P o l e c a m y
Gakra.pl - chemia samochodowa, lakiery przemysłowe, chemia przemysłowa

Kominki, wkłady kominkowe, piece kominkowe

ZalogujUzytkownikHaslo
Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie    
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Brainiac.pl Strona Główna » Nauka i technika » Biologia » Zdrowie i styl życia » Dwa serca

Przesunięty przez: zxcvb
2009-03-22, 13:18
Dwa serca
Autor Wiadomość
major
Młody Alchemik

Wysłany: 2008-12-27, 13:44   Dwa serca

Czy gdyby człowiek miał dwa serca, powiedzmy, że jedno odpowiadało by wyłącznie za obieg mały a drugie za obieg duży, to czy był by fizycznie silniejszy ? Czy żył by dłużej ? Czy właśnie szybciej by się męczył prze to ? Jak uważacie ?

Google 

Wysłany:    Reklama Google - forum próbuje zarobić na swoje utrzymanie ;-)

bogusław 
Mędrzec

Wysłany: 2008-12-27, 15:00   

Ciekawy temat. Musiałby się mózg przystosować do tego. Może miałby problemy ze sterowaniem dwoma sercami? Może jedno byłoby większe, a drugie mniejsze? Trudno powiedzieć, ale byłoby więcej przeszczepów moim zdaniem. No i jak ktoś miałby np. nadciśnienie, to jak można byłoby je leczyć? Wtedy z kolei drugie serce miałoby niedociśnienie.

Mort 
Łowca Tajemnic

Wysłany: 2008-12-27, 15:09   

hmmm...ciekawe pytanie
Wedlug mnie nie wpłynęło by to znaczaco na długośc życia, pozatym biorac pod uwage twoje założenia to watpie zeby to cokolwiek zmienilo(każde serce musialoby byc połówką normalnego)

major 
Młody Alchemik

Wysłany: 2008-12-27, 18:06   

Załóżmy, że mózg się przystosował, wszystko działa jak należy, a co do tego pytania przyszło mi ono do głowy w środku nocy po przebudzeniu się. Powiedzmy, że dwa serca powstały w wyniku naturalnej ewolucji, wiem, że to absurdalne, ale tak tylko chciałam podyskutować czysto teoretycznie. Pewnie serce odpowiadające za mały obieg było by mniejsze, przy czym musiało by mieć równie mocne, grube ściany co to odpowiadające za duży obieg, by było równe ciśnienie.

bogusław 
Mędrzec

Wysłany: 2008-12-27, 20:07   

No a co by się wtedy stało gdyby jedno serce miało zawał?

major 
Młody Alchemik

Wysłany: 2008-12-27, 21:33   

Ciekawe pytanie, ciekawe czy to mogło by wywołać migotanie w skutek czego mogła by ustać jego akcja.

Nike14 
Domowy Naukowiec

Wysłany: 2008-12-27, 22:25   

Zależy za co odpowiada serce, które dostało zawał :D Pytanie troche chyba zbyt abstrakcyjne ;] Bo wszystko zależy w jaki sposób mózg by się przystosował... może byłby w stanie wycisnąć z dwóch serc o wiele więcej, niż z jednego i tak tym sterować, że człowiek potrafiłby znacznie szybciej pompować krew... wszystkie osiągnięcia by wtedy wzrosły itd.

Focus

Mort 
Łowca Tajemnic

Wysłany: 2008-12-27, 22:26   

Tyle że ewolucja nie popełnia głupich błedow dwa dwukomorowe serca to by byla strata miejsca, energii etc....wiec jesli juz byly by d jedno komorowe tylko znów po co?

Piter_95 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2008-12-28, 09:35   

Moim zdaniem człowiek miał by problem z ciśnieniem krwi.
Moim zdaniem nie pożył by se długo z powodu nadciśnienia.

Jak na 2 serca może nastąpić nierówne ciśnienie krwi.
Np. podczas biegu jedna noga jest niedokrwiona a druga jest dokrwiona.
Trudny temat.
Ale moim zdaniem było by to trudne to osiągnięcia, w tym wieku.

major 
Młody Alchemik

Wysłany: 2008-12-28, 12:47   

Tzn. co do tych nóg, to wydaje mi się, że jak już, to w nogach było by równomierne ciśnienie, z tego powodu, gdyż za to odpowiadało by "duże" serce, inaczej sprawa wyglądała by jeśli chodzi o ukrwienie np. nóg a płuc czytaj więcej tlenu było by dostarczane do mięśni a mniej do pęcherzyków płucnych. Może tego skutkiem był by nie pożądany efekt taki jak ''siła'' w nogach do biegnięcia dalej, ale z powodu braku wystarczającej ilości tlenu uduszenie się, nie będąc tego w pełni świadomym.

XxX
Gość
Wysłany: 2008-12-29, 02:29   

Nie mogłoby być tak jak wymyślil kolega Major. mam na myśli to, żę jedno odpowiedzialne TYLKO i wyłącznie za jeden obieg. Cała istota tłoczenia krwi polega, że przemieszcza się ona pomiędzy obiegiem małym o dużym. Czyli krew natleniona z płuc tloczona jest do tkanek, a z tkanek do drugiej 'strony' serca. Więc w małym obiegu krążyła by jedynie krew natleniona, a w dużym stale utleniająca się. Zgon

major 
Młody Alchemik

Wysłany: 2008-12-29, 13:16   

Koleżanka jak już, rzeczywiście, nie zwróciłam na to uwagi ...

bogusław 
Mędrzec

Wysłany: 2008-12-29, 14:14   

No i XxX rozwiązał sprawę. Moim zdaniem nie ma co gdybać. Natura wie co robi i nie bez podstawy stworzyła nas takich jakimi jesteśmy. I o dziwo wszystko się sprawdza i spełnia swoją rolę (są również wyjątki, ale to już inne przypadki).

Godul 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2008-12-29, 14:14   

Wybacz, ale twój nick mnie zmylił ;)

major 
Młody Alchemik

Wysłany: 2008-12-29, 22:01   

Tak, ale zasypiając o tym myślałam i chciałam poznać wasze opinie, w końcu jest to forum. Pozdrawiam.

Odpowiedz do tematu