P o l e c a m y
Gakra.pl - chemia samochodowa, lakiery przemysłowe, chemia przemysłowa

Kominki, wkłady kominkowe, piece kominkowe

ZalogujUzytkownikHaslo
Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie    
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Brainiac.pl Strona Główna » Nauka i technika » Biologia » Ekologia i ochrona środowiska » Godzina dla Ziemi

Godzina dla Ziemi
Autor Wiadomość
Elder Brain
Brainiac

Wysłany: 2009-02-09, 20:52   Godzina dla Ziemi

28 Marca o godz 20.30 polskiego czasu odbędzie się akcja "Godzina dla Ziemi", w wielu krajach zgasną światła największych budynków, a także domów tysięcy ludzi. Inicjatywa ma na celu symboliczne oszczędzenie energii, a także zachęcenie do działań w sprawie zmian klimatycznych.
W Polsce oszczędzanie prądu jest szczególnie ważne, ponieważ w większości jest pozyskiwany ze spalania węgla, co mocno zanieczyszcza atmosferę.
Piszcie więc tu czy weźmiecie udział w akcji, co o niej myślicie i czy kogoś do niej przekonywaliście.
W poprzednim roku, w polsce bardzo niewiele osób zgasiło światło nawet na jedną godzinę, dlatego też w tym roku poświęcono jej specjalną, polskojęzyczną stronę:
http://www.wwf.pl/godzinadlaziemi/
Tam znajdziecie więcej informacji.

Google 

Wysłany:    Reklama Google - forum próbuje zarobić na swoje utrzymanie ;-)

Xaxley 
Domowy Naukowiec

Wysłany: 2009-02-11, 07:42   

Tak, wspominałem Ci już EB, że ja dowiedziałem się o tej akcji dość niedawno, może 2 tygodnie temu. Oczywiście zgaszę światło i wyłącze wszystko i jeszcze więcej z prądu i nie tylko na 1 godzinę.
Czy kogoś zachęciłem? Oczywiście. Wysłałem wszystkim na GG wiadomość o tej akcji, bardzo dużo osób powiedziało że zgasi światło tylko, jeszcze musze o tym przypomnieć. Na portalu nasza-klasa na forum klasy założyłem temat o tym. Także tam dużo osób odpowiedziało że weźmnie udział w tej akcji.

PFK KOMPANY!
Moralny autorytet? – Mag Magik I

Rzuć okiem na moje portfolio: www.scripter.maxmodels.pl

Elder Brain 
Brainiac

Wysłany: 2009-02-11, 15:09   

Cytat:
Tak, wspominałem Ci już EB, że ja dowiedziałem się o tej akcji dość niedawno, może 2 tygodnie temu. Oczywiście zgaszę światło i wyłącze wszystko i jeszcze więcej z prądu i nie tylko na 1 godzinę.
Czy kogoś zachęciłem? Oczywiście. Wysłałem wszystkim na GG wiadomość o tej akcji, bardzo dużo osób powiedziało że zgasi światło tylko, jeszcze musze o tym przypomnieć. Na portalu nasza-klasa na forum klasy założyłem temat o tym. Także tam dużo osób odpowiedziało że weźmnie udział w tej akcji.

No i świetnie, ale godzina to dość mało, dlatego też należy pamiętać o oszczędzaniu energii także na co dzień :mrgreen: .
Ja zarejestrowałem się już na stronie projektu, choć muszę przyznać że poza internetem nikogo jeszcze nie namawiałem.

Xaxley 
Domowy Naukowiec

Wysłany: 2009-02-11, 21:00   

Zarejestrować się na stronie nie zarejestrowałem się ponieważ średnio mi się widzi podawanie imienia i nazwiska ;/
Taak ja oszczędzam, na co dzień też ^^
Zgaście wszyscy światło! Dla Nas. Dla Ziemi.

PFK KOMPANY!

Zumo 
Administrator

Wysłany: 2009-02-25, 12:13   

Jest tylko taki jeden mały problemik. Konkretnie nieważne ile prądu będziecie zużywać, elektrownia i tak będzie go produkowała.

Moja wiedza opiera się wyłącznie na dostępnych źródłach, nigdy nie posiadałem i nie posiadam żadnych materiałów wybuchowych ( oprócz legalnych <NWP> ). Posty mają charakter wyłącznie edukacyjny i ich wykorzystanie w celach niezgodnych z prawem jest prowadzone na własną odpowiedzialność i bez mojej wiedzy.
Pamiętaj o bezpieczeństwie!

Elder Brain 
Brainiac

Wysłany: 2009-02-25, 16:34   

Cytat:
Zarejestrować się na stronie nie zarejestrowałem się ponieważ średnio mi się widzi podawanie imienia i nazwiska ;/

Co prawda pola z imieniem i nazwiskiem są obowiązkowe, ale i tak nikt tego nie sprawdza więc można nawet podać się za Jana Kowalskiego.
Cytat:
Jest tylko taki jeden mały problemik. Konkretnie nieważne ile prądu będziecie zużywać, elektrownia i tak będzie go produkowała.

Produkcja jest uzależniona od zapotrzebowania, a gdy ono spada - elektrownie rezygnują z części produkcji. Mniej zużytej energii to dla nich po prostu mniej pieniędzy, a bez powodu nie jest ona wytwarzana z dużym zapasem.
Można się też spierać czy jedna godzina rocznie to wiele, ale przecież liczy się w tym głównie sam gest.

Xaxley 
Domowy Naukowiec

Wysłany: 2009-02-25, 21:34   

Głównie w tej akcji liczy się gest, oraz protest do polityków żeby zaczeli wkońcu coś robić i wycowfywać te cholerne elektorwnie węglowe.

PFK KOMPANY!

Zumo 
Administrator

Wysłany: 2009-02-25, 22:33   

Elder Brain napisał/a:
Produkcja jest uzależniona od zapotrzebowania, a gdy ono spada - elektrownie rezygnują z części produkcji.

Tylko skąd elektrownia wie o tym ile zużywamy?

Moja wiedza opiera się wyłącznie na dostępnych źródłach, nigdy nie posiadałem i nie posiadam żadnych materiałów wybuchowych ( oprócz legalnych <NWP> ). Posty mają charakter wyłącznie edukacyjny i ich wykorzystanie w celach niezgodnych z prawem jest prowadzone na własną odpowiedzialność i bez mojej wiedzy.
Pamiętaj o bezpieczeństwie!

Elder Brain 
Brainiac

Wysłany: 2009-02-25, 23:23   

Cytat:
Głównie w tej akcji liczy się gest, oraz protest do polityków żeby zaczeli wkońcu coś robić i wycowfywać te cholerne elektorwnie węglowe.

Zgadzam się, ale ma to również zwrócić uwagę na oszczędzanie energii u innych ludzi.
Cytat:
Tylko skąd elektrownia wie o tym ile zużywamy?

Nie znam się na tym dokładnie, ale to logiczne że muszą mieć mierniki a niewielkie nadwyżki pewnie gromadzone są w akumulatorach.

Jeśli nie interesuje cię tematyka działu, i masz tu tylko pisać "jednolinijkowce" - prosiłbym cię byś już nie zaglądał do tego działu Zumo.

Xaxley 
Domowy Naukowiec

Wysłany: 2009-02-26, 09:27   

Napewno muszą jakoś gromadzić nadwyżki energii przecież przepuścić w nicość tyle energii to byłoby marnotrawstwo!
A co do Zumo, to niechce się wtrącać ale jak ma jakieś pytanie to przecież niech napisze nawet jak jest to jedna linijka, lepiej tak niż żeby miał lać wode przez pół strony. Nie rozumiem Cię EB.

PFK KOMPANY!

Elder Brain 
Brainiac

Wysłany: 2009-03-09, 23:42   

Cytat:
Napewno muszą jakoś gromadzić nadwyżki energii przecież przepuścić w nicość tyle energii to byłoby marnotrawstwo!

Z czego wiem akumulatorów nie wykorzystuje się na wielką skalę, gdyż nie są tanie, trudno je wykonać i mają pewne ograniczenia. Z tego właśnie powodu nie korzysta się powszechnie z energii słonecznej.
Cytat:
A co do Zumo, to niechce się wtrącać ale jak ma jakieś pytanie to przecież niech napisze nawet jak jest to jedna linijka, lepiej tak niż żeby miał lać wode przez pół strony. Nie rozumiem Cię EB.

Ten dział jest poświęcony ochronie środowiska, a niezwiązane z tą tematyką pytania raczej nic nie wnoszą. "Jednolinijkowce" nie są często pisane nawet w offtopicu, a by znaleźć odpowiedzi na proste pytania wystarczy choćby zajrzeć w google. Wiem że jest administratorem, ale nie zapisał się do tego działu i widzę że na wszystko jest tu na nie. Być może jest to sprawa wyłącznie nabijania postów, ale mi się to w każdym razie nie podoba.

W tym roku o akcji wreszcie powinno być głośno - w planach jest np. zaciemnienie na godzinę google.

Odpowiedz do tematu