P o l e c a m y
Gakra.pl - chemia samochodowa, lakiery przemysłowe, chemia przemysłowa

Kominki, wkłady kominkowe, piece kominkowe

ZalogujUzytkownikHaslo
Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie    
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Brainiac.pl Strona Główna » Nauka i technika » Biologia » Ekologia i ochrona środowiska » Książki

Książki
Autor Wiadomość
Elder Brain
Brainiac

Wysłany: 2008-08-19, 07:47   

Temat jest w porządku, choć cytaty były zbędne... sam poleciłbym "Serię Niefortunnych Zdarzeń", fantasy z obrazkami w rodzaju "Smokologii" i "Podręcznika Łowcy Demonów", ciekawe są również poradniki sztuki przetrania "Raymonda Mearsa".

Google 

Wysłany:    Reklama Google - forum próbuje zarobić na swoje utrzymanie ;-)

jurczyk7 
Mod-Edytor

Wysłany: 2008-08-19, 11:50   

A moze czytal ktos tu '' Eragona'' oraz jego kontynuacje napisana przez Christophera Paoliniego ???

Elder Brain 
Brainiac

Wysłany: 2008-08-19, 13:42   

Ja raz czytałem Eragona. Według mnie to nie jest zła książka, ale głównie nie podoba mi się w niej to co nie dotyczy jej treści - autor nie pisał samodzielnie i wyraźnie pokazał siebie jako bohatera, natomiast ze swojej siostry zrobił czarownicę. Dodatkowo w książce kilkukrotnie zachwala się koty, a nie ma chyba wzmianki o psach (nie żebym nie lubił kotów, ale denerwuje mnie przesada). Na minus zaliczyłbym jeszcze beznadziejną ekranizację.

jurczyk7 
Mod-Edytor

Wysłany: 2008-08-19, 19:56   

Tylko wlasnie jest taki problem ze on nie ma siostry a ksiazka jest fantasy wiec autor nie ma jak siebie wychwalac. Sam czytalem i bardzo mi sie ksiazka spodobala czekam na 3 tom bo wczesniejsze przeczytalem.

Elder Brain 
Brainiac

Wysłany: 2008-08-20, 00:25   

Cytat:
Tylko wlasnie jest taki problem ze on nie ma siostry a ksiazka jest fantasy wiec autor nie ma jak siebie wychwalac. Sam czytalem i bardzo mi sie ksiazka spodobala czekam na 3 tom bo wczesniejsze przeczytalem.

W pierwszym tomie na pierwszych stronach wyraźnie widnieją podziękowania, w tym dla siostry Angeli (która z czego pamiętam jest przedstawiona w książce z identycznym imieniem). Poza tym podobieństwa są niezaprzeczalne, i przypuszczam że nawet "kotołak" odwzorowuje charakter jego własnego kota. Głupie jest według mnie także to że już w pierwszej książce jest mowa o wróżbie, która opisuje resztę części. Sprawdziły się one w pierwszej idrugiej "księdze" i mam pewność, że tak też będzie w trzeciej. W sumie to podobała mi się wyłącznie pierwsza część, druga to czysta komercja, a trzecia będzie pewnie jeszcze gorsza.
Naprawdę dobra fantastyko to trylogia "Władcy Pierścieni" i "Hobbit", ale to już chyba każdy zna, nie jest to jednak przeznaczone dla młodych czytelników.

Xaxley 
Domowy Naukowiec

Wysłany: 2008-10-24, 21:59   

Ja polecam wszystkie tomy książki Harry Potter, książki do Astronomi Np. Atlas nieba, Planety i podróże kosmiczne, Wszechświat a w szczególności Wielki Atlas Kosmosu.

PFK KOMPANY!
Moralny autorytet? – Mag Magik I

Rzuć okiem na moje portfolio: www.scripter.maxmodels.pl

szymi 
Mod-Spamkiller

Wysłany: 2008-10-25, 12:13   

Jak ktoś lubi fantastykę to Pratchett - piekielnie inteligentne dowcipy, trochę czarnego humoru, fabuła wciągająca tak, że pęcherz pęka, a oczy nadal przyklejone do książki. Albo ostatnio Pilipiuka pochłonąłem: jest śmieszniejszy, osadzony w polskich realiach i trochę więcej w nim grozy, delikatnego horroru. Żarty ma trochę powszedniejsze niż Pratchett, ale łatwiej je zrozumieć.
Jak już sie wyrośnie z -pożal się Boże- pottera to polecam wyżej wymienione. To nie jest fast-food dla plebsu. Choć dzieci niech lepiej poczekają aż dorosną żeby ich nie demoralizować :P

Vanxi 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2009-10-25, 18:12   

Ja ostatnio przeczytałem ,,Krzyżaków" H.Sienkiewicza.

Bardzo ją polecam, gdy ją czytałem nawet sprawy pęcherza mnie nie ruszały.
,,Gał" odczepić nie mogłem :-)

Odpowiedz do tematu