P o l e c a m y
Gakra.pl - chemia samochodowa, lakiery przemysłowe, chemia przemysłowa

Kominki, wkłady kominkowe, piece kominkowe

ZalogujUzytkownikHaslo
Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie    
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Brainiac.pl Strona Główna » Nauka i technika » Biologia » Ekologia i ochrona środowiska » Efekt cieplarniany

Przesunięty przez: zxcvb
2009-03-22, 13:14
Efekt cieplarniany
Autor Wiadomość
Maskagaz
Młody Alchemik

Wysłany: 2009-05-02, 10:05   

Xaxley napisał/a:
Maskagaz, wiesz co to cytowanie selektywne? Jak piszesz posta, to na dole pod emotikonami masz taki prostokąt z napisem cytowanie selektywne, więc używaj tego a nie cytuj całej wypowiedzi.

Cytat:
Ja znam kilka gazów cieplarnianych które nawet nie są wliczane do gazów cieplarnianych.
No to proszę powiedz mi które to są. A skąd wiesz, że one niby są gazami cieplarnianymi?

Maskagaz napisał/a:
5.Ociepli się ale raczej bardziej niż sugerują popularne modele.
Modele są tak pesymistyczne że bardziej się nie da. Specjalnie są tak obliczane na wszelki wypadek.

Maskagaz napisał/a:
6.Z tym pustynnieniem to chyba przesada.
Nie to nie przesada. Pozatym jest to związane z wiatrami stałymi - pasatami i antypasatami które osuszają nam klimat - geografia się kłania.

Cytowałem całe bo mój tekst dotyczy tego wszystkiego.A co do gazów cieplarnianych 2 przykłady:
SF6-tutaj opis: http://www.anpiech.webpark.pl/ram5.html
NF3-tu opis: http://ecodziennik.pl/200...z-cieplarniany/
Na dokładkę są to związki o sporej trwałości-wbrew podobnym związkom innych chlorowców(właściwie o związkach tego typu SX6 nie słyszałem).
A co do pesymizmu modfeli-skąd te bzdury wyssałeś?Model pesymistyczny powinien zakładać wzrost średniej temperatury na Ziemi o conajmniej kilkanaście tysięcy stopni na wypadek np. wybuchu Słońca.A nawet bez tego ja bym głowy nie dał że nie będzie więcej niż 20 stopni do 2100.Do tego już jasno napisałem że ilość lodu na Arktyce jest znacznie mniejsza niże według tych żałosnych proroctw.I przestań wreszcie bronić tych bzdur.Zwłaszcza jeżeli nie wiesz na jakich podstawach te wnioski wyciągano.Ciekawe czy byś zeznał w sądzie że będzie za 10 lat tylko minimalne ocieplenie.Co do pasatów i antypasatów-ważniejsza od nich jest wilgotność powietrza.Chciaż jak pisałem możliwe że w lato będzie bardziej sucho.Aktualnie jest ciekawa sytuacja-w Polsce ciepło i sucho a we włoszech leje i niezbyt ciepło.Może podasz jakieś konkrety o tych modelach wreszcie.Ja nie widzę sensu dyskusji na ich temat jeżeli nie wiem dokładnie o czym dyskutuję.

Google 

Wysłany:    Reklama Google - forum próbuje zarobić na swoje utrzymanie ;-)

marheva 
Ciekawski

Wysłany: 2009-05-12, 23:40   

Pomyślmy dlaczego nikt ich nie uwzględnia ? Dlatego że nie mają żadnego znaczenia bo nikt ich nie emituje w jakkolwiek znaczących ilościach - równie dobrze można dyskutować o zanieczyszczaniu gleby amfetaminą przez ćpunów.

Zmiany klimatu były zawsze, są teraz i będą zawsze - od 4 mld lat - i jeszcze okolo 4 mld potrwają- zakładając że do tego czasu nic naprawdę wielkiego w nas nie walnie.
Powtarzam jeszcze raz - spójrzmy w niedaleką przeszłość kilkaset lat temu jeszcze za czasów szlachty w Polsce sadzono wielkie plantacje winorośli bo klimat w Polsce ocieplił się o kilka stopni w cyklu rocznym. Sto czy 200 lat później klimat na tyle się ochłodził że przez bałtyk można było do Szwecji przejść nie zamaczając nawet stopy - bo był skuty lodem na kilka metrów głębokości.
I jak to uzasadnić ? skrajną emisją gazów cieplarnianych a potem skrajną ekologią? ... wystarczy pomyśleć...
My mamy ocieplenie klimatu nawet nie o pół stopnia - a robimy medialne gierki do spółki z UE itp. o emisję CO2 - którego my produkujemy raptem koło 1% - cała reszta to wulkany itp.

Żeby nie było - ja popieram w 100% ochronę środowiska i nie demolowanie go w bezmyślny sposób - ale uważam że zamiast gadania o wymyślonych pierdołach jak efekty cieplarniane powinniśmy mówić o faktach rzeczywistych - a nie powielać i przekazywać bezmyślnie dalej emocjonalne gierki naszych i nie tylko naszych polityków i organizacji którym przed nosem machamy miliardami złotych/euro/etc.
Ktoś musi w końcu wyplenić tandetne SUV'y czy pick upy palące baryłkę ropy na milę , fabryki robiące syf gdzie popadnie i węglowe elektrownie - ale czy nie można tego zrobić uczciwie a nie okłamywać nieznających się na rzeczy ludzi sprzedając im "ekologiczne" - hybrydowe samochody - palące po 12l, czyli znacznie więcej niż przeciętny NIEekologiczny samochód ?
tankowany mało wydajnymi "biopaliwami" zaśmiecającymi środowisko tonami odpadów produkcyjnych ?
nalewanych z kanistrów z "biopolimerów" rozkładających się przez 250 lat ?
tak właśnie w dużym skrócie wygląda "ekologia" za którą się tak dumnie opowiadacie.
Dziś ekologicznym można nazwać wszystko - nie ma żadnych przepisów ani badań co to regulują - nawet nawóz do trawnika na bazie dichromianu potasu producent może nazwać super ekologiczny nawóz potasowy - i nikt mu tego nie ma prawa zabronić.

bambus1121 
Łowca Tajemnic

Ostrzeżeń:
 2/3/3
Wysłany: 2009-06-01, 14:47   

Siemka a według mnie niema żądnego efektu cieplarnianego jest to po prostu cykliczna zmiana klimatu. Od wieków tak było jest i będzie ocieplenie klimatu występowało przed każdą epoką lodowcową, ale to jest tylko moje zdanie

MoleQła 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2009-07-10, 16:54   

Muszę poprowadzić polemikę... kłamstwem ekologów jest powiązanie przemysłowych działań człowieka ze wzmożoną emisją CO2,ale samo "ocieplenie klimatu" występuje. Sęk w tym,że największym emitentem CO2 na Ziemi jest... woda (98% emisji CO2) a nie człowiek (raptem 0,25 %!)

Co więcej, mitem jest stała tendencja do ocieplania się klimatu. Dowód: najcieplejsze lata w historii, wg NASA: 1934, 1998, 1921, 2006, 1931. Po prostu klimat Ziemi jest zmienny.
"Nie lekceważcie nigdy zjawisk, które wydają wam się niezwykłe. Zdarza się, że pozory mylą i że jest to fałszywy alarm, ale może też się zdarzyć, że będzie to odkrycie jakiejś ważnej prawdy. " A.Fleming

Odpowiedz do tematu