

Cytat:
Taaak. Ale tragiczne jest to że tak mało osób dba o środowisko. Ja dbam, segreguje częściowo śmieci, zakupy pakuje do toreb wielokrotnego uzytku itd.

W Polsce największy wpływ na środowisko poprzez wytwarzanie największej ilości szkodliwych substancji odpowiadają akurat elektrownie. Większość z nich oparta jest na spalaniu węgla - i właśnie przez to apeluję by dbać o to najbardziej. Nieprzypadkowo sposoby oszczędzania energii wymieniłem już na samym początku tematu, a za brak kampanii reklamowej o segregacji śmieci itd. prędzej czy później zapłaci Unii Europejskiej nasz kraj (gdyż przyjęto zobowiązania do przetwarzania określonego % śmieci).
Cytat:
Chyba domyślam się, w czym tkwi problem zanieczyszczania środowiska itd... Ludzkość dawno temu miała środowisko nieskazitelne... nie martwili się o to, że np. wynajdując silnik spalinowy przyczyniają się do zanieczyszczenia środowiska... dla nich to był pikuś, że coś tam zanieczyszczą środowisko, któremu nic się z tego powodu nie stanie... Później ludzie zaczeli wynajdywać coraz to nowsze urządzenia ułatwiające nam życie, nie zwracając uwagi na środowisko... aż wkońcu BuM... okazało się że setki lat wynajdywania zanieczyszciły środowisko baaardzo mocno... Teraz musieliby próbowac rzwijać się prawie, że od początku, tylko że idąc w drugą zstrone... nie patrzyć na zyski idące z posiadania nowegu urzządzenia zanieczyszczającego środowisko... powinni patrzyć na zyski idące z tego, że nie będą niszczyć środowiska... Tak samo jest teraz z Ropą naftową... rekordowo niska cena za baryłkę ropy naftowej wynosiła 4$ w 1900 którymś roku a teraz? 147 $ za baryłkę ropy... poprostu 109 lat temu o tym nie pomyślano... Poprostu ludziom brakuje [/b]WYOBRAŹNI

Od tysięcy lat na ziemi istniały kultury które szanowały przyrodę i w ograniczonym stopniu korzystały z jej dobrodziejstw, w miarę postępu większy sukces osiągnęli jednak ci, którzy w ogóle nie dbali o środowisko. Dobrym przykładem są choćby Indianie - nie chcieli oddać swojej ziemi pod zabudowę, więc przyjezdni Amerykanie masowo ich mordowali i w końcu wycięli wszystko to co chcieli. Obecna w dzisiejszych czasach wygoda powoduje że ludzie nie tylko nie szanują środowiska, ale nawet własnych pieniędzy - dla większości ludzi np. zostawienie włączonego w domu światła nie jest niczym złym, lecz np. w Afryce problem jest zdobycie nawet dwóch litrów wody dziennie do picia - podczas gdy u nas marnowane jest jej ok. połowa. Podobnie z odpadkami, właściwie nikt u nas nie myśli czy wrzucona już do śmietnika rzecz może się im jeszcze przydać - a w Afryce nawet stalowe beczki są przerabiane na naczynia i instrumenty.

Xaxley 
Domowy Naukowiec

Wysłany: 2008-11-10, 13:47   

Tak EB masz rację właśnie nasze elektrownie węglowe przyczyniają się także do skażenia środowiska. Dlatego jestem za budową elektrowni atomowych, ponieważ elektrownia atomowa = zero skażenia środowiska. Tylko składowanie paliwa atomowego jest trudne i niebezpieczne ;/

A dlaczego to? Bo my mamy KASĘ i się nie przejmujemy tym. A w Afryce jest bieda i tam używają wszystkiego czego tylko się da.

PFK KOMPANY!

Elder Brain 
Brainiac

Wysłany: 2008-11-10, 13:55   

Cytat:
Tak EB masz rację właśnie nasze elektrownie węglowe przyczyniają się także do skarzenia środowiska. Dlatego jestem za budową elektorwni atomowych ponieważ elektrownia atomowa = zero skarzenia środowiska. Tylko składowanie paliwa atomowego jest trudne i niebezpieczne;/

Już mam dość tych elektrowni atomowych - zamiast tylko o nich pisać, lepiej samemu oszczędzać energię. Zmiana źródeł zasilania na "zielone" może trwać całymi latami, ale już dziś każdy może starać się by jak najmniej energii było marnowane (jednocześnie oszczędzając własne pieniądze).

Odpowiedz do tematu