P o l e c a m y
Gakra.pl - chemia samochodowa, lakiery przemysłowe, chemia przemysłowa

Kominki, wkłady kominkowe, piece kominkowe

ZalogujUzytkownikHaslo
Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie    
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Brainiac.pl Strona Główna » Nauka i technika » Biologia » Ekologia i ochrona środowiska » Praktyczne porady

Praktyczne porady
Autor Wiadomość
Elder Brain
Brainiac

Wysłany: 2008-03-25, 07:32   Praktyczne porady

Podawajcie i komentujcie tu proste porady przydatne w życiu codziennym, przy czym nie chodzi mi o ogólne stwierdzenia jak "zdrowe odżywianie przedłuża życie", lecz o dokładniejsze, które łatwo wykorzystać z korzyściami.
Ja zaczynam:
:arrow: Regularne pisanie pamiętnika zwiększa inteligencję i przedłuża życie, więcej informacji> http://www.paranormalium.pl/artykul.php?id=531
:arrow: Kolor czerwony sprawia że jest się widocznym, tłumaczy się tym również najniższą statystycznie ilość wypadków u czerwonych samochodów (z drugiej strony czerwony szybko blaknie i może wywołać agresję).
:arrow: Jedzenie zielonych warzyw chroni przed nowotworami, najwięcej ochronnych związków z "dorosłych" warzyw ma kapusta, lecz jest ich znacznie więcej jeśli rośliny mają kilka dni, najlepsze są więc młode brokuły (których łyżeczka zabezpiecza przed rakiem w 100%), ale znacznie łatwiej od nich hodować rzeżuchę, która nie jest wiele gorsza.

Google 

Wysłany:    Reklama Google - forum próbuje zarobić na swoje utrzymanie ;-)

jurczyk7 
Mod-Edytor

Wysłany: 2008-04-11, 19:10   

:arrow: Częste mycie skraca życie - powiedzenie stare lecz prawdziwe.
http://www.fit.pl/zdrowie...3736,0,0,0.html tu macie trochę więcej na ten temat

Elder Brain 
Brainiac

Wysłany: 2008-04-11, 19:37   

To dość oczywiste że mieszkanie sterylnych warunkach może spowodować np. astmę, ale brak higieny naraża na wiele innych schorzeń (które jednak zazwyczaj łatwiej wyleczyć). Niemniej pomysł można bardzo łatwo wprowadzić, i raz na jakiś czas nie myć się przynajmniej połowę tygodnia (np. pod pretekstem oszczędzania wody) :mrgreen: .
Mam wiele innych porad, ale dotyczą one raczej konkretnych spraw, więc jeśli macie pytania jak coś usprawnić, proszę równiez zadawać tu pytania, a ja postaram się pomóc (w miarę możliwości i wiedzy).

Tenodhenka 
Brainiac

Wysłany: 2008-06-24, 22:06   

W średniowieczu myto się raz na rok :mrgreen: bo uważano że jest to bardzo ale to bardzo nie zdrowe. A jak się ktoś umył dwa razy w roku to był to taki odpowiednik sportu ekstremalnego :lol:

[ Dodano: 25 Czerwiec 2008, 11:36 ]
A co robić na pryszcze? Jestem w wieku młodzieńczym i za niedługo bije mi 15. Jak większość osób w moim wieku wyskakują mi takie pryszcze co trzeba je wyciskać bleee........ Co można zrobić by zapobiec ich powstawaniu albo żeby jakoś się łatwiej je wyciskało 8-)

Wocz 
Mod-Spamkiller

Wysłany: 2008-08-21, 17:12   

Są specjalne toniki. Mój brat ich używa i dobrze działają. Ja też mam prawie 15 lat a nie mam ani jednego pryszcza :P

Zaakceptuj to, że nie każdy będzie dla Ciebie miły i troskliwy...

jurczyk7 
Mod-Edytor

Wysłany: 2008-08-21, 22:19   

Mialem identico problem tenodhenka. Ja sam uzywam mieszanki wlasnej roboty do zwalczania pryszczy a dokladnie 70% aceton i 30% alk. etylowy do tego pare krysztalkow KMnO4 (bakteriobojcze) tak, aby woda nabrala koloru delikatnie czerwonego. Dla mnie super o wiele lepiej dziala od tonikow. Ja stosuje rano i na wieczor przed snem. Sprobuj

Wocz 
Mod-Spamkiller

Wysłany: 2008-08-22, 11:48   

30 % to alkohol etylowy - spirytus ? czy mniej procentowy alkohol?

Mateusz1818 
Brainiac

Wysłany: 2008-08-28, 22:19   

By kobieta nie miała zmarszczek powinna codziennie zjeść pare łyżeczek sosu pomidorowego, ponieważ w ten czas zwiększa się ilość prokolagenu.

Tenodhenka 
Brainiac

Wysłany: 2008-09-01, 18:30   

A co do tego powiększenia IQ to zadziała jak będę pisać cokolwiek czy tylko swoje myśli i takie pierdoły.

Elder Brain 
Brainiac

Wysłany: 2008-09-03, 21:54   

Cytat:
co robić na pryszcze? Jestem w wieku młodzieńczym i za niedługo bije mi 15. Jak większość osób w moim wieku wyskakują mi takie pryszcze co trzeba je wyciskać bleee........ Co można zrobić by zapobiec ich powstawaniu albo żeby jakoś się łatwiej je wyciskało

Według mnie najlepiej często myć twarz wodą, większość pryszczy powstaje od potu na którym zbierają się zanieczyszczenia. Można też użyć pasty do zębów :mrgreen: .
A teraz czego należy się wystrzegać:
- telefonów komórkowych: (liczne badania wskazują że przy nadużywaniu mogą niekorzystnie wpływać na mózg, a nawet wywołać na nim raka - generalnie szanse na prawdziwośc wyników szacuje się na pół na pół, więc chyba lepiej chyba nie ryzykować)
- mleka: akcje społeczne w rodzaju "pij mleko - będziesz wielki" po prostu kłamią, mleko w sumie powinny pić tylko cielaki, a w ostateczności dzieci. Po pierwszych latach życia mleko staje się po prostu zbędne, a korzystanie z innych zwierząt (czyli domyślnie krów) jest nienaturalne i niezdrowe.
- mięsa: można stwierdzić że żadne stworzenie nie zostało stworzone by ginąć, lecz są takie które są przystosowane do zabijania. W sumie człowiekowi właściwie do właściwego rozwoju niezbędne jest mięso, lecz pomaga ono jedynie ciału, a nie umysłowi - tak więc można sobie na nie co jakiś czas pozwolić, choć upośledza to czasowo myślenie.
- aspartamu: aspartam to sztuczny słodzik zawarty w gumach do żucia i napojach niskocukrowych, według mnie pod względem smakowym jest gorszy od cukru, a dodatkowo jest mocno rakotwórczy.

Tenodhenka 
Brainiac

Wysłany: 2008-10-09, 13:59   

Dzięki z przepis, jurczyk zrobię sobie dzisiaj. To twój pomysł? i czy on działa na zasadzie takiej że nie powstają one czy że się usuwają?

Wocz 
Mod-Spamkiller

Wysłany: 2008-10-09, 14:58   

Jurczyk , zrobiłem ten twój anty trądzikowy specjał , ale muszę cię zmartwić bo po jakiejś godzinie MnO2 osadza się na dnie.

Odpowiedz do tematu