P o l e c a m y
Gakra.pl - chemia samochodowa, lakiery przemysłowe, chemia przemysłowa

Kominki, wkłady kominkowe, piece kominkowe

ZalogujUzytkownikHaslo
Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie    
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Brainiac.pl Strona Główna » Inne » Inne » moja teoria

moja teoria
Autor Wiadomość
WOJTAS94
Łowca Tajemnic

Wysłany: 2008-11-20, 19:57   moja teoria

Moja teoria zakłada ze każdy widzi świat w zupełnie innych kolorach i http://artdeco.blox.pl/resource/kolobarw1.jpg dla mnie te kolory są podstawowe a ktoś inny widzi na tym "jedenastokącie z dziurką " zupełnie inne barwy ale gdy sie uczymy kolorów to napoczątku ktoś moze nam pokazać kolor niebieski i kaze nam mówić na niego zielony i zyjemy w założeniu ze ten niebieski to zielony i tak samo jest w mojej teorii ktos kto nas uczy kolorów pokazuje nam kolor i my na niego mówimy tak jak wszyscy ludzie na świecie chociaż widzimy go zupełnie inaczej niż wszyscy
mam nadzieje ze zrozumiale napisałem jak nie to proszę zadawać pytania
PS: niema zadnych dowodów na to ze to prawda i chyba niema tez dowodów ze to zupełna głupota

Google 

Wysłany:    Reklama Google - forum próbuje zarobić na swoje utrzymanie ;-)

Szprotuś 
Łowca Tajemnic

Wysłany: 2008-11-20, 20:09   

Y... Z tego co ja słyszałem i z tego co wiem już taka teoria jest. Więc nie jest to twoja teoria. A co do samej teorii to ona jest na pewno prawdziwa, bo to jest tak samo jak z wyobraźnią. Jedni patrząc na chmury widzą smoka, a inni mówią, że widza rower, a jeszcze inni - pierzastą chmurkę. Po prostu spojrzenia na każdą rzecz jest dla każdego człowieka w jakiś sposób inne. Jedna rzecz jest stała jeśli chodzi o kolory i ich nazwy. Każdy kolor ma swoją długość fali i w fizyce to wg. tych przedziałów się kolory nazywa, nawet jeśli to miałoby komuś załamać spojrzenia na świat. :D

Biologia, fizyka, chemia - jeśli tylko będę w stanie pomóc.

WOJTAS94 
Łowca Tajemnic

Wysłany: 2008-11-21, 12:41   

no moze i jest tak teoria ale ja o niej niewiedziałem tylko sam na takie coś wpadłem ;D

Nike14 
Domowy Naukowiec

Wysłany: 2008-11-21, 15:52   

Takie teorieto wogóle nie wchodzą w gre, jeżeli chcemy się czegoś dowiedizeć... tak naprawdę fizyka to tylko wiara, że coś jest prawdziwe... Ja mam teorię, że jesteśmy tak naprawde w przeźroczystej klatce, "Obcy" są mega duzi (więksi niż nasz wszechśświat i wogóle) i mają taką technologie, że my (ich mróweczki) sobie badamy coś, co dla nich jest normalne... neiwiem... potrafią stworzyć "nieskończoność, a meteory to jak któremuś z nich spadnie kawałek papieru toaletowego do tej klatki :P

Martin14m 
Młody Alchemik

Wysłany: 2008-11-22, 17:52   

Nike14
To oni na prawdę muszą podcierac się mikroskopijnymi (proporcjonalnie do nich i do nas - skoro są tacy duzi ) kawałkami papieru. Zgodnie z moją wyobraźnią to musieliby podcierać się takimi ilościami co nam... yyy... jak żyletka tylko ok. 30 razy mniejsza. Ale zagmatwałem :) No też potwierdzam tę teorię. Uważam że jest słuszna.

"Tylko po co tak się spinać, przecież nie musimy nic.
Tylko jeść i spać, reszta to na wodę pic!
Cała reszta to metody na czasu spędzenie,
Więc spiesz się powoli! - Masz moje pozwolenie." :)

Mort 
Łowca Tajemnic

Wysłany: 2008-11-23, 21:31   

Drugiej połowy nie rozumiem, taki maly paradoks(
Cytat:
ktoś moze nam pokazać kolor niebieski i kaze nam mówić na niego zielony i zyjemy w założeniu ze ten niebieski to zielony i tak samo jest w mojej teorii ktos kto nas uczy kolorów pokazuje nam kolor i my na niego mówimy tak jak wszyscy ludzie na świecie chociaż widzimy go zupełnie inaczej niż wszyscy
mam nadzieje ze zrozumiale napisałem jak nie to proszę zadawać
)....wiec ogólnie mogę myslec źle.
Ale z tego co mi sie udalo zrozumiec...prawda jest taka ze wszystko jest rzecza umowna i cokolwiek nie powiem o czyms teoretycznie mamy racje

major 
Młody Alchemik

Wysłany: 2008-12-24, 18:02   

Ja prawym okiem widzę w lekko niebieskawej barwie wszystko, jest to minimalne.

itam3d 
Młody Alchemik

Wysłany: 2008-12-25, 11:16   

Jakby tak było to mięlibyśmy mnóstwo wypadków na skrzyżowaniach,bo jedni kierowcy jeździli by na czerwonym świetle,a drudzy na zielonym.Ale by się masakra zrobiła.Załóżmy chcesz pomalować pokój na zielono(bo ci się podoba) ;-) Idziesz kupić farbę.Malujesz,a żona wchodzi i się pyta po kiego grzyba malujesz pokój na czarno.Coś mi tu nie gra.Być może w niewielkich przypadkach się tak zdarzy,ale szanse są naprawdę bardzo małe.Prędzej mogło by to dotyczyć odcieni barw,lecz wtedy to już jest raczej związane z wadą wzroku.

WOJTAS94 
Łowca Tajemnic

Wysłany: 2009-02-03, 22:01   

ale chodzi mi o to ze wszyscy widzą inne kolory , ale mówią na nie tak samo jak wszyscy czyli ze kierowca jedzie na skrzyżowaniu i widzi niebieskie światło ale wie że ma sie zatrzymac bo nauczono go że ten kolor który widzi to czerwony i musi sie zatrzymać

itam3d 
Młody Alchemik

Wysłany: 2009-02-03, 22:38   

Jeżeli chodzi o nazwy to jeszcze inaczej. Każda widzialna część fali świetlnej, która jest w danym momencie spostrzegana przez ludzkie oko ma określony kolor, który jest niezmienny. Nie możliwe abyś widział zupełnie inny niż reszta ludzi.Chyba,że masz coś nie tak z oczami i mózgiem.

Teraz patrzysz na monitor. Wszystkie kolory do siebie pasują. Pisane czarne na białym. Jakbyś miał napisy tak jasno żółte, że w oczy by paliło, a tło bardzo jasno różowe to nie zdziwiłoby cię, że nasz administrator coś wariuje?
To może zły przykład był. Albo jakbyś widział niebo. Zamiast błękitnego z białymi chmurkami, byłoby czarne z różowymi chmurkami i zielonym słoneczkiem.Uwierz mi, zwariowałbyś ;] Wydawałoby ci się, że ciągle jest ciemno. No bo na to wychodzi, że docierałaby do ciebie mała ilość światła. (czarne niebo w dzień). Troszkę surrealistyczne.
haha chciałbym spotkać niebieskiego murzyna (0 rasizmu).Ale wtedy bym był srebrny?
Nie umiem tego tłumaczyć.Wybacz 8-)

P.S. Pomyśl troszkę nad tablicą rozpuszczalności. I podanych tam kolorach ;-)

pałczyk 
Łowca Tajemnic

Ostrzeżeń:
 2/3/3
Wysłany: 2009-02-14, 11:45   

moim zdaniem ta teoria jest nie prawdziwa ponieważ w kodzie dna człowieka nie ma aż takich dużych różnic a częstotliwość nadawania fali świetlnej jest odczytywana tak samo możliwe jest ze np nie widzimy wszystkich kolorów jakie istnienia i nie chodzi mi tu tylko o podczerwień i ultrafiolet

"Milczenie przystoi mędrcom, a co dopiero głupcom." (Talmud)

Pyłek 
Młody Alchemik

Pomogła: 4 razy
Wysłany: 2009-02-14, 17:29   

pałczyk napisał/a:

możliwe jest ze np nie widzimy wszystkich kolorów jakie istnienia i nie chodzi mi tu tylko o podczerwień i ultrafiolet

Dokładnie. Niektóre organizmy żyjące na rafach koralowych mają po 8 podstawowych barw, a ludzie mają tylko trzy, tak więc nasza paleta barw jest dość ograniczona w stosunku do tego co widzą tamte rybki (i inne żyjątka) a spowodowane jest to różnicą w środowiskach bo na rafie koralowej jest o wiele bardziej kolorowo niż u ludzi. Pałczyk wydaje mi się, że w przybliżeniu chociaż o to Ci chodziło, a jak nie to trudno;)

WOJTAS94 
Łowca Tajemnic

Wysłany: 2009-03-02, 18:48   

ale nikt niezrozumiał mojego przesłania , itam3d, niezwariował bym bo myślał bym że to normalne o to mi chodzi ze kazdy mysli że widzi normalnie ale każdy widzi inaczej , a z tymi 8 kolorami to ciekawe jak one mogą wyglądać , ale chyba ludzki mózg niejest w stanie sobie tego wyobrazić a gdyby namalować jakąś farbą na ścianie jeden z tych kolorów to jak byśmy go widzieli

Nike14 
Domowy Naukowiec

Wysłany: 2009-03-02, 19:06   

Ja się często zastanawiam jak inni ludzie postrzegają świat... tak dokładnie, czy raczej gorzej itd.

Focus

Wnuczuś 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2009-04-19, 20:06   

jak dla mnie to malo podstawowe kolory np taki zoltozielony ale niech ci bedzie... co do tej teori zgadzam sie z toba to prawda ze pod nazwa czerwony zapamietamy taki kolor jak pokazali nam rodzice czy dziadkowie

Odpowiedz do tematu