P o l e c a m y
Gakra.pl - chemia samochodowa, lakiery przemysłowe, chemia przemysłowa

Kominki, wkłady kominkowe, piece kominkowe

ZalogujUzytkownikHaslo
Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie    
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Brainiac.pl Strona Główna » Nauka i technika » Biologia » Ekologia i ochrona środowiska » Ochrona Środowiska

Ochrona Środowiska

Czy według ciebie temat jest lepszy od starszej wersji?
Tak
40%
 40%  [ 4 ]
Trudno powiedzieć
50%
 50%  [ 5 ]
Nie
10%
 10%  [ 1 ]
Głosowań: 10
Wszystkich Głosów: 10

Autor Wiadomość
Tenodhenka
Brainiac

Wysłany: 2008-07-05, 19:24   

A chciałbym się zapytać co można z takimi smykami zrobić z administracji co za nic nie chcą na osiedle wstawić śmietników na szkło, papier i plastik. Ja bym był
zainteresowany segregacją śmieci ale co mi z tego jak nie mam sobie gdzie tego wsadzić. Jak myślicie można zrobić takiego tricka i napisać do nich jakąś petycję z prośbą o wstawienie owych kontenerów?

Google 

Wysłany:    Reklama Google - forum próbuje zarobić na swoje utrzymanie ;-)

sapper18 
Mod-Edytor

Wysłany: 2008-07-05, 19:36   

Spróbuj napisać do Urzędu Gminy lub Burmistrza Gminy. Można by zebrać podpisy mieszkańców że popierają taką akcję. Pewnie podwyższyły by się koszty wywozu odpadów.

Tenodhenka 
Brainiac

Wysłany: 2008-07-05, 19:46   

Tylko najlepsze jest to, że osiedle na, którym mieszkam jest jedynym na, którym nie ma takich śmietników :!: A to jest mi się wydaję przegięcie.

sapper18 
Mod-Edytor

Wysłany: 2008-07-05, 20:00   

Możesz też udać się do Wydziału Środowiska. Zazwyczaj takowy znajduje się w Urzędzie Gminy. Można też porozmawiać z Radą Osiedla ale pewnie za wiele to nie da. Jeżeli w Twojej okolicy wydawana jest jakaś lokalna gazeta ( Głos Dzielnicy czy coś w tym stylu) to możesz do niej napisać i naświetlić temat. Zazwyczaj takie metody pomagają.

Mateusz1818 
Brainiac

Wysłany: 2008-07-15, 21:46   

Szkoda, że w miastach nie ma dużo drzew, parków. Nie ma gdzie chodzić na spacer z dziećmi... A jeśli już się zdarzy, że są drzewa to są one traktowane źle. Żadko albo w ogóle nie są podlewane ani nawożone. Często obcinane, w sposób taki, że zostają same kituty. Zima jest czasem, kiedy ulice, chodniki są sypane solą. Ona przedostaje na trawnik, gdzie stężenie chlorku sodu jest za wysokie!!! Efektem tego jest zatrzymanie wzrostu roślin... W lecie duże korony dają cień i schronienie dla mieszkańców. W mieście w którym jest dużo drzew jest całkiem inaczej. Jest mniej toksycznych substancji, więcej świeżego powietrza!!! Dawnije nie zdawałem sobie jaką ważną role drzewa odgrywają w naszym życiu.

Elder Brain 
Brainiac

Wysłany: 2008-07-16, 20:32   

Generalnie drzewa w parkach nie wymagają specjalnej opieki ponieważ same dają sobie radę w lasach. Sól natomiast jest jednym z czynników których nie ma w naturze. Z resztą ma właściwie same wady gdyż oprócz drzew szkodzi także samochodom, generalnie więc lepiej byłoby uważać na lód, a nie tworzyć nowe problemy.

Ostatnio w Dzienniku stwierdzono że część z nowych "toreb ekologicznych" jest mniej ekologiczna od toreb foliowych, na dodatek są one sprzedawane wyłącznie dla zysków sklepów. Z jednej strony to chyba lepsze od "foliówek" w każdym sklepie, ale zarabianie na poważnym problemie jest według mnie złe.

sapper18 
Mod-Edytor

Wysłany: 2008-08-05, 10:31   

Oto specyfikacja torebek ekologicznych:

Elder Brain 
Brainiac

Wysłany: 2008-08-07, 17:05   

Ten obrazek poruwnuje jeden typ torby z konkurencją, więc apropo to z jakiej sieci pochodzi ta torba. Według mnie mimo wszystko najbardziej ekologiczne są torby wielokrotnego użytku, bo tylko one nadają się do długotrwałego użytkowania.
Swoją drogą to będę teraz wysyłał nową wersję tematu do administratorów, by zastąpiła to co jest teraz, a jeśli ktoś ma do uaktualnienia jakiekolwiek uwagi - proszę zgaszać to tutaj.

sapper18 
Mod-Edytor

Wysłany: 2008-08-07, 17:29   

Elder Brain napisał/a:
Ten obrazek porównuje jeden typ torby z konkurencją, więc apropo to z jakiej sieci pochodzi ta torba.

Pisałem już o tym wcześniej. Torby biodegradowalne są dostępne w sieci Carrefour.

Elder Brain 
Brainiac

Wysłany: 2008-10-12, 20:18   

Cytat:
Pisałem już o tym wcześniej. Torby biodegradowalne są dostępne w sieci Carrefour.

Nie zauważyłem.

Temat widziany przez wszystkich użytkowników został już przez Odyna zmieniony, co prawda podpis pod nazwą się nie zgadza, lecz mimo wszystko całość jest teraz bardziej czytelna. Zastanawiam się tylko na takimi pomysłami jak rezygnacja z ryżu, dla wielu pewnie to dość absurdalne - a ja lubię ryż. Tak więc za jakiś czas (najpewniej kilka miesięcy) spróbuję wprowadzić coś jeszcze lepszego.

Xaxley 
Domowy Naukowiec

Wysłany: 2008-11-01, 17:09   

Elder Brain,
Ale jakby niepatrzyć jak kupuję się sztuczną choinkę to ma sie ją nawet przez 20 lat a żywa choinka przeżyje 1 sezon. I jakby niepatrzyć kupując żywe choinki przyczyniamy się do ich śninania! Jeszcze proponowałbym kupować produkty nadające się do recyklingu i wyprodukowane czenściowo z recyklingu ;-)

PFK KOMPANY!
Moralny autorytet? – Mag Magik I

Rzuć okiem na moje portfolio: www.scripter.maxmodels.pl

Elder Brain 
Brainiac

Wysłany: 2008-11-01, 17:56   

Zdecydowana większość choinek pochodzi z specjalnych szkółek leśnych - przez co ich zakup oznacza w sumie korzyści dla środowiska. Ja sam zachęcam do zakupu choinek razem z korzeniami - wadą tego rozwiązania jest tylko to że znacznie trudniej kupić i utrzymać przy życiu większe drzewka, lecz małe są dość powszechne i łatwe w zakupie - przy tym rozwiązaniu mamy jednocześnie drzewko żywe, i na lata :mrgreen: . Choinka z tworzyw sztucznych natomiast może służyć przez lata, lecz przy produkcji wykorzystuje się wiele substancji szkodzących środowisku, a z przetwarzaniem jest pewnie jeszcze gorzej - tak więc uważam że to zdecydowanie najgorsze rozwiązanie. Nie wiem czy zauważyłeś, lecz w poradach jest również część poświęcona Halloween (które było wczoraj), niestety trochę poprzestawiało mi się z datami, więc nie zdążyłem polecić innym swoich rozwiązań.
Apropo to dzięki wprowadzonej ostatnio edycji postów bez limitu czasu w każdej chwili samodzielnie mogę wprowadzać poprawki, tak więc każda zamieszczona tu uwaga może mieć wpływ na rozwój tematu.

Xaxley 
Domowy Naukowiec

Wysłany: 2008-11-01, 18:22   

Ja staram się kupować produkty wyprodukowane częsciowo z recyklingu i nadające się do powtórnego przetworzenia. Produkty pakuje do plecaka albo torby wielokrotnego użytku ;-)

PFK KOMPANY!

Elder Brain 
Brainiac

Wysłany: 2008-11-05, 20:35   

Cytat:
Ja staram się kupować produkty wyprodukowane częsciowo z recyklingu i nadające się do powtórnego przetworzenia. Produkty pakuje do plecaka albo torby wielokrotnego użytku ;-)

Ja gdy tylko mogę nie biorę żadnych opakowań, bo w większości sytuacji wystarczą mi kieszenie :mrgreen: . Kiedyś słyszałem że do roku 2010 wszystko będzie pakowane w jadalne torby, lecz to zupełnie nierealne.
Cieszę się że pozytywne zmiany zapowiadają się w USA, przez zwycięstwo Baracka Obamy Ameryka będzie zdecydowanie bardziej dbać o środowisko, gdyby wybór był inny - np. Dzięki McCainowi Sarah Palin na pewno zapewniła by dla siebie wygodne zmiany w prawie łowieckim. George Bush był naprawdę beznadziejny jeśli chodzi o ochronę środowiska, a ja naprawdę uważam że bardziej na jego stanowisko zasłużył poświęcony globalnemu ociepleniu Al Gore (który przegrał wybory 8 lat temu przez skomplikowane prawo).

Xaxley 
Domowy Naukowiec

Wysłany: 2008-11-07, 15:48   

Jest to niemożliwe praktycznie żeby były opakowania które można potem zjeść xD

PFK KOMPANY!

Odpowiedz do tematu