P o l e c a m y
Gakra.pl - chemia samochodowa, lakiery przemysłowe, chemia przemysłowa

Kominki, wkłady kominkowe, piece kominkowe

ZalogujUzytkownikHaslo
Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie    
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Brainiac.pl Strona Główna » Nauka i technika » Biologia » Zdrowie i styl życia » jak ... przytyć ?

jak ... przytyć ?
Autor Wiadomość
Invisible
Młody Alchemik

Wysłany: 2009-02-15, 16:35   

Hitman napisał/a:

Powodem może być właśnie mała masa... Organizm żeby rozpocząć okres dojrzewania potrzebuje odpowiedniej ilości substancji odżywczych, jeśli ktoś jest bardzo chudy, dojrzewa później.

A do mnie się to jakoś nie tyczy :) Może napisz lepiej, że "ciałko" potrzebne jest do ukształtowania się ciała, ale też nie całego. Przy dojrzewaniu nabierasz masy mięśniowej i właśnie tutaj musisz mieć z czego formować te mięśnie.
Bo na przykład spokojnie zmienia ci się budowa klatki piersiowej, to i tamto też ci się zmienia, pojawia się zarost... A ja jestem bardzo chudy. :)

A dojrzałość psychiczna? Precyzuj na przyszłość... :P

Google 

Wysłany:    Reklama Google - forum próbuje zarobić na swoje utrzymanie ;-)

Nefaus 
Ciekawski

Wysłany: 2009-02-15, 16:41   

tylko nie rozumiem....mój kumpel 2 lata starszy ma większą niedowagę niż ja a zaczął bardzo szybko rosnąć co spowodowało jeszcze większą niedowagę.Soki żołądkowe wydzielają mi się właśnie z braku pokarmu, konkretniej z tego powodu że organizm domaga się pożywienia, ponieważ jest przyzwyczajony trawić o konkretnych godzinach, uczucie "mdłości" występuje zawsze w godzinach w których spożywam np. drugie śniadanie.Lecz np. kiedy nie zjem obiadu, to po prostu jestem głodny a uczucie mdłości (straszliwej zresztą) nie występuje.

Hitman 
Łowca Tajemnic

Wysłany: 2009-02-15, 17:11   

Invisible napisał/a:
A dojrzałość psychiczna? Precyzuj na przyszłość... :P

Dojrzałe psychicznie mogą być dzieci przed okresem dojrzewania, a np. "dorośli" już po tym okresie mogą być nadal niedojrzali psychicznie.
Uważam że było wystarczająco sprecyzowane, bo okres dojrzewania, to okres dojrzewania.

Nefaus napisał/a:
Soki żołądkowe wydzielają mi się właśnie z braku pokarmu

Cytat:
Na czczo w żołądku znajduje się niewiele soku, zjawia się on w większej ilości dopiero pod wpływem odpowiednich bodźców pokarmowych, psychonerwowych, chemicznych i hormonalnych. Ocena wydolności wydzielania soku żołądkowego ma duże znaczenie kliniczne, oznacza się ilość soku na czczo i wydzielanie podczas 1 godziny oraz jego kwaśność.

"Miarą twojej siły jest siła twoich wrogów."

Sebastef 
Brainiac

Wysłany: 2009-02-15, 17:20   

Słyszeliście o odruchu bezwarunkowym Pawłowa? Organizm przyzwyczaja się do posiłków o danych godzinach, i w tedy wytwarza większą ilość soków żołądkowych - spodziewa się jedzenia.

Hitman 
Łowca Tajemnic

Wysłany: 2009-02-15, 17:23   

Ok, ale nie wytwarza ich tylko dlatego, że nie ma nic w żołądku, bo to by było trochę bez sensu.

Nefaus 
Ciekawski

Wysłany: 2009-02-15, 17:26   

Sebastef, dzięki że mnie wyręczyłeś, to właśnie powiedział mi chirurg podczas specjalnej lekcji w dniu zdrowego odrzywiania.

Hitman 
Łowca Tajemnic

Wysłany: 2009-02-15, 17:32   

Sebastef napisał/a:
Słyszeliście o odruchu bezwarunkowym Pawłowa?

Nefaus napisał/a:
Sebastef, dzięki że mnie wyręczyłeś, to właśnie powiedział mi chirurg podczas specjalnej lekcji w dniu zdrowego odrzywiania.

Niezły chirurg, bo jeśli już to odruch warunkowy...

Nefaus 
Ciekawski

Wysłany: 2009-02-15, 17:51   

ahhh...Hitman, mi chodziło o sens, że chirurg opowiadał o tym iż organizm jest przyzwyczajony do stałych godzin posiłkowych i w tym momencie produkuje więcej soków żołądkowych, a co i jak to nazwał to ci nie powiem bo b o albo nie slyszałem albo nie pamiętam albo w ogóle nie nie powiedział jak to się nazywa

Hitman 
Łowca Tajemnic

Wysłany: 2009-02-15, 17:57   

Nefaus napisał/a:
ahhh...Hitman, mi chodziło o sens

ahhh...Nefaus, to pisz dokładnie o co ci chodzi, żeby nie było potrzeby domyślania się

Nefaus napisał/a:
organizm jest przyzwyczajony do stałych godzin posiłkowych i w tym momencie produkuje więcej soków żołądkowych

To oczywiście jest prawdą.

Mateusz1818 
Brainiac

Wysłany: 2009-02-15, 22:41   

Ja na Twoim miejscu też bym nie chciał przytyć. Lepiej być takim jakim sie jest niż robić coś na siłę. Jeśli ktoś jest chorobliwie chudy, chociaż ma apetyt to może się okazać, że ta osoba ma tasiemca...

piroelektro 
Domowy Naukowiec

Wysłany: 2009-02-15, 23:00   

Mateusz1818 od razu jakiś tasiemiec .....pomyśl o tym ,że ktoś źle się może czuć w swojej wadze i chce trochę przytyć albo schudnąć.....

Ja miałem problem bo chciałem przytyć
bo źle się czułem ,tak od 55kg chciałem do 67kg
i nigdzie nie mogłem znaleźć rzetelnych informacji ...

wpiszcie w google frazę "jak przytyć" ,"tycie" itd.

kompletnie głupoty na ten temat !.

Invisible 
Młody Alchemik

Wysłany: 2009-02-16, 18:56   

Ta, wpisałem kiedyś, to mi wyskoczyło kilkaset for internetowych, gdzie nastolatki ubolewały nad tym, że mają za dużo tu i ówdzie.
Nie, tasiemca nie mam, byłem u specjalisty (gastrolog bodajże), ale do diabetologa nie pójdę... Przyzwyczaiłem się już do wagi.
A apetyt... Też zbyt wielkiego nie widać...

W bramie obok mnie leżał martwy, modlił się jak mógł... Ten sam pijany Bóg, którego ja wzywałem...

Ramster 
Młody Alchemik

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 2009-02-16, 19:32   

~Moim zdaniem to powinieneś jeść " coś jak dla Stron Man'ów "
- Czyli dużo białka = koktajle kurczaki etc. - ( Oczywiście chyba każdy wie co z białka jest dla niego naj(smaczniejsze)lepsze.

~Nie wiem czy mam racje mogę i mam prawo się mylić ale ja taką metodę przytycia uważam za stosowaną . Oczywiście to też kwestia domu ...
Ale o tym to się nie będę rozgadywał :)

Hitman 
Łowca Tajemnic

Wysłany: 2009-02-16, 19:34   

Ramster napisał/a:
~Moim zdaniem to powinieneś jeść " coś jak dla Stron Man'ów "
- Czyli dużo białka = koktajle kurczaki etc. - ( Oczywiście chyba każdy wie co z białka jest dla niego naj(smaczniejsze)lepsze.

~Nie wiem czy mam racje mogę i mam prawo się mylić ale ja taką metodę przytycia uważam za stosowaną . Oczywiście to też kwestia domu ...
Ale o tym to się nie będę rozgadywał :)

O białku już pisałem, a poza tym, ma to sens tylko przy odpowiednim treningu. Wtedy białko jest używane jako budulec dla mięśni.

piroelektro 
Domowy Naukowiec

Wysłany: 2009-02-16, 21:41   

No i Invisible właśnie o tym piszę nic nie znajdziecie na temat tycia nic ciekawego !!
tylko patrzyć ble ,ble ,ble .....

nic co mogło mi pomóc jak miałem te 15-23 lat.............

Odpowiedz do tematu