P o l e c a m y
Gakra.pl - chemia samochodowa, lakiery przemysłowe, chemia przemysłowa

Kominki, wkłady kominkowe, piece kominkowe

ZalogujUzytkownikHaslo
Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie    
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Brainiac.pl Strona Główna » Nauka i technika » Biologia » Ekologia i ochrona środowiska » W UE udają że wspierają działania ekologiczne

W UE udają że wspierają działania ekologiczne
Autor Wiadomość
Maskagaz
Młody Alchemik

Wysłany: 2009-04-20, 12:00   W UE udają że wspierają działania ekologiczne

Jest oczywiste że każdy co zastanawiał się na ten temat powinien dojść do takich wniosków.Przykłady-chcą zabronić sprzedaży termometrów z rtęcią a tymczasem chcą zabronić sprzedaży żarówek żeby kupowano świetlówki i podobne co zawierają rtęć.Dodać należy też o dopuszczeniu do dodawania do żywności różnych niebezpiecznych trucizn.Tym co się postarali o to za całokształt należy się spotkanie z plutonem egzekucyjnym.Pewnie nie wiecie co znajduje się w pożywieniu i zapewniam że wiele z tych substancji do zdrowych się nie zalicza.Ktoś porównywał UE z komuną i stwierdził że to jest gorsze i się z tym zgadzam.

Google 

Wysłany:    Reklama Google - forum próbuje zarobić na swoje utrzymanie ;-)

tyresio12 
Domowy Naukowiec

Wysłany: 2009-04-20, 14:30   

Maskagaz napisał/a:
chcą zabronić sprzedaży termometrów z rtęcią a tymczasem chcą zabronić sprzedaży żarówek żeby kupowano świetlówki i podobne co zawierają rtęć

Tu raczej nie chodzi o zawartość rtęci, tylko o to że świetlówki "zjadają" podczas ciągłej pracy dużo mniej energii. Promuje się je głównie dlatego, że póki co nie ma dla nich sensownej, energooszczędnej, nieszkodliwej i w miarę taniej alternatywy.

Maskagaz napisał/a:
Pewnie nie wiecie co znajduje się w pożywieniu i zapewniam że wiele z tych substancji do zdrowych się nie zalicza

Tak się składa, że wiem co jem, czytam skład różnych produktów (i dalej mi to smakuje). A, i podaj mi przykład takiej substancji szkodliwej i źródło badań stwierdzjących, że zdrowa nie jest (życie ogólnie jest bardzo niezdrowe, kto żyje ten umiera ;) )

Maskagaz napisał/a:
Tym co się postarali o to za całokształt należy się spotkanie z plutonem egzekucyjnym

W cywilizowanych krajach (także w Polsce) istnieją mechanizmy, które pozwalają społeczeństwu wyrazić niezadowolenie bez mordowania. Naprawdę.

Maskagaz napisał/a:
Jest oczywiste

Nie jest to takie oczywiste. Dla mnie możesz pisać co chcesz- ale to co mówisz popieraj jakimiś przykładami, dowodami. Im bardziej kontrowersyjną tezę głosisz, tym lepsze podawaj przykłady.

Maskagaz napisał/a:
Ktoś porównywał UE z komuną i stwierdził że to jest gorsze i się z tym zgadzam

Tak z ciekawości, ile masz lat? Urodziłeś się przed '89? Żyłeś w tym ustroju? Więc jakie masz prawo do oceniania czy coś jest tożsame z "komuną"? Nie urodziłem się w PRL, nie mam własnych doświadczeń z tym ustrojem, nie wypowiadam się na ten temat. Proste.

Sorry że taka kobyła mi wyszła z tego posta, ale aż mnie ruszyło.

Zv. 
Mod-Spamkiller

Wysłany: 2009-04-20, 14:42   

Samo machenie rekami nie ma sensu i tu się zgadzam tyresio12, jeżeli mówi się że coś ma miejsce należy powiedzieć też kiedy miało miejsce i jak stwierdzono że dana substancja która występuje w pożywieniu jest skrajna.

Do cywilizacji co prawda nam jeszcze daleko... ale już kanalizacje mamy to pewnego rodzaju sukces... ale nie wszyscy. O interneciku wszedzie to trzeba bedzie sobie narazie tylko pomażyć i modlić się aby już niedługo był wszędzie zasieg komórkowy w Polsce.

A co do samej UE to ktoś coś uchwala aby ten drugi stwierdził ze bez sensu i można było uchwalić coś ponownie.... dzieki temu każdy z nich przy znajomości tylko jezyka obcego ma prace i wszyscy są szczęśliwi... a Polakom i tak niedogodzi.

Pomoc poza forum: odpłatnie

Na Forum należy używać jsMath do zapisu równan i wzorów chemicznych, aby zamiast pisać: (cyklopentadienylo)diwodórkarbonylwolfram(II)-mi-kappta^3-octano-mi-oksoeten(trifenolofosfina)platyna(II) (Pt-W) napisać: [(PtWCp(CH_{3}COO)O(CO)(CH_{2}=CH_{2})(H_{2})Ph_{3}P]

Chemia to nie zabawa! Preparatyki, przepisy oraz bagaż doświadczenia zamieszczam w celach edukacyjno-informacyjnych. Jednocześnie zachęcając do samego czytania. Nie odpowiadam za wykorzystanie informacji zawartych w moich postach. Nie uważam też, że są one prawdziwe. =P
Niech Pan błogosławi Chemikom...

Maskagaz 
Młody Alchemik

Wysłany: 2009-04-24, 10:52   

tyresio12 napisał/a:
Maskagaz napisał/a:
chcą zabronić sprzedaży termometrów z rtęcią a tymczasem chcą zabronić sprzedaży żarówek żeby kupowano świetlówki i podobne co zawierają rtęć

Tu raczej nie chodzi o zawartość rtęci, tylko o to że świetlówki "zjadają" podczas ciągłej pracy dużo mniej energii. Promuje się je głównie dlatego, że póki co nie ma dla nich sensownej, energooszczędnej, nieszkodliwej i w miarę taniej alternatywy.

Maskagaz napisał/a:
Pewnie nie wiecie co znajduje się w pożywieniu i zapewniam że wiele z tych substancji do zdrowych się nie zalicza

Tak się składa, że wiem co jem, czytam skład różnych produktów (i dalej mi to smakuje). A, i podaj mi przykład takiej substancji szkodliwej i źródło badań stwierdzjących, że zdrowa nie jest (życie ogólnie jest bardzo niezdrowe, kto żyje ten umiera ;) )

Maskagaz napisał/a:
Tym co się postarali o to za całokształt należy się spotkanie z plutonem egzekucyjnym

W cywilizowanych krajach (także w Polsce) istnieją mechanizmy, które pozwalają społeczeństwu wyrazić niezadowolenie bez mordowania. Naprawdę.

Maskagaz napisał/a:
Jest oczywiste

Nie jest to takie oczywiste. Dla mnie możesz pisać co chcesz- ale to co mówisz popieraj jakimiś przykładami, dowodami. Im bardziej kontrowersyjną tezę głosisz, tym lepsze podawaj przykłady.

Maskagaz napisał/a:
Ktoś porównywał UE z komuną i stwierdził że to jest gorsze i się z tym zgadzam

Tak z ciekawości, ile masz lat? Urodziłeś się przed '89? Żyłeś w tym ustroju? Więc jakie masz prawo do oceniania czy coś jest tożsame z "komuną"? Nie urodziłem się w PRL, nie mam własnych doświadczeń z tym ustrojem, nie wypowiadam się na ten temat. Proste.

Sorry że taka kobyła mi wyszła z tego posta, ale aż mnie ruszyło.

Nawet jeżeli o coś chodzi to nadal znaczy że udają.
Co do substancji szkodliwych tutaj jest spory spis:
http://www.halat.pl/ministerstwo.html .Jak masz zdanie alternatywne to najpierw zapłać za to co trzeba a następnie nadstaw dzioba aby zakupione trucizny tam wsadzić.To może być dowód na to ze nie są toksyczne.Tylko nie pisz że przesadzają.Jak będziesz się upierać to będzie znaczyło że ten sposób co podałem jest jedyną metodą udowodnienia ich szkodliwości dla sceptyków.A to że smakuje to nie znaczy że jest zdrowe.Wiele trucizn ma niekoniecznie niemiły zapach.
Co do tzw. mordowania-gdyby Ci ktoś uchlastał nóżki i rączki czy byś był też taki pobłażliwy?Przy okazji-nie wtrącaj się do cudzych porachunków.Jak chcesz możesz tym co sobie nagrabili odpuścić to możesz jeżeli to nie są winy wobec innych osób.A czytałem że kraje cywilizowane i pobłażliwe są podatne na zniszczenie.Jak znajdę gdzie to było to podam.A co do tych mechanizmów-masz jakieś dowody-ale nie chodzi o teorię ale praktykę.A co do oczywistości-jest oczywiste dla rozsądnych doinformowanych ludzi.A z pewnością jesteś przynajmniej niedoinformowany.Mam złudną nadzieję że nie jest gorzej.A co do mojego wieku-na razie go nie ujawnię.I mogę zapewnić że przynajmniej około 20 lat temu było lepiej w Polsce(nie licząc różnych technologii co później powstały co nie ma związku z ustrojem).Nie piszę tego dlatego ze uważam że poprzednio było dobrze ale że to co teraz jest to jest poniżej krytyki.Więc możesz sobie wyobrażać.A nie zrobię tego za karę że to co piszesz jest zwykłą ordynarną manipulacją.Następnym razem podawaj fakty z dowodami.Przy okazji-jak ma się wprowadzić jakiś związek jako dopuszczalny dodatek powinien być on przebadany i nie budzący kontrowersji co do szkodliwości.A jak tak nie lubisz komuny to czytałem o alternatywie NWO.Podobno przy tym system komunistyczny jest wyjątkowo pobłażliwy.
Zv.jesteś optymistą.I nie chodzi że jeden twierdzi to a drugi siamto.Przecież co do toksyczności można stwierdzić który ma rację stosując przepis podany wcześniej.

Xaxley 
Domowy Naukowiec

Wysłany: 2009-04-24, 21:17   

Maskagaz napisał/a:
Ktoś porównywał UE z komuną i stwierdził że to jest gorsze i się z tym zgadzam.
Człowieku ile ty masz lat? 12? 13? 14? Wątpie aby więcej. Napewno nie żyłeś w tym okresie, ja też w nim nie żyłem ale znam z opowiadań (mama, tata, babcia, dziadek) i uwierz że za coś takiego niektórzy chcieliby cię dać na stos. Mam wymieniać? Proszę: Godzina policyjna, stan wojenny, strzelanie do ludzi na ulicach, pacyfikacje kopalni, zabijanie niewinnych ludzi którzy byli groźni dla komuny i mądrzy, chcieli zrobić coś dobrego. Dalej? żywność na kartki 1 czekolada na miesiąc. O czym ty wgl mówisz? Człowieku zastanów się a potem pisz! Czekolady wtedy były przetworami czekoladopodobnymi. Puste sklepy, nie ma co kupić. Otrząśnij się! Chciałbyś żyć w komunie? Niemóć mieć własniego zdania na dany temat, musieć się podporządkowywać, żyć w kłamstwie i niewiedzy? Przepraszam za offtop, ale zirytowałem się i niemogłem się powstrzymać. Wracając do tematu;

Maskagaz napisał/a:
.Pewnie nie wiecie co znajduje się w pożywieniu i zapewniam że wiele z tych substancji do zdrowych się nie zalicza.
Tutaj akurat masz trochę racj... Benzoesan sodu, skrobia modyfikowana i inne świństwa...

PFK KOMPANY!
Moralny autorytet? – Mag Magik I

Rzuć okiem na moje portfolio: www.scripter.maxmodels.pl

Maskagaz 
Młody Alchemik

Wysłany: 2009-04-24, 22:14   

Xaxley napisał/a:
Maskagaz napisał/a:
Ktoś porównywał UE z komuną i stwierdził że to jest gorsze i się z tym zgadzam.
Człowieku ile ty masz lat? 12? 13? 14? Wątpie aby więcej. Napewno nie żyłeś w tym okresie, ja też w nim nie żyłem ale znam z opowiadań (mama, tata, babcia, dziadek) i uwierz że za coś takiego niektórzy chcieliby cię dać na stos. Mam wymieniać? Proszę: Godzina policyjna, stan wojenny, strzelanie do ludzi na ulicach, pacyfikacje kopalni, zabijanie niewinnych ludzi którzy byli groźni dla komuny i mądrzy, chcieli zrobić coś dobrego. Dalej? żywność na kartki 1 czekolada na miesiąc. O czym ty wgl mówisz? Człowieku zastanów się a potem pisz! Czekolady wtedy były przetworami czekoladopodobnymi. Puste sklepy, nie ma co kupić. Otrząśnij się! Chciałbyś żyć w komunie? Niemóć mieć własniego zdania na dany temat, musieć się podporządkowywać, żyć w kłamstwie i niewiedzy? Przepraszam za offtop, ale zirytowałem się i niemogłem się powstrzymać. Wracając do tematu;

Maskagaz napisał/a:
.Pewnie nie wiecie co znajduje się w pożywieniu i zapewniam że wiele z tych substancji do zdrowych się nie zalicza.
Tutaj akurat masz trochę racj... Benzoesan sodu, skrobia modyfikowana i inne świństwa...

Ja wiem że za pisanie głupot nie grozi kara śmierci.Ale to nie powód żeby to robić.A to co pisałeś to w większości jest nadal.Nawet z niektórymi sprawami jest gorzej.Niektóre inne problemy znacznie się powiększyły-pełno bezdomnych propaganda jak kiedyś.A Twoja rodzinka nie jest żadnym autorytetem dla mnie tak samo jak papierze,króle,prezydenci dyktatorzy.Do tego jak są tacy jak piszesz to znaczy że są po prostu niebezpieczni i agresywni.Było powiedzonko"nie ufaj rodzicom zrob się sam".A własne zdanie miałem wcześniej i teraz.I teraz też jest cenzura jak kiedyś.Władza nadal włazi obcym w zady.A wielu tym co walczyli z komuną jako konkurencją chętnie sam bym jako kat włączył prąd do krzesła elektrycznego.I nie lubię jak ktoś bzdury na temat mojego wieku wypisuje.To co piszesz nazywa sie manipulacja.Sugerujesz że młody=głupi.I skończ temat mojego wieku bo to jest nudne.A do ludzi strzelają nadal.W kazdym razie zapewniam że można bez problemu stworzyć coś znacznie gorszego niż komunizm.To nie jest żadna sztuka.Dodam ze za komuny była przynajmniej zywność co niektóra zdrowsza.Teraz aby się upewnić że coś jest zdrowe trzeba kupować w sklepie chemicznym.Nawet w aptece odżywki przyprawiane są truciznami.

Hitman 
Łowca Tajemnic

Wysłany: 2009-04-24, 23:26   

Maskagaz napisał/a:
Było powiedzonko"nie ufaj rodzicom zrob się sam".

W tym momencie opadły mi ręce. Nie ma to jak szacunek do rodziców.

Maskagaz napisał/a:
A do ludzi strzelają nadal.

Porównanie jak najbardziej nietrafione :) Bo strzelać to strzelają, ale Policja i inne służby porządkowe nie mają prawa bezkarnie atakować niewinnych ludzi na ulicach, katować ich na przesłuchaniach etc.

Maskagaz napisał/a:
W kazdym razie zapewniam że można bez problemu stworzyć coś znacznie gorszego niż komunizm.

Nie trzeba nic tworzyć, w historii Polski już były gorsze okresy, np. okupacja podczas II Wojny Światowej.

Maskagaz napisał/a:
Dodam ze za komuny była przynajmniej zywność co niektóra zdrowsza.

Podaj konkretne dowody, badania przeprowadzone przez niezależne grupy naukowców lub inne wiarygodne źródła informacji. Z tego co wiem, to np. śledzie na Boże Narodzenie były fioletowe, a tak pełne były soli, że nie dało się ich jeść.

A teraz apropo tematu:

Ostatnio na każdym kroku jesteśmy atakowani przez ekomanię i jest to tak naprawdę ogromny biznes, na którym ludzie zarabiają miliony. Nakładanie opłat za wytworzony dwutlenek węgla jest moim zdaniem sensowne, ale jednocześnie te pieniądze powinny być przeznaczone na budowę elektrowni jądrowych lub innych bardziej ekologicznych.

"Miarą twojej siły jest siła twoich wrogów."

Maskagaz 
Młody Alchemik

Wysłany: 2009-04-24, 23:44   

Hitman napisał/a:
Maskagaz napisał/a:
Było powiedzonko"nie ufaj rodzicom zrob się sam".

W tym momencie opadły mi ręce. Nie ma to jak szacunek do rodziców.

Maskagaz napisał/a:
A do ludzi strzelają nadal.

Porównanie jak najbardziej nietrafione :) Bo strzelać to strzelają, ale Policja i inne służby porządkowe nie mają prawa bezkarnie atakować niewinnych ludzi na ulicach, katować ich na przesłuchaniach etc.

Maskagaz napisał/a:
W kazdym razie zapewniam że można bez problemu stworzyć coś znacznie gorszego niż komunizm.

Nie trzeba nic tworzyć, w historii Polski już były gorsze okresy, np. okupacja podczas II Wojny Światowej.

Maskagaz napisał/a:
Dodam ze za komuny była przynajmniej zywność co niektóra zdrowsza.

Podaj konkretne dowody, badania przeprowadzone przez niezależne grupy naukowców lub inne wiarygodne źródła informacji. Z tego co wiem, to np. śledzie na Boże Narodzenie były fioletowe, a tak pełne były soli, że nie dało się ich jeść.

A teraz apropo tematu:

Ostatnio na każdym kroku jesteśmy atakowani przez ekomanię i jest to tak naprawdę ogromny biznes, na którym ludzie zarabiają miliony. Nakładanie opłat za wytworzony dwutlenek węgla jest moim zdaniem sensowne, ale jednocześnie te pieniądze powinny być przeznaczone na budowę elektrowni jądrowych lub innych bardziej ekologicznych.

1.Na szacunek trzeba zasłużyć.
2.Jesteś w błędzie.Nie ma różnicy czy kulkę dostaniesz od agenta abw czy od kryminalisty.Efekt medyczny jest identyczny.
3.Zgadza się ale sądzę że z takim rządem(chodzi o ogół a nie sam rząd pt. rząd) jak tak dalej pójdzie szybko zbliżymy sie do "dobrobytu" z 2 wojny światowej.
4.Co do żywności-wielu rzeczy w tedy brakowało.Dobrą strona tego był niedfobór trucizn do pożywienia.A chlorek sodowy nie jest aż tak bardzo toksyczny.I nadmiaru prędko można się pozbyć o ile się bardzo mocno nie przesadzi.
5.To co piszesz o wydawaniu tych pieniędzy to marzenia ściętej głowy.Do tego elektrownie jądrowe nie są ekologiczne.Ale może jednak zmodyfikowane standardowe elektrownie byłyby dobrym pomysłem.

Hitman 
Łowca Tajemnic

Wysłany: 2009-04-25, 09:29   

Maskagaz napisał/a:
Do tego elektrownie jądrowe nie są ekologiczne.Ale może jednak zmodyfikowane standardowe elektrownie byłyby dobrym pomysłem.

1. Dlaczego nie są ekologiczne?
2. Jak zmodyfikowane?

Maskagaz 
Młody Alchemik

Wysłany: 2009-04-30, 11:21   

1Nie są ekologiczne bo powstają w nich odpady promieniotwórcze przeważnie bardzo niebezpieczne.I jak narazie nie słyszałem o bezpiecznej metodzie ich unieszkodliwiania.Na dokładkę czytałem że było wiele awarii takich elektrowni(podobno tysiące).Dlatego jestem przeciwny.
2.Chodzi o elektrownie ogrzewaną ciepłem z wody albo powietrza lub ziemi.Ze wzgledu na duże zmiany temperatur niestety część ogrzewana musiałaby być zamieniana z ogrzewającą w zależności od pory dnia/roku.Przykładowo-przy wysokiej temperaturze ponad 30 stopni możnaby bez problemu odparowywać ciecz (która jest cieczą w specjalnych warunkach) i chłodzić zimną ziemią (lub przenośnikiem energii chłodzonym przez nią)która jest około 15 metrów pod ziemią i ma temperaturę około 10 stopni.Sprawność co prawda by była nieduża ale odpadłby koszt paliwa oraz aparatura ze względu na niższą temperaturę miałaby niższe wymagania co do wytrzymałości oraz brak niektórych zabezpieczeń stosowanych w standardowych elektrowniach.Co prawda w przeliczeniu na enwergię koszt inwestycji byłby wyższy ze względu na mniejszą sprawność ale by było na pewno to bardziej ekologiczne i tańsze w eksploatacji.

Hitman 
Łowca Tajemnic

Wysłany: 2009-05-03, 17:18   

Maskagaz napisał/a:
Nie są ekologiczne bo powstają w nich odpady promieniotwórcze przeważnie bardzo niebezpieczne.I jak narazie nie słyszałem o bezpiecznej metodzie ich unieszkodliwiania.

Unieszkodliwić ich się nie da (na dzień dzisiejszy), ale jest ich stosunkowo niewiele więc można je bezpiecznie składować.

Maskagaz napisał/a:
Na dokładkę czytałem że było wiele awarii takich elektrowni(podobno tysiące).Dlatego jestem przeciwny.

Jeśli nie liczyć katastrofy w Czarnobylu, to liczba ofiar spowodowana awarią w elektrowniach atomowych jest równa 0 (słownie: zero!).

Elektrownie atomowe wytwarzają mniej promieniowania niż elektrownie węglowe i jedyną ich wadą są odpady, które należy składować przez ogromną ilość czasu.

Xaxley 
Domowy Naukowiec

Wysłany: 2009-05-03, 20:19   

Hitman, szkoda gadać, ja przestałem już się udzielać w tym temacie bo nie wiadomo czy się śmiać czy płakać. Jego nie da się przekonać. 'Komunizm był lepszy od UE' ŻAL! zastanów się co ty piszesz.

Hitman napisał/a:
Unieszkodliwić ich się nie da (na dzień dzisiejszy), ale jest ich stosunkowo niewiele więc można je bezpiecznie składować.

Wiesz, to nie takie proste. Trzeba to dobrze zabezpieczyć i miejsce składowanie zachowywać w tajemnicy ponieważ np. terroryści mogliby użyć tego do budowy broni jądrowej.

Hitman napisał/a:
Jeśli nie liczyć katastrofy w Czarnobylu, to liczba ofiar spowodowana awarią w elektrowniach atomowych jest równa 0 (słownie: zero!).
Nie przesadzaj, pare oprócz tego było bodajże jakieś tam zatrucia... Ale nie licząc Czarnobylu liczba ofiar jest mniejsza niż 25.

Hitman napisał/a:
Elektrownie atomowe wytwarzają mniej promieniowania niż elektrownie węglowe i jedyną ich wadą są odpady,
Z tym się zgadzam. Ale ich kolejną wadą jest ogromna cena. Ale po kilkudziesięciu latach to się zwraca.

Co jak co, ale ja jestem za budową elektrowni atomowej. To dramat aby w XXI wieku w Polsce ponad 98% energii elektrycznej pochodziło z węgla (kamiennego i brunatnego)!

PFK KOMPANY!

Hitman 
Łowca Tajemnic

Wysłany: 2009-05-03, 21:39   

Xaxley napisał/a:
Nie przesadzaj, pare oprócz tego było bodajże jakieś tam zatrucia... Ale nie licząc Czarnobylu liczba ofiar jest mniejsza niż 25.

Cytat:
Tymczasem jeśli pominiemy elektrownię w Czarnobylu, która w ogóle nie powinna być eksploatowana w warunkach cywilnych, łączna liczba wypadków śmiertelnych w całej historii energetyki jądrowej, na całym świecie, zarówno wśród personelu, jak i ludności, wynosi dokładnie zero.

Wiedza i Życie styczeń 2009
"Atom w ryzach"

Xaxley 
Domowy Naukowiec

Wysłany: 2009-05-04, 07:22   

Hmm... A to ciekawe. A z którego roku to wydanie?

PFK KOMPANY!

Hitman 
Łowca Tajemnic

Wysłany: 2009-05-04, 07:42   

Jak już wcześniej napisałem - styczeń 2009...

Dane są więc aktualne, a jeśli nastąpiłaby jakaś awaria w wyniku której zginąłby człowiek, to na pewno taką informację podałyby media...

Odpowiedz do tematu