P o l e c a m y
Gakra.pl - chemia samochodowa, lakiery przemysłowe, chemia przemysłowa

Kominki, wkłady kominkowe, piece kominkowe

ZalogujUzytkownikHaslo
Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie    
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Brainiac.pl Strona Główna » Nauka i technika » Biologia » Zdrowie i styl życia » jak ... przytyć ?

jak ... przytyć ?
Autor Wiadomość
WOJTAS94
Łowca Tajemnic

Wysłany: 2009-02-14, 22:10   jak ... przytyć ?

No więc moje pytanie jest takie jak w temacie w jaki sposób można zdrowo przytyć parę kilo , zdrowo czyli nie same fast-foody i cały dzień przed kompem , dodam że mój tryb życia jest niezbyt aktywny , jem dużo choć rzadko np. w okresie gdy chodzi się do szkoły śniadanie jem w szkole ok. godz. 12 w postaci obiadu z tamtejszej stołówki , później obiad w domu ok 16 i kolacja ok. 20 więc czym urozmaicić mój tryb życia i jadłospis aby przytyć parę kilo , dodam też że mam 14 lat waże ok.60kg i mam ok 168 cm wzrostu .

Google 

Wysłany:    Reklama Google - forum próbuje zarobić na swoje utrzymanie ;-)

Invisible 
Młody Alchemik

Wysłany: 2009-02-14, 22:50   

Powiem tylko tyle. Mógłbyś jeść dużo mięsa, ryżu, batoników, pić masę mleka... przytyłbyś raz dwa (chyba, że masz tak jak ja, że ile bym nie jadł, brak mi 2pkt BMI do poprawnej wagi).
ale skutkiem takiej "diety" będzie masakryczny trądzik, smalec na skórze itp...

W bramie obok mnie leżał martwy, modlił się jak mógł... Ten sam pijany Bóg, którego ja wzywałem...

Nike14 
Domowy Naukowiec

Wysłany: 2009-02-14, 23:03   

Nie dostaje się trądziku od czekolady... zostało to już obalone wiele razy.

Ja codziennie piję mleko i wogóle... słodycze, prowadze aktywny styl życia, ale pół dnia spędzam przed kompem.

Mam 14 lat i ważę 56kg... Przydałoby mi się przytyć :P P Dodam, że nie jadam zbyt regularnie... Jem dużo owoców i mało mięsa.

Focus

piroelektro 
Domowy Naukowiec

Wysłany: 2009-02-14, 23:12   

Witam.
Chyba najlepszy i najzdrowszy sposób jaki znam:
- śniadanie zjedz koniecznie ! nie musi być obfite wystarczy 2plastry szynki ,sera ,zupę mleczną z jakimiś płatkami i herbatkę czasami zrób parówkę,kiełbaskę na gorąco.
- obiad zwykłe ziemniaki ,kasza w zależności od obiadu koniecznie surówki dużo groszku z marchewką,kompot.
- kolacja coś w stylu śniadania: pasztet ,serek topiony.

[ Dodano: 2009-02-14, 23:19 ]
I najważniejsze ! śniadanie ,obiad ,kolacja zawsze o tych samych porach godzinach !
To bardzo ważne , ustabilizujesz sobie przemianę materii.
Stosuj się do tych godzin a 2 miesiące gwarantuje ,że przytyjesz .

ps.sorka za dwa posty ale pisze z telefonu i tylko 255 znaków mogę naklikać :-(

Pyłek 
Młody Alchemik

Pomogła: 4 razy
Wysłany: 2009-02-15, 08:27   

WOJTAS94 nie staraj się teraz przytyć. Dopiero wchodzisz w okres dojrzewania, a chłopcy (nie wszyscy) też w tym czasie tyją. Za jakieś 2 lata(niestety mniej więcej) wtedy się okaże czy powinieneś tyć bo trudniej jest zrzucić kilogramy niż je przybrać.

Hitman 
Łowca Tajemnic

Wysłany: 2009-02-15, 08:37   

piroelektro napisał/a:
I najważniejsze ! śniadanie ,obiad ,kolacja zawsze o tych samych porach godzinach !
To bardzo ważne , ustabilizujesz sobie przemianę materii.
Stosuj się do tych godzin a 2 miesiące gwarantuje ,że przytyjesz .

1)Prędzej schudnie niż przytyje...
2)Nie widzę sensu po co ma tyć, skoro ma BARDZO PRAWIDŁOWE BMI. (No ale jeśli chce, to ja nie wnikam dlaczego).

Radziłbym Ci zaprzyjaźnić się ze sztangą i wtedy skomponować odpowiednią dietę, bogatą w białka, a łatwo przybierzesz na wadze, ale nie oblepisz się tłuszczem tylko tkanką mięśniową.

"Miarą twojej siły jest siła twoich wrogów."

Nike14 
Domowy Naukowiec

Wysłany: 2009-02-15, 08:54   

Hitman... tak się mówi, ale jak nam gościu z WoSu opowiadał, to powiedział, że od takiego jadania posiłków w wojsku przytył 20 kg...

Focus

Hitman 
Łowca Tajemnic

Wysłany: 2009-02-15, 09:05   

Jeszcze nigdy nie słyszałem, żeby ktoś w wojsku przytył 20kg xDDD

Chyba że był kucharzem albo sanitariuszką xDDD

piroelektro 
Domowy Naukowiec

Wysłany: 2009-02-15, 10:18   

Hitman to teraz słyszysz ode mnie bo właśnie jestem w wojsku.
Przed wojskiem ważyłem 55kg i waga nie zmieniała mi się od ładnych paru lat ,nawet o kilogram. Teraz ważę 71kg (po 3 miesiącach już było 64kg) i naprawdę my dużo jedzenia nie dostajemy ale posiłki są regularne i nawet czasami się nie najadam.

Lothes 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2009-02-15, 11:01   

To ja mam pytanie. -przytyłeś czy ważysz więcej? Bo jednak to nie to samo. Mięśnie ważą znacznie więcej niż tkanka tłuszczowa.

piroelektro 
Domowy Naukowiec

Wysłany: 2009-02-15, 11:11   

Zdecydowanie - waże więcej.Praktycznie mój wygląd wewnętrzny tak bardzo się nie zmienił.Najbardziej widać po twarzy bo zaokrągliła się ,uda i brzucha więcej.Ale nie ćwicze bo mi się nie chce może dlatego ten brzuch...

Hitman 
Łowca Tajemnic

Wysłany: 2009-02-15, 11:24   

piroelektro napisał/a:
Ale nie ćwicze bo mi się nie chce może dlatego ten brzuch...

Polska armia... xDDD

To powiem Ci tyle:

Jem REGULARNIE, o stałych porach 6 posiłków dziennie...
Zawsze tak jadłem i jakoś nigdy na wadze nie przybierałem...
Teraz zaczynam, bo ćwiczę więcej i spożywam dużo białek.

Info: mam 14 lat, około 182 cm i ważę 65kg.

Invisible 
Młody Alchemik

Wysłany: 2009-02-15, 11:43   

Właśnie. W wojsku wszystko jest tak skomponowane, żeby przybrać na masie, co później powinieneś przerobić na masę mięśniową...

Ja nie powiedziałem poza tym, że od czekolady dostajesz pryszczy, ale to białko, węglowodany itp. są za to odpowiedzialne. Ja na przykład jeśli zjem ryż, to następnego dnia lustra pękają, bo się pryszcze w nich nie mieszczą...

Ja mam 175 cm wzrostu, wagę 53, lat w sumie 16. Moje BMI? 17,4.

Wiele było prób przytycia, ale nie mogę.

W bramie obok mnie leżał martwy, modlił się jak mógł... Ten sam pijany Bóg, którego ja wzywałem...

Nefaus 
Ciekawski

Wysłany: 2009-02-15, 14:59   

Witam.
Ja mam 17 lat ważę 54 kg wzrost 175cm.Jem obfite śniadania tak jak i drugie śniadanie w szkole muszę jeść co przerwe bo inaczej wydzielają mi się soki żołądkowe z braku pokarmu w żołądku.Trawie pokarm bardzo szybko już po 15 min zjedzonego (obfitego) obiadu czuję się głodny i pusty.Ze wzrostu wynika że jestem dość niski...(wyższy prawie od mojego brata 22l) ale zacząłem rosnąć dopiero pół roku temu.Za to szybka przemiana materii nęka minie od urodzenia.Co to piroelektro, to całkowicie popieram zdanie że w wojsku można przytyć albowiem brat mój pół roku temu z wojska wyszedł.Spowodowane jest to stałym równomiernym spożywaniem posiłków, mój brat też przytył.Ja oczywiście nie mogę ustosunkować się do tej metody gdyż mój żołądek zawsze ma więcej do powiedzenia na skutek tego wydziela soki co powoduję uczucie odruchy wymiotnego, to gorsze uczucie niż po imprezie ale wystarczy że zjem na lekcji kawałeczek chleba to chęć na pawia znika natychmiastowo.Słyszałem że jest na to specjalna dieta ale jej koszt wynosi ok 60zł na dzień, więc nie na mój budżet ;] (dieta musi trwać ze 3 miesiące).

Hitman 
Łowca Tajemnic

Wysłany: 2009-02-15, 16:27   

Nefaus napisał/a:
muszę jeść co przerwe bo inaczej wydzielają mi się soki żołądkowe z braku pokarmu w żołądku.

Soki żołądkowe wydzielane są z powodu obecności, a nie braku pokarmu...

Nefaus napisał/a:
ale zacząłem rosnąć dopiero pół roku temu.

Powodem może być właśnie mała masa... Organizm żeby rozpocząć okres dojrzewania potrzebuje odpowiedniej ilości substancji odżywczych, jeśli ktoś jest bardzo chudy, dojrzewa później.

Odpowiedz do tematu