P o l e c a m y
Gakra.pl - chemia samochodowa, lakiery przemysłowe, chemia przemysłowa

Kominki, wkłady kominkowe, piece kominkowe

ZalogujUzytkownikHaslo
Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie    
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Brainiac.pl Strona Główna » Nauka i technika » Biologia » Ekologia i ochrona środowiska » Ekologia

Przesunięty przez: zxcvb
2009-03-22, 13:11
Ekologia
Autor Wiadomość
Zv.
Mod-Spamkiller

Wysłany: 2008-05-20, 11:29   Ekologia

Temat bardzo często mylony z ochroną środowiska. Jeżeli ktoś wam kiedykolwiek będzie wmawiał że zajmuję sie ekologia, przez co nie produkuje zbędnych odpadów oraz oddaje surowce do ponownego przetworzenia to jest bardzo słabym ekologiem.

Sam działam w organizacjach Ochronny Środowiska i zajmuję sie tym już od dłuższego czasu jako chemik. Natomiast wielce bawi mnie i nie tylko mnie ale też moich kolegów którzy robią to zawodowo, jacy to muszą być dobrzy ci ekolodzy co strasznie sie czymś zajmują a tak naprawdę nie wiedza co na czym to polega i rodzą sie tacy zbawcy narodów którzy przez złe zrozumienie problemu ochronny środowiska działają jej na szkodę.

Ostatnio rozmawiałem z takim, który mówi do mnie, że kupił sobie energooszczędna żarówkę lepszą od mojej bo ma 11W a nie 14W tak jak moja a świeci jak 100W... hmy... ciekawe no gratuluję tylko problem jest w tym że taką żarówkę jak sie zapali nie należy za chwile gasić bo jeżeli ktoś umieszcza ją w ciemnej kuchni tak jak mój kolega Krzysiu (pozdrawiam) i co chwile praktycznie idąc do kuchni ją zapala to na wstępie aby ją"rozświetlić" spala jeszcze więcej energii po całym dniu pracy niż człowiek z normalną tradycyjna 60.

Większość chemików na uczelni zajmuje sie Ochroną Środowiska bo bardzo dobrze chemicy znają skale i problem zjawiska. Oraz wiedzą coś czego brakuje "ekologa" - wiedzy na temat jak dobrem nie wyrządzać większego zła.

Po tym krótkim wstępie mam nadzieje że nie pokaże sie tu żaden post typu: "nie używam reklamówek jednorazowych" - no gratuluje

Mam zamiar kupić sobie dżdżownice kalifornijskie bardzo miłe zwierzątka które będę karmił jakimiś obierkami zmniejszy to liczbę śmieci i przysporzy mi dobrego nawozu który mogę łatwo sprzedać. Kupców nie brakuje bo jest to naprawdę genialny nawóz. Wiecie może coś więcej na ten temat albo bylibyście wstanie polecić mi inną relacje gatunkową którą można w łatwy sposób wykorzystać w domu.

A tak na marginesie jestem na kupnie stonki ziemniaczanej jak by ktoś miał kilka sztuk to bardzo chętnie. Zależy mi na tym żebym je miał przed sezonem.

Google 

Wysłany:    Reklama Google - forum próbuje zarobić na swoje utrzymanie ;-)

jurczyk7 
Mod-Edytor

Wysłany: 2008-05-20, 14:32   

Dla mnie wprost genialnym wyjściem będzie pies, któremu trzeba dawać od urodzenia wszystkie resztki po jedzeniu. Jeśli ja sie nie otruje takimi resztkami to i pies nie będzie miał z tym problemu zwłaszcza ze ma kilkakrotnie silniejsze kwasy żołądkowe. Dobrze "wyhodowany" pies zje prawie wszystkie resztki począwszy od skisłego mleka skończywszy na starej kanapce na szkolnej (no żeby pleśni tylko nie było). W zależności od wielkości rodziny wystarczy nam malutki piesek dla jednej osoby lub dużym dogu który będzie jadł wszystko po całej rodzinie. Po co wydawać pieniądze na karmy dla psów jeśli można mu dawać żywność o wiele zdrowszą czyli taką jaką my jemy.

Cisiek5000 
Domowy Naukowiec

Wysłany: 2008-05-20, 14:44   

Mój tata ma pracownie ochrony środowiska.
Jeśli ktoś chce sobie postawić np stacje paliw to musi dostać pozwolenie od mojego tata. Często wyjeżdża on w teren aby badać glebę, liczyć hałas. Często mu w tym pomagam.

Petrov 
Brainiac

Wysłany: 2008-05-20, 14:52   

Jurczyk7 świetny pomysł, a jego odchody można byłoby używać jako nawozu :-D !

[ Dodano: 2008-05-20, 14:52 ]
odchodów, a nie odchody

jurczyk7 
Mod-Edytor

Wysłany: 2008-05-20, 15:50   

Jako nawozu to raczej nie bardzo. Trzeba pamiętać jeszcze że psa trzeba wyprowadzać jak sie mieszka w bloku. Ale jak by co to zawsze można na kotlety przerobić xD

Petrov 
Brainiac

Wysłany: 2008-05-20, 16:05   

Dobra, nie zachowujmy się jak chińczycy :-P .
Zv. Aby zostało zuważone zmniejszenie śmieci, musiałbyś kupić całą hodowlę tych milutkich stworzonek. Ale od czegoś trzeba zacząć ;-)
Trzymam za ciebie kciuki!

Zv. 
Mod-Spamkiller

Wysłany: 2008-05-20, 17:42   

nie wystarczy 500sztuk... i genialnie sobie radzą do tego miska z paskiem wyciętego kartonu wilgotnego... wrzucasz tam wszystkie resztki pochodzenia roślinnego. Nie śmierdzi i szybko przerabiane zostaje na nawóz... który też nie śmierdzi. Hodowla jest genialna szybko sie rozmnaża i ma wiele zalet.

http://www.dzdzownice1.webpark.pl/ --> tu można kupić

http://allegro.pl/item367...c_7_litrow.html --> tu można sprzedać

Pomoc poza forum: odpłatnie

Na Forum należy używać jsMath do zapisu równan i wzorów chemicznych, aby zamiast pisać: (cyklopentadienylo)diwodórkarbonylwolfram(II)-mi-kappta^3-octano-mi-oksoeten(trifenolofosfina)platyna(II) (Pt-W) napisać: [(PtWCp(CH_{3}COO)O(CO)(CH_{2}=CH_{2})(H_{2})Ph_{3}P]

Chemia to nie zabawa! Preparatyki, przepisy oraz bagaż doświadczenia zamieszczam w celach edukacyjno-informacyjnych. Jednocześnie zachęcając do samego czytania. Nie odpowiadam za wykorzystanie informacji zawartych w moich postach. Nie uważam też, że są one prawdziwe. =P
Niech Pan błogosławi Chemikom...

Petrov 
Brainiac

Wysłany: 2008-05-20, 18:11   

Hmmm...Ciekawe te dżdżownice. Chyba kupię sobie też. Nie wiedziałem, że aż tak dużo ich tam będzie. Myślałem, że ok. 50 sztuk. I rzeczywiście, można wrzucać im obierki z ziemniaków. Przez rok ciężar naszych śmieci zmalałby o ok. 5 kg a wysokość drzew w ogrodzie wzrosłaby o kilka metrów :-P

bogusław 
Mędrzec

Wysłany: 2008-05-20, 18:16   

Fajne te dżdżownice. A da się je trzymać w piwnicy? Bo w domu to jakoś tak nie bardzo. I w czym te dżdżownice hodować? Zv. pisał coś o misce z paskiem kartonu, ale czy one nie pouciekają?

Petrov 
Brainiac

Wysłany: 2008-05-27, 18:36   

Takie dżdżownice można trzymać praktycznie wszędzie. W pudle kartonowym lub w skrzynce na przykład.

Zv. 
Mod-Spamkiller

Wysłany: 2008-05-27, 18:48   

Ja mam plastikową miskę na około 30cm wysoką (nie mierzyłem, tak mi sie wydaje). Kartonowy pasek jest tylko po to żeby utrzymywał wilgoć wiec jest nasączony wodą. dżdżownice siedzą w środku i naprawdę nie maja najmniejszego zamiaru, ani śmierdzieć, ani uciekać. Jeżeli w piwnicy jest temperatura dodatnia to możesz je tam trzymać nawet lepiej dla nich. Jest to bardzo dobre dla ludzi mieszkających w domkach jednorodzinnych płacących osobno za wywóz kontenera śmieci. Jeżeli ktoś ma ogródek i sie zna dobrze na nim to może od was stale kupować nawóz jest naprawdę bardzo dobry nawet jako roztwór świetnie sie nadaje do kwiatków, ma dużo cennych wartości odżywczych dla roślin jest naturalny, nie śmierdzi i nie zakwasza gleby. Jeżeli nie ma ogrodnika zawsze za małe pieniądze można opchnąć to na allegro... ludzie są chętni a nas to praktycznie nic nie kosztuje. Ja na dzień dzisiejszy mam dwie chętne panie które biorą ode mnie każdą ilość i dostaje za litr 3zł. Może nie wiele ale zadziwiające co te maleństwa potrafią. Przy dobrym karmieniu przez mojego brata... bo wiecznie zapomina.... rekordem było 37,5l w miesiącu, a ile ich jest to już nie wiem, bo sie nie idzie naliczyć. One produkują szybszą wersie kompostu.

Na Forum należy używać jsMath do zapisu równan i wzorów chemicznych, aby zamiast pisać: (cyklopentadienylo)diwodórkarbonylwolfram(II)-mi-kappta^3-octano-mi-oksoeten(trifenolofosfina)platyna(II) (Pt-W) napisać: [(PtWCp(CH_{3}COO)O(CO)(CH_{2}=CH_{2})(H_{2})Ph_{3}P]

Chemia to nie zabawa! Preparatyki, przepisy oraz bagaż doświadczenia zamieszczam w celach edukacyjno-informacyjnych. Jednocześnie zachęcając do samego czytania. Nie odpowiadam za wykorzystanie informacji zawartych w moich postach. Nie uważam też, że są one prawdziwe. =P

Petrov 
Brainiac

Wysłany: 2008-05-27, 18:53   

Zv. napisał/a:
rekordem było 37,5l w miesiącu

No to naprawdę pożyteczne zwierzątka :-D . A przeciętnie ile wytwarzają nawozu?

Zv. 
Mod-Spamkiller

Wysłany: 2008-05-27, 18:59   

Zależy jak karmisz... i ile ich masz z czasem to coraz więcej... bo jest ich więcej...

Też warto wspomnieć ze ryby na nie lepiej biorą bo są bardziej czerwone i podobno słodsze =| ? Czasami kolega kupował je ode mnie na ryby. Jeżeli masz źródło zbytu to sie opłaca w to bawić jeżeli masz ogródek też jeżeli chcesz mieć chwilową przyjemność to sobie kup w wędkarskim nasze polskie mniej wydajne cudeńka i popatrz jak to działa.

Petrov 
Brainiac

Wysłany: 2008-05-27, 19:02   

A można byłoby wyhodować dżdżownice z opakowania z wędkarskiego(uwielbiam wędkować :-D )?

szymi 
Mod-Spamkiller

Wysłany: 2008-05-27, 20:35   

A czemu nie? Tylko chyba lepiej więcej tych pudełek kupić żeby była większa populacja genetyczna i żeby się wady genetyczne nie nawarstwiały.

Odpowiedz do tematu