P o l e c a m y
Gakra.pl - chemia samochodowa, lakiery przemysłowe, chemia przemysłowa

Kominki, wkłady kominkowe, piece kominkowe

ZalogujUzytkownikHaslo
Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie    
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Brainiac.pl Strona Główna » Nauka i technika » Biologia » Ekologia i ochrona środowiska » Segregacja śmieci

Segregacja śmieci

Segregujesz śmieci?
Tak
40%
 40%  [ 6 ]
Nie
20%
 20%  [ 3 ]
Częściowo
40%
 40%  [ 6 ]
Głosowań: 15
Wszystkich Głosów: 15

Autor Wiadomość
Xaxley
Domowy Naukowiec

Wysłany: 2008-11-01, 17:15   Segregacja śmieci

Segregujesz śmieci? Ja częściowo tzn: zawsze jakaś tam puszka w domu odpadnie, tata w pracy mechanik samochodowy to zbiera zepsute częsci i potem sprzedaje w skupie. Taksamo jest z miedzią, aluminium. Innych odpadów niesegreguje ponieważ w bliskiej okolicy niema koszów do segregacji :-/ :-(

Google 

Wysłany:    Reklama Google - forum próbuje zarobić na swoje utrzymanie ;-)

Elder Brain 
Brainiac

Wysłany: 2008-11-01, 17:41   

Ja segreguję śmieci częściowo, lecz tylko ponieważ wyłącznie ja mam ku temu motywację - i nie mam zazwyczaj dość czasu by wszystko uprzątnąć za innych. Papier, szkło, metal, oraz odpadki organiczne dość łatwo oddać. Większy problem jest natomiast z żarówkami, bateriami i przeterminowanymi lekarstwami - które przecież teorytycznie najbardziej szkodzą, a nie ma praktycznie przeznaczonych dla nich pojemników.
Sortowanie śmieci to dość obszerny aspekt chronienia środowiska, więc w sumie poświęcenie temu oddzielnego tematu nie jest niczym złym, lecz z tej dyskusji powinny wypłynąć jakieś wnioski - w teorii problem odpadów omawia się często w szkole, lecz niewielu traktuje to poważnie - a więcej ignoruje.
By uświadomić sobie że zwykłe lenistwo ma swoje skutki, polecam artykuł:
http://portalwiedzy.onet....czasopisma.html

Xaxley 
Domowy Naukowiec

Wysłany: 2008-11-01, 18:25   

Taak akcje w szkole są my mieliśmy w tym roku choćby nawet. Lecz masz rację niewielu bierze sobie to do serca... :-/ A niesłyszałeś o akcji 'przeterminowane leki przynieś do apteki'? Przeterminowane leki przynosisz do wybranych aptek (w krakowie jest ich kilkanascie) i oddajesz je bezpłatnie.

PFK KOMPANY!
Moralny autorytet? – Mag Magik I

Rzuć okiem na moje portfolio: www.scripter.maxmodels.pl

Mateusz1818 
Brainiac

Wysłany: 2008-11-08, 22:08   

Ja również segreguje częściowo. W naszej gminie dostajemy worki specjalne na odpady: plastikowe, papierowe i szklane. Oczywiście jeszcze komunalne, uważam że jeszcze powinny być specjalne biodegradowalne siatki na organiczne woreczki, w naszej miejscowości nie ma specjalnych pojemników na poszczególne odpady. Jest to dobry pomysł, nie jest to wielki wysiłek z naszej strony, lecz dobrze robimy...

Xaxley 
Domowy Naukowiec

Wysłany: 2008-11-11, 20:05   

Tak to też jest dobre. Właśnie w takich małych gminach/wsciach powinno być powszechne segregowanie śmieci. PYTAM SIĘ CZEMU tutaj udzieliły się tutaj tylko trzy osoby?!

PFK KOMPANY!

Tenodhenka 
Brainiac

Wysłany: 2008-11-12, 16:57   

A ja nie segreguje śmieci ponieważ, nie mam jak i gdzie, u mnie na osiedlu nie ma specjalnych pojemników do których można wrzucać poszczególne rodzaje śmieci szkło, papier itp. Jedyne co to Al na złom i papier na makulaturę, gdyby jednak były śmietniki segregowałbym.

Elder Brain 
Brainiac

Wysłany: 2008-11-12, 18:29   

Cytat:
Tak to też jest dobre. Właśnie w takich małych gminach/wsciach powinno być powszechne segregowanie śmieci.

Obecne akcje informacyjne są generalnie żałosne, mówi się w nich że można i nawet powinno sortować się śmieci - lecz odpadki przeszkadzają tylko ludziom którzy mają je tuż obok mieszkania, a z segregacji korzysta się równie często jak z kar za zaśmiecanie (które swoją drogą są niskie).
Cytat:
A ja nie segreguje śmieci ponieważ, nie mam jak i gdzie, u mnie na osiedlu nie ma specjalnych pojemników do których można wrzucać poszczególne rodzaje śmieci szkło, papier itp. Jedyne co to Al na złom i papier na makulaturę, gdyby jednak były śmietniki segregowałbym.

Śmieci można sortować w każdym domu - wystarczy tylko kilka toreb na poszczególne typy odpadków i nawet jeśli takie torby pozostaną wrzucone do innych, to prędzej czy później powinny trafić do sortowni.

Xaxley 
Domowy Naukowiec

Wysłany: 2008-12-06, 19:15   

A nawet jeśli nie to zawsze można segregować chociarz złom... można zarobić a na aluminium nawet dobrze... Nie to że ja jestem biedak czy cos i zbieram złom, sprzedaje i wgl... Robie to tylko w trosce o środowisko, a przecież po osiedlu niechodze i puszek niezbieram xD

PFK KOMPANY!

Elder Brain 
Brainiac

Wysłany: 2009-02-04, 19:44   

Cytat:
A nawet jeśli nie to zawsze można segregować chociarz złom... można zarobić a na aluminium nawet dobrze... Nie to że ja jestem biedak czy cos i zbieram złom, sprzedaje i wgl... Robie to tylko w trosce o środowisko, a przecież po osiedlu niechodze i puszek niezbieram xD

Obecnie ceny skupu są bardzo niskie, więc zamiast je oddawać lepiej zbierać najlepsze i coś z nich stworzyć. Już wcześniej pisałem o zaletach wykorzystywania śmieci, ale to też jest przecież formą recyklingu.

Xaxley 
Domowy Naukowiec

Wysłany: 2009-02-05, 15:48   

Elder Brain, Gdzie? xD Podaj linka ;P

PFK KOMPANY!

Elder Brain 
Brainiac

Wysłany: 2009-03-15, 00:22   

To naprawdę spory problem, a ty widocznie nie znasz aktualności.
> http://www.egospodarka.pl...ysu,1,56,1.html
Tu dowiesz się na czym to polega.

Xaxley 
Domowy Naukowiec

Wysłany: 2009-03-16, 21:11   

Puszczę tą uwagę mimo uszu.

Coś niecoś o tym słyszałem.

PFK KOMPANY!

MoleQła 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2009-07-10, 17:07   

Myślę,że problem segregacji należałoby zacząć rozwiązywać od edukacji, zmiany mentalności społeczeństwa. Potem pokusić się o dostarczenie przeciętnemu Kowalskiemu pojemników do segregacji i ... nałożyć grzywny (patrz Lublin- elektrośmieci w śmietniku -> 5 tyś zł ). Ale trzeba zabrać się za to porządnie- a nie przyjeżdża śmieciara i ładuje szkło, plastik,papier do jednego kontenera... Powinniśmy tu wzorować się na Austrii gdzie nikt od lat nawet nie pomyśli o wrzuceniu butelki plastikowej do tego samego pojemnika, co karton po mleku.
"Nie lekceważcie nigdy zjawisk, które wydają wam się niezwykłe. Zdarza się, że pozory mylą i że jest to fałszywy alarm, ale może też się zdarzyć, że będzie to odkrycie jakiejś ważnej prawdy. " A.Fleming

Young BRAINIAC 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2009-09-18, 19:48   

Witam, jestem zwolennikiem ochrony środowiska, w ankiecie zaznaczyłem CZASEM segreguje ponieważ NIE ZAWSZE jest to możliwe... Zaniedbane pojemniki na określony rodzaj odpadów lub ich brak... Ale to namiastka prawdziwego problemu! Ludzie nie chcą segregować bo...? hmm ja Oglądałem dokument i nie trzeba mieć Discovery Channel bo w np tvp2 też widziałem podobny film o tym co się dzieje z POSEGREGOWANYMI odpadami i jak WIELKI ma to wpływ! Bardzo polecam jeżeli ktoś nie wie jak przebiega proces utylizacji i przetwarzania. A pytanie tygodnia: JAK NAKŁONIĆ LUDZI ŻE SEGREGACJA ŚMIECI TO NIE WSTYD NA OSIEDLU A DUMA I POŻYTEK!
Jestem bardzo spokojnym człowiekiem, to że czasem wypada monitor przez okno czy części komputerowe podlegają drastycznym testom wytrzymałości to tylko i wyłącznie w celach naukowych! Nie jestem wandalem :P

bambus1121 
Łowca Tajemnic

Ostrzeżeń:
 2/3/3
Wysłany: 2009-09-20, 12:51   

Segregacja śmieci w Polsce to głupota kiedyś segregowałem ale jak zobaczyłem że śmieciarka zbiera wszystkie kosze po kolei papier plastik szkło i wrzuca do jednego zbiornika to przestałem.

AMATORZY ZBUDOWALI ARKĘ A ZAWODOWCY TITANICA!!!

(MECHANIKA, TROCHĘ ELEKTRONIKA, BARDZIEJ ELEKTRYKA I SAMOCHODOWE INSTALACJE ELEKTRYCZNE, PIRO)

Odpowiedz do tematu