P o l e c a m y
Gakra.pl - chemia samochodowa, lakiery przemysłowe, chemia przemysłowa

Kominki, wkłady kominkowe, piece kominkowe

ZalogujUzytkownikHaslo
Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie    
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Brainiac.pl Strona Główna » Nauka i technika » Fizyka » co by było gdyby

Przesunięty przez: szymi
2008-10-02, 19:49
co by było gdyby
Autor Wiadomość
zad
Nowy użytkownik

Wysłany: 2008-10-25, 10:42   

Nike14 napisał/a:
Jakto? jest cos takiego mozliwe? ze cos stanie sie wbrew obliczeniom itd.?

to ci właśnie wyjdzie z obliczeń

Google 

Wysłany:    Reklama Google - forum próbuje zarobić na swoje utrzymanie ;-)

Sir Vodalin 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2008-11-16, 14:33   

Tym zajmuje się między innymi matematyka chaosu, bo w takich warunkach jak podałeś (które są niemożliwe) to działania są czysto teoretyczne, a jakby nie było w normalnych warunkach nie ma ideału.

Choć interesujące jest to że praktycznie cały temat jest zrobiony pod płynne żelazo we wnętrzu ziemi, choć niedawno wyszła bardzo oryginalna koncepcja, iż w środku ziemi znajduje się coś na kształt reaktora atomowego. Choć zostało to odrzucone z powodu lenistwa, ponieważ wszystkie prawa itd. musiały by być sprawdzone jeszcze raz.

WOJTAS94 
Łowca Tajemnic

Wysłany: 2008-11-21, 13:34   

ale założmy ziemia jest ciałem stałym niema tam żadnego jądra tylko skały

aku-ku5 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2008-11-22, 11:14   

Gdyby Ziemia była zbudowana tylko ze skał i nie miała płynnego płaszcza oraz środka ciężkości w postaci jądra to nie istniałoby pole magnetyczne... Wiatr słoneczny mógłby bez większych przeszkód docierać do powierzchni Ziemi, co spowodowałoby ogromne zmiany w całym środowisku... Był kiedyś program na Discovery o tym, że pole magnetyczne co (o ile dobrze pamiętam) ok. 100 tys.lat zmienia swój kierunek (zamieniają się bieguny)... Snuli teorie, że mogło to być przyczyną wyginięcia dinozaurów...

Świetne forum o zarabianiu przez internet. Nie wierzysz? Sprawdź!

kurczak94 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2008-11-22, 20:09   

wocz napisał/a:
Maksymalna prędkość swobodnego spadku to około 200 km/h , a przy 17 tys km to 85 godzin więc weź jakiś prowiant.

to dziwne, bo kiedys (przed armstrongiem) pewien gościu poleciał balonem (specjalnym) na wysokość 40 km i skoczył z niego. mial oczywiście specjalny skafander. i osiagnał prędkość ponad 900 km\h !!!. Stał sie dzieki temu najszybszym czlowiekiem na ziemi. spadochron otworzyl dopiero w nizszych, gęstszych warstwach atmosfery

barbi 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2008-12-27, 05:52   

Dla mnie zagadka w tej sprawie jest motyw czasu. To troche tak jakby w najkrotszy mozliwy sposob pokonac polowe stref czasowych. Smiesznie, bo sama nie wiem czy na korzysc, czy niekorzysc. W kazdym razie wehikul czasu :)

WOJTAS94 
Łowca Tajemnic

Wysłany: 2009-02-11, 22:26   

tak więc ziemia jest normalna ma w środku to co ma a my stworzyliśmy materiał który jest w stanie wytrzymać temperaturę i ciśnienie wewnątrz ziemi , odkryliśmy pojazd który jest w stanie przekopać ziemię przez środek i gdy już to zrobiliśmy skaczemy w dziurę i co się dzieje z nami , z ziemią . Albo ułatwię sprawę odkryliśmy "planetę" o średnicy 200m której przyciąganie jest w stanie utrzymać człowieka na jej powierzchni i gdy ją przekopiemy ze wszystkich stron i gdy 6 ludzi jednocześnie wskoczy w te 6 dziur to co się stanie z planetą , załączam obrazek z fizyki gdzie pani mówiła ze człowiek działa na ziemie jakąś siłą ale jest ona tak mała aby planeta mogła to "poczuć" ponieważ jej siła przyciągania nie "wystaje" ponad jej powierzchnie a więc jakby wykopać te tunele i wskoczyć do nich to człowiek by sie załapał i działał by na tą planete tylko niewiem w jaki sposób

Namaczo 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2009-03-09, 21:16   

He He. To proste = to jest nie możliwe. Magma by ich roztopiła. Jeśli wylać z ziemi całą magmę to według mnie by się zmiażdżyli :evil:

malutki7673 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2009-03-13, 18:00   

Po pierwsze dokopałbyś się mniej wiecej max do 4 km dalej nie ponieważ jest za duże ciśnienie i wzrasta temperatura.

Robak93 
Młody Alchemik

Wysłany: 2009-03-13, 21:34   

WOJTAS94 napisał/a:
z fizyki gdzie pani mówiła ze człowiek działa na ziemie jakąś siłą ale jest ona tak mała aby planeta mogła to "poczuć" ponieważ jej siła przyciągania nie "wystaje" ponad jej powierzchnie a więc jakby wykopać te tunele i wskoczyć do nich to człowiek by sie załapał i działał by na tą planete tylko niewiem w jaki sposób

III zasada dynamiki Newtona, człowiek działa na ziemię z taką samą siłą jaką ona na niego. Działał by na planetę tak jak ona na niego.

Ramster 
Młody Alchemik

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 2009-07-20, 11:19   

Jak byś kopał tunel do wnętrza ziemi to wydaje mi się to lekko nie możliwe ..
No bo z im głębiej tym chyba ziemia by się zapalała , bo w jądrze ziemii jest dośc duża temperatura.
musiałbyś kopać przez bardzo długi okres czasu , zważywszy na wszystkie deszcze , najlepiej jak byś kopał np. w Afryce ' , ale na każdym kontynencie pada desz z tym sie licz :-D
Więc z pewnością wykopana przez Ciebie ziemia by sobie zpłyynąła>
Gdyby połączyć w jedno wszystkie wykopane dziury , z pewnością byś dotarł do wnecza ziemii

[ Dodano: 2009-07-20, 12:20 ]
Robak93, a jak by ona na niego działała :-D ?

Ptero 
Nowy użytkownik

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 2009-09-25, 22:07   

Ramster napisał/a:
Jak byś kopał tunel do wnętrza ziemi to wydaje mi się to lekko nie możliwe
zgodze sie z toba i z tym jadrem ziemia by sie rozpasc mogla a ty bys sie spalil od tego jadra :D i bys sie do chin nie dokopal a po 2 jak bys piach wywwala jak bys byl juz 4 km pod ziemia??

gelo 
Młody Alchemik

Wysłany: 2009-09-26, 10:49   

Namaczo napisał/a:
He He. To proste = to jest nie możliwe. Magma by ich roztopiła. Jeśli wylać z ziemi całą magmę to według mnie by się zmiażdżyli :evil:

malutki7673 napisał/a:
Po pierwsze dokopałbyś się mniej wiecej max do 4 km dalej nie ponieważ jest za duże ciśnienie i wzrasta temperatura.

Ramster napisał/a:
Jak byś kopał tunel do wnętrza ziemi to wydaje mi się to lekko nie możliwe ..
No bo z im głębiej tym chyba ziemia by się zapalała , bo w jądrze ziemii jest dośc duża temperatura.

Musicie się powtarzać? To już inni pisali i stwierdziliśmy, że nie bierzemy czegoś takiego pod uwagę, to jest pytanie co by było gdyby? co by było gdyby się to udało, pomijając wszystko inne?

spike122 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2009-11-18, 09:20   

Przekopanie tunelu bezpośredniego z Polski do Chin jest możliwe.....ale w atomówkach ale w innych bajkach.Ale jakby olać te wszystkie przeszkody to może by Ci się udało.

Ale mnie interesuje inna rzecz jakbyśmy kopali tunel ale tak jakby na około jądra??

www.electro-sound.pl

gelo 
Młody Alchemik

Wysłany: 2009-11-25, 15:59   

spike122 napisał/a:
Ale mnie interesuje inna rzecz jakbyśmy kopali tunel ale tak jakby na około jądra??

Na pewno byś nie spadał, stałbyś po prostu tak jak na powierzchni Ziemi(albo byś się zapadał, bo tam jest o wiele większe przyciąganie).

Odpowiedz do tematu