P o l e c a m y
Gakra.pl - chemia samochodowa, lakiery przemysłowe, chemia przemysłowa

Kominki, wkłady kominkowe, piece kominkowe

ZalogujUzytkownikHaslo
Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie    
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Brainiac.pl Strona Główna » Nauka i technika » Biologia » Ekologia i ochrona środowiska » Pomysły dla Forum

Pomysły dla Forum
Autor Wiadomość
sapper18
Mod-Edytor

Wysłany: 2008-10-09, 22:37   

Elder Brain napisał/a:
zamierzam go od kogoś odkupić

Jakby co to możesz spróbować wygrać aukcję na Allegro
http://www.allegro.pl/ite...d_plus_key.html
Zumo napisał/a:
Poproś Ojca Dyrektora.

To było niepotrzebne...

Google 

Wysłany:    Reklama Google - forum próbuje zarobić na swoje utrzymanie ;-)

Zumo 
Administrator

Wysłany: 2008-10-09, 22:55   

sapper18 napisał/a:
Elder Brain napisał/a:
zamierzam go od kogoś odkupić

http://www.allegro.pl/ite...d_plus_key.html
Zumo napisał/a:
Poproś Ojca Dyrektora.

To było niepotrzebne...

To jest przerost formy nad treścią, po co mu program za 1200zł (czy chociażby za 400) jeżeli są darmowe (i legalne) dostępne w sieci?
Nie wiem może chce robić programy do TV?

Moja wiedza opiera się wyłącznie na dostępnych źródłach, nigdy nie posiadałem i nie posiadam żadnych materiałów wybuchowych ( oprócz legalnych <NWP> ). Posty mają charakter wyłącznie edukacyjny i ich wykorzystanie w celach niezgodnych z prawem jest prowadzone na własną odpowiedzialność i bez mojej wiedzy.
Pamiętaj o bezpieczeństwie!

Elder Brain 
Brainiac

Wysłany: 2008-10-10, 15:27   

Cytat:
To daj mi, nie obrażę się.

Gdybym miał ochotę dzielić się z kimś pieniędzmi, to najprowdopodobniej dałbym je np. zwycięzcy jakiegoś forumowego "konkursu". Najlepiej jest o tym wougle nie dyskutować na takie tematy.
Cytat:
Sugeruje to nazwa programu

Vegas Pro 8 jakoś nie kojarzy mi się z 40 calami, z resztą gdyby taki monitor był niezbędny - to już to bym chyba wiedział.
Cytat:

Generalnie mi się nie spieszy, i mogę poczekać - więc myślę może mi się udać kupić taniej niż na allegro.
Cytat:
To jest przerost formy nad treścią, po co mu program za 1200zł (czy chociażby za 400) jeżeli są darmowe (i legalne) dostępne w sieci?

Do praktycznie wszystkiego co robię staram się podchodzić profesjonalnie, tak więc jeśli kilka osób mi coś poleca, i widzę efekty - wolę zainwestować, bo program który mi sam podałeś nie chce mi się otwierać.
Cytat:
Nie wiem może chce robić programy do TV?

Chcę robić filmiki do internetu, lecz doskonałej jakości - np. używając komórek do kręcania filmów trudno osiągnąć dużą widownię, a przy użyciu kamery cyfrowej i dobrego programu można osiągnąć znacznie więcej, więc nawet jeśli będę musiał sporo czekać, wolę z pomocą zebrać kiluczęściowy, dobry materiał - zamiast wrzucać od razu byle co (sami wiecie co mam na myśli).

Tworzenie filmów to w sumie plan długoterminowy, jeżli z tej dyskusji ma coś szybko wyniknąć - proponuję omówić stworzenie forumowej "gazety" (o czym pisałem już wcześniej). Moim nowym pomysłem jest stworzenie antologi poświęconej najlepszym tematom na forum.

szymi 
Mod-Spamkiller

Wysłany: 2008-10-10, 15:49   

Elder Brain napisał/a:
wougle
pomińmy że literówka ale "w ogule"?

Elder Brain napisał/a:
Do praktycznie wszystkiego co robię staram się podchodzić profesjonalnie
Hmmmm... przesada jest bardzo zła. Do sklejenia kilku ujęć będziesz kupował program którego używają zawodowi monterzy po studiach??? Nie chcę cię obrazić ale wydaje mi się to po prostu głupie.

Elder Brain napisał/a:
Vegas Pro 8 jakoś nie kojarzy mi się z 40 calami, z resztą gdyby taki monitor był niezbędny - to już to bym chyba wiedział.
Jak masz profesjonalny program za taką kasę to filmy chyba będziesz obrabiać na dostosowanym do tego monitorze... tak profesjonalnie.

Elder Brain napisał/a:
Gdybym miał ochotę dzielić się z kimś pieniędzmi, to najprowdopodobniej dałbym je np. zwycięzcy jakiegoś forumowego "konkursu". Najlepiej jest o tym wougle nie dyskutować na takie tematy.
Ale na lepszy hosting dla forum to możesz dać... te errory wszystkich wkurzają :-) xD

Elder Brain napisał/a:
Chcę robić filmiki do internetu, lecz doskonałej jakości

A wrzucać będziesz na yt? bo oni tam zmniejszają rozdzielczość filmów...

Elder Brain 
Brainiac

Wysłany: 2008-10-10, 16:41   

Cytat:
Hmmmm... przesada jest bardzo zła. Do sklejenia kilku ujęć będziesz kupował program którego używają zawodowi monterzy po studiach??? Nie chcę cię obrazić ale wydaje mi się to po prostu głupie.

Na razie nie widzę lepszej alternatywy, ale jak już pisałem wcześniej - z zakupem mi się nie spieszy (najpierw muszę załatwić kamerę).
Cytat:
Jak masz profesjonalny program za taką kasę to filmy chyba będziesz obrabiać na dostosowanym do tego monitorze... tak profesjonalnie.

Wygoda nie jest dla mnie naważniejsza, najważniejsze jest stworzenie dobrego filmu - a komputer który mam obecnie według mnie do tego wystarczy.
Cytat:
Ale na lepszy hosting dla forum to możesz dać... te errory wszystkich wkurzają

Nie mam ochoty i obowiązku opłacania forum, a przynajmniej teraz nie mógłbym wiele. Nie traktuję takich pomysłów na poważnie, i niespecjalnie przepadam za pieniędzmi. Najprędzej oddałbym je chyba organizacjom, które reprezentują moje poglądy.
Cytat:
A wrzucać będziesz na yt? bo oni tam zmniejszają rozdzielczość filmów...

YT to podstawa, a później być może telewizja :mrgreen: . Filmy na youtube co prawda mogą tracić na jakości, ale przy wyświetlaniu lepszych materiałów zawsze można wybrać opcję "wyższa jakość", nie zależy mi z resztą na samej jakości - lecz również na montażu i efektach specjalnych.

jurczyk7 
Mod-Edytor

Wysłany: 2008-10-10, 17:10   

A może by sobie go ściągnąć???
Masz tu ponad 20 linków z różnymi wersjami tego programu...

[nie tolerujemy piractwa]

szymi 
Mod-Spamkiller

Wysłany: 2008-10-10, 17:28   

jurczyk7, Elder Brain na pewno nie ściągnie pirackiej wersji.

jurczyk7 
Mod-Edytor

Wysłany: 2008-10-10, 17:39   

Jak woli wydawać takie pieniądze to proszę bardzo, ja tu chciałem tylko pomóc ;p

szymi 
Mod-Spamkiller

Wysłany: 2008-10-10, 17:49   

Ale on ma pieniądze to co będzie ryzykować łamanie prawa.

Osobiście to bym poszukał darmowego programu do obróbki. Jeżeli nie jest sie profesjonalistą z wykształceniem to taki kombajn i tak się na wiele nie zda.

Elder Brain 
Brainiac

Wysłany: 2008-10-13, 18:22   

Cytat:
Ale on ma pieniądze to co będzie ryzykować łamanie prawa.

Osobiście to bym poszukał darmowego programu do obróbki. Jeżeli nie jest sie profesjonalistą z wykształceniem to taki kombajn i tak się na wiele nie zda.

Prawa łamać nie zamierzam, a tworzyć filmy nie zamierzam sam - w razie promlemów zawsze można się przecież zwrócić o pomoc np. na specjalnych forach - a na razie nie spotkałem żadnego darmowego programu, na którym działały by moje pliki. Movie Maker nie pozwala mi wklejać filmów, Video Spin nie działa po rozpakowaniu, a inne programy których nazw już nie pamiętam - nie dały się w ogóle ściągnąć. Na razie jedyne co jestem w stanie publikować natychmiastowo - to fragmenty programów z telewizji, już zamieściłem w swoim profili 3 filmiki, ale miałbym problem z dłuższymi.

Zumo 
Administrator

Wysłany: 2008-10-13, 19:18   

Elder Brain napisał/a:
Prawa łamać nie zamierzam

Elder Brain napisał/a:
Na razie jedyne co jestem w stanie publikować natychmiastowo - to fragmenty programów z telewizji

Moja wiedza opiera się wyłącznie na dostępnych źródłach, nigdy nie posiadałem i nie posiadam żadnych materiałów wybuchowych ( oprócz legalnych <NWP> ). Posty mają charakter wyłącznie edukacyjny i ich wykorzystanie w celach niezgodnych z prawem jest prowadzone na własną odpowiedzialność i bez mojej wiedzy.
Pamiętaj o bezpieczeństwie!

Elder Brain 
Brainiac

Wysłany: 2009-01-31, 10:43   

Temat stoi w miejscu, a sam dział nie rozwija się według planu - zamierzam więc zmienić jego nazwę na "Ekologia" - i zająć się tu prostszymi i (według mnie) ważniejszymi zagadnieniami.
Obecne tematy będą raczej zachowane, i w każdej chwili można się wypisać z tego działu, bo nie mogę zaprzeczyć że i tak jest już w większości poświęcony ochronie środowiska.

Tutaj podsumuję co już mi się udało, a co nie - z planów przedstawionych w tym temacie:
Cytat:
-W każdej chwili każdy można "poprawić" definicje "Brainiaca" które znajdują się chociażby w Wikipedii i Nonsensopedii (niestety większe modyfikacje raczej nie będą akcepotwane).

Poprawiłem definicję "Brainiaca", uaktualniając choćby wzmiankę o nowym prowadzącym (wcześniej podano, że był tylko w planach).
Cytat:
-Fajnie było by stworzyć forumową "gazetkę" związaną z tematyką forum, propozycje dotyczace treści można wysyłać do mnie, choć stworzenie pierwszego numeru może trochę potrwać, a do ustalenia jest jeszcze sposób rozsyłania.

W sumie w tej sprawie zgłosiły się do mnie dwie osoby - to zbyt mało by pomysł stał się realny, choć można jeszcze próbować.
Cytat:
-Na stronach takich jak "Nasza Klasa" lub "YouTube" można stworzyć konta bezpośrednio dotyczące forum, to niestety wymaga jednak poświęcenie części swojego czasu, jeśli oczywiście ma to dobrze funkcjonować.

Z czego wiem, już powstało parę kont powiązanych z forum, sam stworzyłem konto na NK - które mogę z resztą chętnie odstąpić (znudziło mi się przez brak pomysłów na zmiany).
Cytat:
-Można razem stworzyć internetowy program „Brainiacu.pl podcast”, to co prawda dość trudne, ale prędzej czy później chyba uda mi się znaleźć kilka osób z kamerą cyfrową.

To chyba najbardziej nierealny pomysł, i chyba muszę z niego zrezygnować. Jeśli ktoś uważa że to możliwe - niech sam postara się o "ekipę".
Cytat:
-Kilka działów często stoi w miejscu, najprościej chyba wypełnić ten poświęcony programom, proszę więc o przysyłanie do mnie propozycji o takiej właśnie tematyce, a także przynajmniej o zajrzenie do już napisanych tematów.

Naprawdę trochę denerwuje mnie, że wiele działów jest zapchanych postami - podczas gdy inne "świecą pustkami". Obecny jasny podział działów zawyża tylko różnice, a propozycje pojedynczych osób są dla mnie częstą motywacją by takie kwestie poprawić. Na razie nie dostałem jednak żadnego pomysłu.

Odpowiedz do tematu