P o l e c a m y
Gakra.pl - chemia samochodowa, lakiery przemysłowe, chemia przemysłowa

Kominki, wkłady kominkowe, piece kominkowe

ZalogujUzytkownikHaslo
Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie    
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Brainiac.pl Strona Główna » Nauka i technika » Biologia » Ekologia i ochrona środowiska » Pomysły dla Forum

Pomysły dla Forum
Autor Wiadomość
Elder Brain
Brainiac

Wysłany: 2008-09-08, 18:19   Pomysły dla Forum

Z okazji drugich urodzin forum powstał temat w którym znalazły się dotyczące go (a także programu "Brainiac") pomysły, których jednak nie zrealizowano. Ten temat służy ogólnie do wykonania wcześniejszych planów, a także umieszczania nowych, które można by wykorzystać na inne okazje.

Oto lista pomysłów których nie wykorzystano, a ich realizacja nie jest zbyt skomplikowana:
-W każdej chwili każdy może "poprawić" definicje "Brainiaca" które znajdują się chociażby w Wikipedii i Nonsensopedii (niestety większe modyfikacje raczej nie będą akcepotwane).
-Fajnie było by stworzyć forumową "gazetkę" związaną z tematyką forum, propozycje dotyczace treści można wysyłać do mnie, choć stworzenie pierwszego numeru może trochę potrwać, a do ustalenia jest jeszcze sposób rozsyłania.
-Na stronach takich jak "Nasza Klasa" lub "YouTube" można stworzyć konta bezpośrednio dotyczące forum, to niestety wymaga jednak poświęcenie części swojego czasu, jeśli oczywiście ma to dobrze funkcjonować.
-Można razem stworzyć internetowy program „Brainiacu.pl podcast”, to co prawda dość trudne, ale prędzej czy później chyba uda mi się znaleźć kilka osób z kamerą cyfrową.
-Kilka działów często stoi w miejscu, najprościej chyba wypełnić ten poświęcony programom, proszę więc o przysyłanie do mnie propozycji o takiej właśnie tematyce, a także przynajmniej o zajrzenie do już napisanych tematów.
Jeżeli coś pominąłem, proszę podać swoje tu pomysły, rozwijając jednocześnie poprzednie.

Google 

Wysłany:    Reklama Google - forum próbuje zarobić na swoje utrzymanie ;-)

Mateusz1818 
Brainiac

Wysłany: 2008-09-13, 19:37   

Może można założyć nowy dział dotyczący medycyny...

Elder Brain 
Brainiac

Wysłany: 2008-09-13, 22:42   

Cytat:
Może można założyć nowy dział dotyczący medycyny...

Proste sposoby opatrywania ran można by generalnie omówić w temacie, który chyba z resztą pasowałby do tego działu - natomiast pomysły takie jak np. "przeszczep mózgu" zdecydowanie powinny raczej trafiać do działu biologia. Generalnie jeżeli chodzi o szerszą dyskusję, to to forum za bardzo nie nadaje się do podawania fachowych porad, lepiej więc było by chyba zaglądać na inne poświęcone medycynie fora dyskusyjne. Zamiast pytać o to przeciętnych użytkowników forum - bo to nie miało by chyba większego sensu (i skutku).

Zumo 
Administrator

Wysłany: 2008-09-13, 23:08   

Jestem za brainiac podcast :-D :!:
Pare osób by zrobiło filmiki np. jak w brejniaku na ulicy :-D i najlepsze by zostały złożone i wysłane na sieć.

Moja wiedza opiera się wyłącznie na dostępnych źródłach, nigdy nie posiadałem i nie posiadam żadnych materiałów wybuchowych ( oprócz legalnych <NWP> ). Posty mają charakter wyłącznie edukacyjny i ich wykorzystanie w celach niezgodnych z prawem jest prowadzone na własną odpowiedzialność i bez mojej wiedzy.
Pamiętaj o bezpieczeństwie!

Elder Brain 
Brainiac

Wysłany: 2008-09-14, 10:59   

W lutym jedna z osób które już zadeklarowały mi pomoc (nie napiszę kto :mrgreen: ) powinna mieć już jedną kamerę cyfrową. Generalnie powinno skupić się na jakości, więc mój aparat cyfrowy z funkcją nagrywania jest generalnie bezużyteczny. Przede wszystkim przydało by się tu podać jakieś linki z programami do obróbki filmów, bo "movie maker" ma tylko podstawowe funkcje, i posiada sporo wad - więc lepiej by było chyba kupić jeden lepszy program, choć nie jest to oczywiście niezbędne. Jeżeli chodzi o wyposażenie nie związane z filmowaniem, ja sam posiadam: koszulkę z logiem forum, kilka prubówek, okulary ochronne, maski itd... pomysłów na razie mam sporo, lecz jedyny związany z wybuchami to "otrzymywanie wodoru". W sumie prędzej czy później sam będę mógł stworzyć krótki materiał, ale na razie najlepiej by było omówić przerabianie filmów.

Zumo 
Administrator

Wysłany: 2008-09-14, 19:38   

Video Spin - darmowy program.

Moja wiedza opiera się wyłącznie na dostępnych źródłach, nigdy nie posiadałem i nie posiadam żadnych materiałów wybuchowych ( oprócz legalnych <NWP> ). Posty mają charakter wyłącznie edukacyjny i ich wykorzystanie w celach niezgodnych z prawem jest prowadzone na własną odpowiedzialność i bez mojej wiedzy.

Elder Brain 
Brainiac

Wysłany: 2008-09-14, 22:47   

Cytat:

Wpisałem nazwę do googli, ale programu (a tym bardziej darmowego) nie znalazłem. Proszę również o komentowanie wszystkich podanych w pierwszym poście propozycji.

Zumo 
Administrator

Wysłany: 2008-09-15, 18:42   

Elder Brain napisał/a:
Cytat:

Wpisałem nazwę do googli, ale programu (a tym bardziej darmowego) nie znalazłem. Proszę również o komentowanie wszystkich podanych w pierwszym poście propozycji.

ehhh www.videospin.com/

Elder Brain 
Brainiac

Wysłany: 2008-10-03, 17:22   

Cytat:
ehhh www.videospin.com/

Ściągnąłem ten program, ale niczym nie mogę go otworzyć.
Co do reszty punktów.
Cytat:
-Na stronach takich jak "Nasza Klasa" lub "YouTube" można stworzyć konta bezpośrednio dotyczące forum, to niestety wymaga jednak poświęcenie części swojego czasu, jeśli oczywiście ma to dobrze funkcjonować.

Jak już podawałem wcześniej, stworzyłem konto na NK - założenie konta na YouTube będzie miało natomiast sens dopiero gdy stworzy się odpowiedni materiał, do tego czasu ograniczę się do własnego konta.
Cytat:
-Fajnie było by stworzyć forumową "gazetkę" związaną z tematyką forum, propozycje dotyczace treści można wysyłać do mnie, choć stworzenie pierwszego numeru może trochę potrwać, a do ustalenia jest jeszcze sposób rozsyłania.

Propozycje tego co miało by być w treści można przysyłać do mnie na adres: brainiacprojectpl@poczta.onet.pl
Rozsyłanie najlepiej chyba oprzeć na ściąganiu pliku bezpośrednio z stron internetowych, ostatecznie na prośbę mógłbym przesyłać to przez e-mail ręcznie.

Zumo 
Administrator

Wysłany: 2008-10-07, 19:03   

Elder Brain napisał/a:
Cytat:
ehhh www.videospin.com/

Ściągnąłem ten program, ale niczym nie mogę go otworzyć.
Co do reszty punktów.

Spróbuj otworzyć windowsem.

Elder Brain 
Brainiac

Wysłany: 2008-10-08, 20:56   

Cytat:
Spróbuj otworzyć windowsem.

Chodzi mi o to że program się ściąga, rozpakowałem go - ale po rozpakowaniu się nie otwiera. Ostatecznie chyba zainwestuję w Vegas Pro 8:
http://www.sonycreativesoftware.com/vegaspro
Może trochę kosztuje, ale pare osób mi to poleciło.

szymi 
Mod-Spamkiller

Wysłany: 2008-10-08, 21:10   

Elder Brain, eeee a na cenę spojrzałeś? I masz monitor 40-calowy żeby cokolwiek tym programem zdziałać? (chodzi mi o rozdzielczość jaka jest potrzebna do pracy z tym czymś.)

Elder Brain 
Brainiac

Wysłany: 2008-10-09, 18:02   

Na brak pieniędzy nie narzekam, choć zamierzam go od kogoś odkupić - i nigdzie nie widzę informacji że wymagane jest 40 cali (ja mam 20). Przetestuję jeszcze darmową "próbkę", ale generalnie jestem zdecydowany. Praktycznie wszystko w tym temacie jest do realizacji jest przeznaczone dla kilku osób, i ja nie zamierzam wszystkiego robić sam, więc przy każdym punkcie przydała by się (wasza) pomoc, bo gdyby wszystko było takie proste, zrobiłbym chyba wszystko sam.

szymi 
Mod-Spamkiller

Wysłany: 2008-10-09, 21:18   

Elder Brain napisał/a:
i nigdzie nie widzę informacji że wymagane jest 40 cali
A tego wielkiego screena na stronie którą podałeś widziałeś? Żeby to wszystko miało sensowne rozmiary i rozdzielczość to 20 cali może nie wystarczyć...

Zumo 
Administrator

Wysłany: 2008-10-09, 21:22   

Elder Brain napisał/a:
Na brak pieniędzy nie narzekam,

To daj mi, nie obrażę się.
Elder Brain napisał/a:
i nigdzie nie widzę informacji że wymagane jest 40 cali

Sugeruje to nazwa programu
Elder Brain napisał/a:
więc przy każdym punkcie przydała by się (wasza) pomoc

Poproś Ojca Dyrektora.

Odpowiedz do tematu