P o l e c a m y
Gakra.pl - chemia samochodowa, lakiery przemysłowe, chemia przemysłowa

Kominki, wkłady kominkowe, piece kominkowe

ZalogujUzytkownikHaslo
Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie    
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Brainiac.pl Strona Główna » Nauka i technika » Biologia » Ekologia i ochrona środowiska » W UE udają że wspierają działania ekologiczne

W UE udają że wspierają działania ekologiczne
Autor Wiadomość
piroelektro
Domowy Naukowiec

Wysłany: 2009-05-04, 21:48   

Witam
Cała rozmowa o UE i POLSCE to dwie różne ,skrajne rzeczy. Nie można porównywać czasów PRL-u do naszych pod żadnym względem ponieważ mentalność jak i zarazem doświadczenie życiowe całej społeczności jest inne.

Jednak ,że trzeba zwrócić nieco uwagi na "umowę" UE ,którą podpisało nasze "szanowne" Państwo ,pamiętając o tym iż to My wyraziliśmy chęć zjednoczenia się w jednym "Wielkim Społeczeństwie".

Możecie sądzić bądź nie ,jednak POLSKA jako kraj nie jest już krajem tylko związkiem dwudziesty siedmiu państw ,które można traktować jako jedne suwerenne , traktujące wszystkich na równi "państwo".
Niestety nasze doświadczenia są inne: zarobki w naszym kraju , mentalność w stosunku do ludzi i wiele innych. Jedynie co Nas "wkurza" to ,że inni z UE mają więcej pieniędzy ,więcej praw ,większe przywileje i dlatego zamieszczam poniższy link bo w końcu do tego dojdzie ,że stronę www.Brainiac.pl będziemy musieli słono zapłacić.

Link:

Przeczytajcie warto ,a wierzcie mi ,że to już nie są pogłoski:Ustawa Parlamentu UE w sprawie Internetu

Google 

Wysłany:    Reklama Google - forum próbuje zarobić na swoje utrzymanie ;-)

Maskagaz 
Młody Alchemik

Wysłany: 2009-05-05, 12:11   

Hitman napisał/a:
Maskagaz napisał/a:
Nie są ekologiczne bo powstają w nich odpady promieniotwórcze przeważnie bardzo niebezpieczne.I jak narazie nie słyszałem o bezpiecznej metodzie ich unieszkodliwiania.

Unieszkodliwić ich się nie da (na dzień dzisiejszy), ale jest ich stosunkowo niewiele więc można je bezpiecznie składować.

Maskagaz napisał/a:
Na dokładkę czytałem że było wiele awarii takich elektrowni(podobno tysiące).Dlatego jestem przeciwny.

Jeśli nie liczyć katastrofy w Czarnobylu, to liczba ofiar spowodowana awarią w elektrowniach atomowych jest równa 0 (słownie: zero!).

Elektrownie atomowe wytwarzają mniej promieniowania niż elektrownie węglowe i jedyną ich wadą są odpady, które należy składować przez ogromną ilość czasu.

Wydaje mnie się że coś pokiełbasiłeś albo o czymś nie wiesz.O ile dobrze sobie przypominam to były też inne awarie z ofiarami śmiertelnymi.I jeszcze taka sprawa że niektórzy mogli przez to umrzeć dużo później i nie kojarzono tego z robotą.Przy okazji to że nie słyszałeś o czymś to nie znaczy że nie zaistniało.
Xaxley napisał/a:
Hitman, szkoda gadać, ja przestałem już się udzielać w tym temacie bo nie wiadomo czy się śmiać czy płakać. Jego nie da się przekonać. 'Komunizm był lepszy od UE' ŻAL! zastanów się co ty piszesz.

Hitman napisał/a:
Unieszkodliwić ich się nie da (na dzień dzisiejszy), ale jest ich stosunkowo niewiele więc można je bezpiecznie składować.

Wiesz, to nie takie proste. Trzeba to dobrze zabezpieczyć i miejsce składowanie zachowywać w tajemnicy ponieważ np. terroryści mogliby użyć tego do budowy broni jądrowej.

Hitman napisał/a:
Jeśli nie liczyć katastrofy w Czarnobylu, to liczba ofiar spowodowana awarią w elektrowniach atomowych jest równa 0 (słownie: zero!).
Nie przesadzaj, pare oprócz tego było bodajże jakieś tam zatrucia... Ale nie licząc Czarnobylu liczba ofiar jest mniejsza niż 25.

Hitman napisał/a:
Elektrownie atomowe wytwarzają mniej promieniowania niż elektrownie węglowe i jedyną ich wadą są odpady,
Z tym się zgadzam. Ale ich kolejną wadą jest ogromna cena. Ale po kilkudziesięciu latach to się zwraca.

Co jak co, ale ja jestem za budową elektrowni atomowej. To dramat aby w XXI wieku w Polsce ponad 98% energii elektrycznej pochodziło z węgla (kamiennego i brunatnego)!

Jak nożem w plecy zarobisz od rzezimieszka to przekonasz się że wtedy było lepiej bo tacy się tak nie szarogęsili.I porównaj sobie ilość bezdomnych wtedy i teraz.Może chcesz zamieszkać pod mostem?Do tego mimo tego że nie grzeszyli ekologicznymi działaniami zbytnio to teraz tylko udają że popierają działania ekologiczne.Teraz wręcz dodają trucizny umyślnie do żarcia.
Hitman napisał/a:
Xaxley napisał/a:
Nie przesadzaj, pare oprócz tego było bodajże jakieś tam zatrucia... Ale nie licząc Czarnobylu liczba ofiar jest mniejsza niż 25.

Cytat:
Tymczasem jeśli pominiemy elektrownię w Czarnobylu, która w ogóle nie powinna być eksploatowana w warunkach cywilnych, łączna liczba wypadków śmiertelnych w całej historii energetyki jądrowej, na całym świecie, zarówno wśród personelu, jak i ludności, wynosi dokładnie zero.

Wiedza i Życie styczeń 2009
"Atom w ryzach"

Czy masz dowody na to że napisali prawdę?
Hitman napisał/a:
Jak już wcześniej napisałem - styczeń 2009...

Dane są więc aktualne, a jeśli nastąpiłaby jakaś awaria w wyniku której zginąłby człowiek, to na pewno taką informację podałyby media...

Nie bądź taki pewien.Przecież jak była awaria w Czernobylu to zbyt chętnie tego nie ujawniano.
piroelektro napisał/a:
Witam
Cała rozmowa o UE i POLSCE to dwie różne ,skrajne rzeczy. Nie można porównywać czasów PRL-u do naszych pod żadnym względem ponieważ mentalność jak i zarazem doświadczenie życiowe całej społeczności jest inne.

Jednak ,że trzeba zwrócić nieco uwagi na "umowę" UE ,którą podpisało nasze "szanowne" Państwo ,pamiętając o tym iż to My wyraziliśmy chęć zjednoczenia się w jednym "Wielkim Społeczeństwie".

Możecie sądzić bądź nie ,jednak POLSKA jako kraj nie jest już krajem tylko związkiem dwudziesty siedmiu państw ,które można traktować jako jedne suwerenne , traktujące wszystkich na równi "państwo".
Niestety nasze doświadczenia są inne: zarobki w naszym kraju , mentalność w stosunku do ludzi i wiele innych. Jedynie co Nas "wkurza" to ,że inni z UE mają więcej pieniędzy ,więcej praw ,większe przywileje i dlatego zamieszczam poniższy link bo w końcu do tego dojdzie ,że stronę www.Brainiac.pl będziemy musieli słono zapłacić.

Link:

Przeczytajcie warto ,a wierzcie mi ,że to już nie są pogłoski:Ustawa Parlamentu UE w sprawie Internetu

Po 1 nie my po 2 warunki na których przyłączono Polskę były absurdalnie frajerskie.I wcale Polska od UE tak bardzo się nie różni w sprawach ekologicznych.Zarówno w Polsce jak w UE ładuje się różne trucizny do żarcia.A ta cenzura to nic dziwnego.Pewnie chcą wprowadzać NWO.Poza tym codex alimentarus.Dla mnie jest sprawa oczywista-to są jakieś psychole którzy powinni trafić w ręce kata.To jak to wprowadzą to niektórzy się przekonają że sa gorsze rzeczy od komunizmu i już lepiej uciekać na Białoruś.

Xaxley 
Domowy Naukowiec

Wysłany: 2009-05-05, 16:23   

Maskagaz, jesteś zaślepiony. Lepiej uciekać na białoruś. ZAL! Czy wy wiesz co tam się dzieje? Czy chociaż raz w tygodniu oglądasz wiadomości? Tam nawet nie ma wolności słowa i za byle co idziesz do więzienia.

Kiedy wreszcie sie nauczyć cytowania selektywnego? Mam ci to jeszcze raz wytłumaczyć, łopatologicznie jak sie to robi? Cytując cały tekst zaśmiecasz pół strony.

Maskagaz napisał/a:
I porównaj sobie ilość bezdomnych wtedy i teraz.
A porównaj sobie liczbe ludności wtedy i teraz. Pozatym część z nim skończyła tak na własne życzenie.

Maskagaz napisał/a:
Teraz wręcz dodają trucizny umyślnie do żarcia.
Nie żarcia tylko jedzenia to po 1. A po 2 żadnych trucizn nie dodają. Konserwanty typu benzoesan sodu i ta cała rodzina rozpoczynająca się od 'E' to ulepszacze. Ale nie trucizny, to dwie różne sprawy.

Cytat:
Przecież jak była awaria w Czernobylu to zbyt chętnie tego nie ujawniano.
<lol2><hahahaha> HAHAHAHA. Nie chcieli tego ujawnić bo co było? bo był KOMUNIZM i ruski nie chcieli pokazać że na ich terytorium doszło do awarii.

PFK KOMPANY!
Moralny autorytet? – Mag Magik I

Rzuć okiem na moje portfolio: www.scripter.maxmodels.pl

V3rtyX 
Łowca Tajemnic

Wysłany: 2009-05-05, 17:28   

Ludzie normalnie zal mi sie robi niektorych polakow...
Maskagaz co ty mozesz wiedziec o UE ? Polska jest jednym z najbardziej zacofanych panst unii europejskiej. Konserwanty byly dodawane do zywnosci jeszcze przed przystapieniem do UE.
Jezeli poczytasz o roznych zwiazkach dodawanych do zywnosci zrozumiesz ze sa one niezbedne. No chyba ze wolisz aby jedzenie tracilo smak w kilka dni...

Mowisz o UE ale co ty o nie wiesz ? byles w innym panstwie nalezacym do UE ?
Jezeli ci nei pasuje zywnosc z dodatkami E to w wiekszosci panstw Unii Europejskiej jest zywnosc "Bio". Jest bez konserwantow i jest produkowana naturalnie. Jest tylko jedna wada...cena jest znacznie wieksza. Jezeli wolisz zamiast 6 euro za 500g steaka placic 10 euro to mozesz kupowac zywnosc bio. No chyba ze tego w Polsce nie ma...no ale na to juz nic nie poradzisz.

Odnosnie elektrowani atomowych to moze nie wiesz ale jest to najbardziej ekologiczna energia. Z reaktorow jadrowych wydobywa sie para wodna, tego typu elektrownia nie wydziela szkodliwych gazow do atmosfery. Niebezpieczenstwo wybuchu takiej elektrowni jest znikome (pamietaj ze przez te 30 lat technologia poszla znacznie do przodu). Jedyna wada sa odpady radioaktywne no ale sa one przechowywane w specjalnych pojemnikach.

Pisales takze o termometrach z rtecia i swietlowkach.
Moze nie zauwazyles ale swietlowka jest znacznie bardziej solidna od termometru wiec niebezpieczenstwo jest mniejsze. Pozatym dostepne sa termometry calkowicie nieszkodliwe o podobnej cenie niz termometry rteciowe. Moze nie zwrociles uwagi na to ze zwykla zarowka jest bardziej kosztowna (wiekszy pobor mocy) niz swietlowka. W Polsce i tak wszyscy nazekaja na niskie zarobki wiec...

Dodam jeszcze tylko jedno. Nie zawsze ochrona srodowiska jest najwazniejsza. UE stara sie takze zminimalizowac koszty energii i produkcji zywnosci. Nie moge zrozumiec tego ze ludzie w Polsce nazekaja ze wszystko jest drogie i ze zarobki sa male a pozniej pisza ze do zywnosci dodaje sie zwiazki chemiczne i pozwala sie na uzywane energooszczednych zarowek...

Piszac ze komuna jest lepsza od UE przyznales sie do faktu ze jestes dzieckiem ktore nie ma zielonego pojecia o komunie. W tych czasach idziesz do sklepu i masz az za duzo wyboru. Kiedys musialbys stac pol dnia w kolejce za kielbasa...w koncu i tak by ci powiedzieli ze nie ma.

Cytat:
Jak nożem w plecy zarobisz od rzezimieszka to przekonasz się że wtedy było lepiej bo tacy się tak nie szarogęsili.I porównaj sobie ilość bezdomnych wtedy i teraz.Może chcesz zamieszkać pod mostem?

Byles kiedys w US ? jezeli nie to znaczy ze nei wiesz co to jest agresja. Radze ci przejsc sie noca po biedniejszych dzielnicach los angeles. Jezeli wyjdziesz zywy to gratulacje. Odnosnie bezdomnych to w tych czasach sa miejsca w ktorych takie osoby moge mieszkac za darmo, nikt dzis nie musi mieszkac pod mostem. Pozatym bieda jest wszedzie. Unia Europejska nie ma nci z tym wspolnego.

Wedlug mnie jestes poprostu rozpieszczonym dzieckiem ktore nigdy nie zylo w biedzie. Myslisz ze dziecki w Afryce patrza na to czy w jedzeniu sa konserwanty ? oni poprostu jedza to co maja i mam nadzieje ze kiedys bedziesz w takiej sytuacji jak oni i nauczysz sie aby cieszyc sie tym co masz i nie nazekac na tematy o ktorych nie masz zielonego pojecia.

Xaxley 
Domowy Naukowiec

Wysłany: 2009-05-05, 20:24   

V3rtyX, Nareszcie! Nareszcie się znalazł ktoś mądry i odpowiedzialny! Gratuluje i dzięki!

Podpisuje się pod całym Twoim postem. Właśnie to samo próbuje mu wmówić od jakiś około 10 postów.

V3rtyX napisał/a:
Konserwanty byly dodawane do zywnosci jeszcze przed przystapieniem do UE.

A teraz jest ich nawet mniej niż przed, bo są ograniczenia.

V3rtyX napisał/a:
Moze nie zwrociles uwagi na to ze zwykla zarowka jest bardziej kosztowna (wiekszy pobor mocy) niz swietlowka.
Od świetlówek jeszcze lepsze są kompakty. Zużywają one dużo mniej energii niż świetlówki i działają bodajże 4 razy dłużej... Jedyna ich wada to duża cena. Ale to się prędzej czy później zwróci - w rachunkach za prąd. Jednakże w miejscach w których przesiadujemy rzadko, przez krótki czas lepiej zostawić tradycyjne żarówki.

V3rtyX napisał/a:
Piszac ze komuna jest lepsza od UE przyznales sie do faktu ze jestes dzieckiem ktore nie ma zielonego pojecia o komunie.

Dokładnie.

V3rtyX napisał/a:
W tych czasach idziesz do sklepu i masz az za duzo wyboru.
Oczywiście. Po 10 rodzajów tego samego produktu (różne marki).

V3rtyX napisał/a:
Kiedys musialbys stac pol dnia w kolejce za kielbasa...w koncu i tak by ci powiedzieli ze nie ma.
A puste półki w sklepach? W sklepowych półkach był tylko ocet (mam zdjęcia właśnie ze sklepów jak to wyglądało). A żywność na kartki? Mogłeś kupić sobie 1 czekolade na osobe na miesiąc. Bodajże 500 dag mięsa miesięcznie, wiesz jak to mało? A jeszcze nawet niewiesz jak ciężko było dostać te swoje porcje.

V3rtyX napisał/a:
Myslisz ze dziecki w Afryce patrza na to czy w jedzeniu sa konserwanty ? oni poprostu jedza to co maja

Albo nie jedzą, bo często nie mają nic. W większości po słodką wodę muszą chodzić po parę kilometrów.

Przeczytaj sobie o slumsach w Bobaju, to zobaczysz jak tam się żyje.

PFK KOMPANY!

Buum 
Łowca Tajemnic

Wysłany: 2009-05-09, 11:18   

Konserwanty są prawie w każdych napojach, chociaż ostatnio widzę coraz więcej produktów (typu polo cola) ktore ich nie posiadaja. Ja ogolnie pije te z konserwantami bo mi bardziej smakuja, jakbym mial uwazac na wszystko szkodliwe to mialbym na prawde bojaźliwe życie. Przede mną stoją właśnie dwie butelki: Gruszkowe picie puste, ktore mi sie nie chcialo wyrzucic i woda z Polo Marketu smakowa. W tej pierwszej jak i drugiej w składzie znajduje się Benzoesan Sodu, podobno największa ,,trucizna'" dopuszczalna do dodawania do roznego typu jadalnych rzeczy. Wraz z połączeniem z witaminą C (znalazlem kilka takich przypadkow w napojach : ,,milion witamin zdrowe i pyszne" skład: witamina C, benzoesan sodu) jest rakotworczy. W tym pierwszym gruszkowym napoju znalazlem rowniez asorbinian potasu . Powie mi ktos co to za substancja??
Moja siostra lubi obkupywac się w ekologicznych sklepach (nawet jabłka tam kupuje) chociaż jak słusznie przyznał V3rtyX, są tam strasznie drogie produkty.
A stwierdzenie faktu ze komuna byla lepsza od UE potwierdzasz niski poziom swojej inteligencji (lub jej brak). Spytaj babci albo dziadka (jesli ich masz) oni jesli nie maj,a kłopotow za pamięcią odpowiedzą Ci na to pytanie.

" Kto się w opiekę odda Panu Swemu,
A całym sercem szczerze ufa Jemu,
Śmiele rzecz może: Mam obrońce Boga,
Nie przyjdzie na mnie żadna straszna trwoga... "

zainsteresowanie: ochrona srodowiska

V3rtyX 
Łowca Tajemnic

Wysłany: 2009-05-09, 12:14   

askorbinian potasu to chyba przeciwutleniacz.

Ilosc "trucizn" dodawanych do żywnosci jest scisle konstrolowana aby nie wpływała na stan zdrowia konsumentów. Gdyby nie te trucizny musiałbys zrezygnowac z napojów typu sprite, coca-cola itp. Benzoesan sodu był dodawany jeszcze przed wejsciem do unii.

Zacytuje z wikipedii:
Cytat:
W badaniu The International Programme on Chemical Safety nie stwierdzono szkodliwego wpływu dziennych dawek 647-825 mg benzoesanu sodu/kg masy ciała człowieka

Jezeli w komunie tak dbali o zdrowie ludzi to dlaczego pozwolili na wykorzystanie azbestu w budownictwie ?

Buum 
Łowca Tajemnic

Wysłany: 2009-05-09, 14:42   

Przepraszam, sorbinian potasu - tak brzmi poprawna nazwa.
Dlaczego zrezygnowac? np. taka Polo-Cola jest (podobno) bez żadnych konserwantow. Może poprostu by miały krótszą datę ważności.

V3rtyX 
Łowca Tajemnic

Wysłany: 2009-05-09, 15:09   

Jest bez konserwantow ale zawiera inne "trucizny" :)

A sorbinian potasu to konserwant.

Buum 
Łowca Tajemnic

Wysłany: 2009-05-09, 15:14   

To okazuje się, że zdrowy napój to tylko mleko prosto od krowy i woda z jakiejś czystej rzeczki (bo jesli o kranowe to slyszalem ze w mojej okolicy nie radza jej pić).

Xaxley 
Domowy Naukowiec

Wysłany: 2009-05-10, 11:46   

Hehe naszego kolege który uważa iż komuna jest lepsza od UE chyba zmuliło i zatkało :-D

V3rtyX napisał/a:
askorbinian potasu to chyba przeciwutleniacz.

Tak, to jest przeciwutleniacz.

Nie martwcie się, UE kontroluje ilość takich ulepszaczy w produktach i jeśli odbijały by się negatywnie na naszym zdrowiu na pewno zakazaliby ich dodawać.

A poza tym, aby nie pić tych wszystkich konserwantów wcale nie trzeba kupować w sklepach ekologicznych. Np. zamiast mleka UHT które ma baaardzo długą datę ważności i co za tym idzie - dużą ilość konserwantów wybierajcie mleko świeże, które ma termin ważności tydzień, ale jest zdrowsze (bez tych ulepszaczy i konserwantów).

PFK KOMPANY!

V3rtyX 
Łowca Tajemnic

Wysłany: 2009-05-10, 12:07   

Cytat:
Nie martwcie się, UE kontroluje ilość takich ulepszaczy w produktach i jeśli odbijały by się negatywnie na naszym zdrowiu napewno zakazaliby ich dodawać.

Czyli wychodzi na to, że dzieki UE żywność jest zdrowsza.

Hitman 
Łowca Tajemnic

Wysłany: 2009-05-10, 14:03   

Xaxley napisał/a:
Np. zamiast mleka UHT które ma baaardzo długą datę ważności i co za tym idzie - dużą ilość konserwanów

Widzę, że nie masz pojęcia jak jest robione mleko UHT...

http://www.resmedica.pl/zdart79910.html

"Miarą twojej siły jest siła twoich wrogów."

Buum 
Łowca Tajemnic

Wysłany: 2009-05-10, 16:55   

Ja nie pije zadnego mleka oprocz UHT. NO gdyby nie unia to pewnie polowa srodkow jadalnych bylaby ,,niejadalna" ;p

Xaxley 
Domowy Naukowiec

Wysłany: 2009-05-10, 17:56   

Hitman napisał/a:
Widzę, że nie masz pojęcia jak jest robione mleko UHT...

Oczywiście, że wiem jak jest robione, ale na pewno mleko świeże jest zdrowsze.

PFK KOMPANY!

Odpowiedz do tematu