P o l e c a m y
Gakra.pl - chemia samochodowa, lakiery przemysłowe, chemia przemysłowa

Kominki, wkłady kominkowe, piece kominkowe

ZalogujUzytkownikHaslo
Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie    
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Brainiac.pl Strona Główna » Inne » Inne » Rodzice

Rodzice
Autor Wiadomość
krzysztof09876
Domowy Naukowiec

Wysłany: 2008-08-30, 12:14   

Z moimi rodzicami było tak, że pozwolili mi na laboratorium w garażu. Wybrałem się z mamą do hurtowni chemicznej i zakupiłem siarkę, azotan potasu, siarczan miedzi i kwas siarkowy (IV)-i od tego się zaczęło. Później kupowałem więcej odczynników, dostawałem od kolegów, zaczęło brakować miejsca, więc powiedziałem rodzicom, że potrzebuję nowe miejsce, dostałem dość duże pomieszczenie pod tarasem. Teraz mam i w garażu i pod tarasem. Ogólnie do dziś rodzice nie wiedzą co robię i co trzymam w szafkach bo są zamknięte na kłódkę. Tata zna sie trochę na tym, bo sam w moim wieku robił takie rzeczy i nic nie mówi. Dla mojej mamy to czarna magia i też ją to zbytnio nie obchodzi, woli żebym siedział i robił doświadczenie niżóczył się po ulicy. Ogólnie nie miałem problemów, żeby przekonać rodziców. Brat mojej mamy do dziś jak tylko przyjeżdża i widzi mnie w fartuchu i rękawicach oddala sie natychmiast i pyta się mojej mamy, dlaczego mi na to pozwoliła, strasznie histeryzuje. Całe szczęście moja mama nic sobie z tego nie robi.

Staranniej proszę...

Google 

Wysłany:    Reklama Google - forum próbuje zarobić na swoje utrzymanie ;-)

Cisiek5000 
Domowy Naukowiec

Wysłany: 2008-09-01, 10:37   

Ja gdy rodzice są w domu to robie doświadczenia ze zmianami kolorów lub czegoś co nie wybucha. Wszystkie inne doświadczenia typu spalanie robie kiedy ich nie ma.

Xaxley 
Domowy Naukowiec

Wysłany: 2008-09-23, 15:45   

Ja dużych problemów niemiałem. Tacie wgl niemówiłem, ale i tak tata by mi pozwolił, a mama powiedziała tylko żebym uważał i żebym niewysadził domu w powietrze i że mam nierobić żadnych doświadczen pod ich nieobecność ( i tak robie :P ) Mieszkam w mieszkaniu więc za dużo miejsca niemam, garażu też nie wienc mam ograniczone możliwości i dlatego mam mało odczynników

PFK KOMPANY!
Moralny autorytet? – Mag Magik I

Rzuć okiem na moje portfolio: www.scripter.maxmodels.pl

adiblol 
Młody Alchemik

Wysłany: 2008-09-23, 17:27   

Ja jak byłem mały to się interesowałem chemią ale miałem szczęście bo mój ojciec też się tym kiedyś interesował więc mi pomagał.

Teraz interesuje się elektroniką i moi rodzice są przeczuleni na punkcie bezpieczeństwa, np. jak nikogo nie ma w domu to musi być wyłączony komputer. Ale ja raczej sobie tego nie biorę do serca i czasem grzebię przy włączonym zasilaniu (oczywiście przez transformator).

pałczyk 
Łowca Tajemnic

Ostrzeżeń:
 2/3/3
Wysłany: 2008-10-08, 22:09   

ja jeszcze nie mam labolatorium ani sprzętu ale staram się robić jeszcze jakieś doświadczenia rodzice o tym wiedzą i nierobią problemów no chyba że pojade po oodczynniki i długo niewracam to wtedy mama wymyśła dziwne żeczy

"Milczenie przystoi mędrcom, a co dopiero głupcom." (Talmud)

Invisible 
Młody Alchemik

Wysłany: 2008-10-14, 20:48   

Ja również nie mam jeszcze laboratorium i większość doświadczeń robię w szkole na kole chemicznym. Ale zdarza się też w domu. Gdzieś u siebie w pokoju, albo takiej sporej zagraconej murowanej szopie, która pierwotnie miała być przeznaczona na dalszą część domu.
Czy rodzice wiedzą? Owszem, ale kiedy coś robię to wpadają i się pytają co to i czy to jest bezpieczne. Mama kiedyś hiperbolizowała sprawę, mówiąc, że coś tam paruje i że się wszyscy potrujemy, ale po kilku nocach (które przeżyła) przestała. Teraz tylko muszę jakoś naciągnąć rodziców na kilka odczynników. Może pod choinkę ;P

Xaxley 
Domowy Naukowiec

Wysłany: 2008-10-15, 20:47   

My w szkole niemamy kółka chemicznego;/ bo niema na to kasy :-/ :-(
Mieszkam w mieszkaniu więc jakieś doświadczenia to niebardzo ew robie jakieś najprostrze bez wybuchów.

PFK KOMPANY!
Moralny autorytet? – Mag Magik I

Rzuć okiem na moje portfolio: www.scripter.maxmodels.pl

Ramster 
Młody Alchemik

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 2008-11-06, 14:29   

pałczyk "żeczy" przez "rz" po 1.
Rodzice nie robią mi żadnych problemów a czasem tato mi pomaga nawet.

Po pierwsze to jak kogoś poprawiasz to rób to dokładnie albo zaprzestań to robić. Po drugie, po zakończonym zdaniu stawia się kropkę.
sapper18

Shirkaan 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2008-12-31, 11:31   

A ja mam to szczęście,że mieszkam na...,no cóż gdy określę to wsią to będzie przesada...No po prostu mała mieścinka nie opodal miasta Przemyśl :mrgreen: ... Mam koło domu las, nie daleko pola,tuż obok łąka,więc miejsca to ja mam ho,ho,ho i jeszcze trochę xD . A co do tego czy rodzice mi pozwalają ? - Jasne tylko oczywiście też zależy na co.Jak obcuje z kwasami to " Mam uważać " - a jak robię co innego to " Ok,Ok..." :-P

SereQ Monte 
Łowca Tajemnic

Wysłany: 2008-12-31, 12:02   

Ja będe miał swoje laboratorium w komórkach. Niestety chyba nie będe mógł tam przesiadywać w zime bo niema tam ogrzewania . Ale jest oświetlenie szafki itp więc wystarczy narazie sprzątam i kolekcjonuje sprzęt. Rodzice niechętnie podchodzili do pomysłu z labolatorium. Mowili cały czas że nas potruje wysadzi spali itp. Ale jak zacząłem przeprowadzać eksperymenty w domu to nie mieli wyjścia i mnie do komórek wygnali ;p

Postaraj się bardziej, albo korzystaj z firefox'a z modułem sprawdzania pisowni...
-Odyn

Eliert 
Młody Alchemik

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 2009-02-02, 11:56   

U mnie wiedzą i się nie cieszą. Nie dadzą mi nic zrobić. Albo raz to było dobre, mama mówi że dom wybuchnie jak do pojemniczka 5 x 5 cm wsypuję sodę oczyszczona i dodaję trochę wody utlenionej. Mam problemy, nie dadzą mi często robić prawie w ogóle nic, odczynniki też raz siostra miała kupić, ale sklepu nie znalazła a chciałem jodek potasu, nadmanganian potasu, siarczan miedzi.

blazo 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2009-04-06, 15:52   

a u mnie jak biorę palnik turystyczny do garażu to lepiej się tym nie chwalić bo tylko są pytania a po co ci to?? itp albo jeszcze coś podpalisz. Nieśmiertelny tekst mojej ciotki to zaraz garaż wysadzisz. Starsi wiedzą że interesuje się chemią tata nic mi nie mówi jak trzymam kwas w garażu na półce nawet czasem się przyjdzie poradzić co zrobić żeby coś tam, kiedyś sięgałem po blaszkę na której stał słoik z HCl słoik się przewrócił i kwas się wylał na tapicerkę z auta myślałem że starszy mi głowę urwie i narzyga do gardła ale jakoś "burza przeszła bokiem" chwała niebiosom że w nowych autach tapicerują dziwnymi tworzywami xD xD

bambus1121 
Łowca Tajemnic

Ostrzeżeń:
 2/3/3
Wysłany: 2009-06-30, 16:03   

Ja z chemią mam tyle wspólnego co woda z pustynią nie licząc pirotechniki. Ja tam wole elektronikę na początku się wściekali że prądu niema ale teraz doszedłem do takiej wprawy w cieciu blaszki miedzianej że korków nie trzeba kupować. A i ciągle boją się żeby mnie prąd nie zabił. Ale to jeszcze nic gdybyście ich widzieli i słyszeli gdy mama zobaczyła słoik prochu na biurku. To dopiero było.

AMATORZY ZBUDOWALI ARKĘ A ZAWODOWCY TITANICA!!!

(MECHANIKA, TROCHĘ ELEKTRONIKA, BARDZIEJ ELEKTRYKA I SAMOCHODOWE INSTALACJE ELEKTRYCZNE, PIRO)

meteor297 
Łowca Tajemnic

Wysłany: 2009-12-04, 21:58   

Za to jak ja powiedzialem starym że mam laboratorium to wszystkie odczynniki wyrzucili bo uważają że nigdy nie wiadomo co się stanie po reakcji i że mogę się zabić... Straciłem wtedy jakieś 15 odczynników i trochę szkła... Byłem strasznie wkurzony przez tydzień... Mam Chociarz to szczęście że mieszkam przy lesie i zrobiłem sobie domek na drzewie a w nim w skrzyni zbieram wszystko od nowa...

wojtek882 
Nowy użytkownik

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 2009-12-23, 23:27   

V3rtyX napisał/a:
Cytat:
Największe problemy maja ludzie których rodzice kompletnie nie znają sie na chemii naoglądali sie ogłupiającej telewizji i nasłuchali również cudownie wykształconych koleżanek np. w pracy

Czyli moi rodzice :D
Boją sie wszystkiego :D kwas solny zaczyna lekko dymic a oni krzyczą zebym uciekał bo sie zapali :D

Skąd ja to znam :mrgreen:
Ojcu to nie przeszkadza, sam chciał nawet mi załatwić kwasy...
A mama na samo słowo kwas sie boi :P :P

Odpowiedz do tematu