P o l e c a m y
Gakra.pl - chemia samochodowa, lakiery przemysłowe, chemia przemysłowa

Kominki, wkłady kominkowe, piece kominkowe

ZalogujUzytkownikHaslo
Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie    
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Brainiac.pl Strona Główna » Nauka i technika » Biologia » Mózg?

Mózg?
Autor Wiadomość
Model
Młody Alchemik

Wysłany: 2008-08-20, 09:17   Mózg?

Mam takie pytanie wydaje mi się że w miarę ciekawe, dlaczego mózg nie jest nieomylny?
Według mnie powinien być , bo to przecierz same reakcje chemiczne(biologiczne?). A w reakcji zawsze wyjdzie to smao i tak jak powinno byc.

pzdr

Google 

Ostrzeżeń:
 2/3/3
Wysłany:    Reklama Google - forum próbuje zarobić na swoje utrzymanie ;-)

Mateusz1818 
Brainiac

Wysłany: 2008-08-23, 20:17   

Myśle, że nie ma rzeczy nie omylnej czy doskonałej... Gdy sie z niego korzysta, dużo sie ćwiczy jest on bardziej wyszkolony. Może się myle, ale to taka moja opinia

major 
Młody Alchemik

Wysłany: 2008-08-24, 20:29   

Jak to mówią, ćwiczenie czyni mistrza. Nasz mózg ciągle się rozwija. Chociażby czytając te forum poszerzamy swoje horyzonty poznając nowe rzeczy/opinie. Człowiek zostawiony w ekstremalnych warunkach zrobi wszystko by przetrwać, zdaje się w 100% na swój instynkt, gdyż nasz mózg wybiera wszystko to co pozwoli nam przetrwać, jednak nie powiedziała bym, by w życiu codziennym był on nieomylny. Wg mnie czasem jest to spowodowane brakiem dostatecznej wiedzy, doświadczenia a czasem tym, że możemy mieć wszystko łatwiej dostępne. To moja opinia.

Cryman 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2008-11-22, 23:38   

To nie takie proste mózg jest złożony z wielu elementów odpowiadających za różne czynności, a reakcje w nim zachodzące nie są nieomylne gdyż rozwija się dzięki doświadczeniu które jest zapamiętywane lecz nie zawsze w "dobrym kontekście" 2ga kwestia to jego trening, bez niego mózg "obumiera" (zapomina zdarzenia, doświadczenia), w pierwszej fazie myli ze sobą "niećwiczone" pojęcia a w drugiej po prostu je zapomina. Zaś ćwiczony pamięta zdarzenia i się nie myli w ich kwestii. (zazwyczj :-P )

Hitman 
Łowca Tajemnic

Wysłany: 2008-11-23, 11:47   

Zacznijmy od tego, że mózg stosuje uproszczenia. Zapamiętuje i "kompresuje" wiadomości. Jeśli czasami czegoś nie ma, a nasz mózg jest przyzwyczajony, że zawsze tam jest nie zauważa zmiany. Np. Oglądamy film i w pokoju, w któwym przebywają aktorzy ściany mają kolor niebieski -nasz mózg zapamiętuje i nie zwraca na to dalszej uwagi. Jest zainteresowany akcją i jeśli w między czasie zmieni się kolor ścian więkoszość osób tego nie wychwyci. Oczywiście gdybyśmy wszędzie wyszukiwali sytuacji, w której ktoś może nas oszukać, nasz mózg wyostrzył by się tak bardzo, że w ostatecznosci trafili byśmy do psychiatry. Uważam, że zresztą naszego mózgu jest tak samo - ma zbyt wiele do wykonania by poświęcać wszystkiemu bardzo dużo uwagi. Musi upraszczać wszytsko by działać płynnie i tak by najważniejsze jego funkcje były spełniane prawidłowo ( kontrolowanie układu krwionośnego, pracy serca temperatury ciała itp, bo przede wszystkim musi dbać o swoje bezpieczeństwo).

"Miarą twojej siły jest siła twoich wrogów."

barbi 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2008-12-27, 06:34   

Mozg nie jest nieomylny. W kwestiach mniej waznych popelnia bledy, ktorych zwyczajnie nie zauwazamy. U zdrowych ludzi nie myli sie na szczescie w kwestiach fundamentalnych, sterujacych podstawowymi czynnosciami zyciowymi.

Odpowiedz do tematu