P o l e c a m y
Gakra.pl - chemia samochodowa, lakiery przemysłowe, chemia przemysłowa

Kominki, wkłady kominkowe, piece kominkowe

ZalogujUzytkownikHaslo
Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie    
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Brainiac.pl Strona Główna » Nauka i technika » Biologia » Zdrowie i styl życia » Omdlewanie.

Przesunięty przez: zxcvb
2009-03-22, 13:18
Omdlewanie.
Autor Wiadomość
MsK
Nowy użytkownik

Wysłany: 2008-05-18, 00:24   

To nie żadne skrzywianie szyji ... Ludzie, co wy macie z anatomi xd? Jak każdy wie w naszych szyjach mamy tętnice, przez którą dostaje się większość krwi z tlenem do mózgu ... Uciskając tętnicę blokujemy przepływ krwi do mózgu a tak samym nie dostarczmy mu tlenu ... Przez co nasz mózg jest niedotleniony czego objawem jest omdlenie. To tak jakby się ktoś dusił, dokładnie na tej samej zasadzie działa, tyle, że tu dusi się tylko i wyłącznie nasz mózg. Nie jest to bezpieczne, można dostać drgawek, w niektórych przypadkach słyszałem o częściowej utracie wzroku podczas takich zabaw ...

Google 

Wysłany:    Reklama Google - forum próbuje zarobić na swoje utrzymanie ;-)

Raymundo 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2008-05-18, 09:05   

Ale o kręceniu szyją było w jakimś serialu :)

Mort 
Łowca Tajemnic

Wysłany: 2008-05-18, 09:52   

w serialach tez sie zabijaja.....i jest taki psikus ze nadal zyja. więc zalecamy ci mniej seriali ;p

Oj, ja tylko żartowałem, ale jeśli się obraziłeś to przepraszam:]
Ostatnio zmieniony przez Mort 2008-05-18, 20:22, w całości zmieniany 1 raz  

Raymundo 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2008-05-18, 10:11   

Ej kolo! nie rób ze mnie debila.
Mówię tylko że to co ktoś napisał wcześniej jest z serialu!

Model 
Młody Alchemik

Ostrzeżeń:
 2/3/3
Wysłany: 2008-05-18, 16:22   

eee, Czasami bardzo zastanawia mnie poziom tego forum, nie niechodzi o skrzywnienie szyi tylko jak ktoś mówił w szyi przebiega tętnica ("żyła"), Ja w 5 klasie miałem 6godzinX3dni kursu pierwszej pomocy. Jak znaleźc tą tętnicę?

Dołóżcie trzy palce na srodek swojej szyi, (Pionowo na osi ciała) i teraz delikatnie ok. 1 - 1.5 cm przesuńcie je w prawo albo lewo (obojętnie chociarz wydaje mi się, moje własne spostrzeżenie, że po lewej lepiej czuc) i przyciśnijcie, musicie uzyc troche siły, bez obaw dopuki nie poczujecie chociarz lekkiego pulsowania napewno nie zemdlejecie, chociarz nawet jak czujecie to tez nie musiscie by "delikatni".

Nie wiem, nie probowałem tego ale jeżeli chcecie aby nauczycielka zemdlała musicie jamocno złapac.

Mam nadzieje że to zdjęcie wam pomoże:

pzdr
[=Odpracowywuje swoje warny=]

Mateusz1818 
Brainiac

Wysłany: 2008-05-18, 18:29   

Model napisał/a:
eee, Czasami bardzo zastanawia mnie poziom tego forum, nie niechodzi o skrzywnienie szyi tylko jak ktoś mówił w szyi przebiega tętnica ("żyła"), Ja w 5 klasie miałem 6godzinX3dni kursu pierwszej pomocy. Jak znaleźc tą tętnicę?

Tętnica to tętnica, a żyła to żyła. Nie mylić tych pojęć ze sobą. W żyle są zastawki, płynie przez nią krew niedotleniona. W tętnicac płynie krew dotleniona, o wysokim ciśnieniu, wiec nie ma zastawek.

Model 
Młody Alchemik

Ostrzeżeń:
 2/3/3
Wysłany: 2008-05-18, 19:21   

Wiem to, napisałem w apostrofach żyła żeby ci co nie wiedza to mniej wiecej pokojażyli.

pzdr

saturn101 
Brainiac

Pomogła: 12 razy
Wysłany: 2008-05-18, 20:08   

Mateusz1818 napisał/a:
Model napisał/a:

Tętnica to tętnica, a żyła to żyła. Nie mylić tych pojęć ze sobą. W żyle są zastawki, płynie przez nią krew niedotleniona. W tętnicac płynie krew dotleniona, o wysokim ciśnieniu, wiec nie ma zastawek.

No i tu też jesteś w błedzie. Tętnice odprowadzają krew z serca, żyły zaś doprowadzają. Ale stwierdzenie że w tętnicach płynie krew natleniona jest błędna,tak samo jest z żyłami. Krew,która płynie małym obiegiem do płuc w tętnicach jest odtlenowana, zaś w żyłam dotleniona!!

Zapamiętacie to sobie!
Za takie stwierdzenia gdziekolwiek jest 0 pkt!!

Bramy mądrości nigdy nie bywają zamknięte - Benjamin Franklin

_MaXiM_ 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2008-05-19, 20:07   

Ja słyszałem ze jak ktoś sie mocno zmęczy to jak sie mocno naciśnie i przytrzyma klatkę piersiową to tez omdlewa na jakieś pól minuty ale sam osobiście nie chciał bym tak...

bogusław 
Mędrzec

Wysłany: 2008-05-20, 15:14   

No i po co wam to? Może przez przypadek zrobicie krzywdę sobie albo koledze. Może to i fajnie wygląda ale przez takie coś można nawet jakiegoś udaru dostać i wtedy jest nieciekawie. Może niedługo ktoś "genialny" odkryje że jak się palca obwiąże nitką to się robi siny.

szymi 
Mod-Spamkiller

Wysłany: 2008-05-21, 13:15   

bogusław, się spóźniłeś. Już kiedyś pamiętam któryś z głupków nadwornych chwalił się że na noc zawiązał se palec i miał cały siny...

Petrov 
Brainiac

Wysłany: 2008-05-21, 13:30   

Boże, przecież mogło dojść do martwicy. Żal mi takich ludzi.
A później ryczą, bo trzeba amputację zrobić. Popieram osoby uważające takie rzeczy za niebezpieczne.

Umrzyj 
Domowy Naukowiec

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 2008-05-21, 16:46   

Splot szyjny

Leży w okolicy wyrostków poprzecznych kręgów szyjnych. Nerw przeponowy jest najdłuższym i największym odgałęzieniem splotu szyjnego, przechodzi do śródpiersia przedniego, gdzie biegnie pomiędzy opłucną i osierdziem. Gałęzie unerwiają opłucną śródpiersiową, osierdzie ścienne oraz przeponę. Jednostronne porażenie nerwu przeponowego powoduje wysokie ustawienie przepony po stronie porażonej. Porażenie obustronne nerwów utrudnia, a często uniemożliwia oddychanie.

Można to uczynić przez szybkie i mocne punktowe uderzenie w bok szyi :P Tylko trzeba dobrze wycelować.

[ Dodano: 2008-05-21, 16:47 ]
A wasz błąd polega na tym że mózg może wytrzymać troszkę więcej niż 3s bez tlenu. Ten czas dochodzi do 20s. A po powyżej 40s zaczyna się obumieranie tkanek mózgowych.

Buum 
Łowca Tajemnic

Wysłany: 2008-09-15, 17:13   

Jesli chcesz byc dead to sie baw. NIEPOLECAM !

" Kto się w opiekę odda Panu Swemu,
A całym sercem szczerze ufa Jemu,
Śmiele rzecz może: Mam obrońce Boga,
Nie przyjdzie na mnie żadna straszna trwoga... "

zainsteresowanie: ochrona srodowiska

major 
Młody Alchemik

Wysłany: 2008-09-21, 17:52   

Tak sobie czytam te wasze różne sposoby na utratę przytomności i przypomniał mi się jeszcze jeden. To jest tak, ze jak ludzie chodzą na strzelnice sportową i strzelają powiedzmy z pistoletu MCM Margolin to podczas oddania strzału uczą ich by wstrzymać oddech, by zapobiec ruchom ciała. Jednak podczas szkolenia np. policjanta, zasada ta może być porównana z samobójstwem. Wyobraźmy sobie sytuację: jakiś aspirant biegnie za uciekająca mu osobą, oceniając szybko sytuację, stwierdza, że nie dogoni go, zatrzymuje się zmachany ( teraz jest szereg rzeczy, które musi wykonać ) m.in. krzyczy stać policja ! Wyciąga pistolet np. Sig Sauera P228 (kal. 9x19 Para ) przeładowuje, oddaje strzał ostrzegawczy w powietrze i teraz celuje do uciekiniera, jeśli wstrzyma oddech, utraci przytomność, tym samym pozwalając uciec zbiegowi, lub osoba ta, może podejść do policjanta i równie dobrze go postrzelić, zastrzelić, okraść itp. Dlatego pamiętajcie żołnierze, że jak będziecie na wojnie za kimś gonić, nie wstrzymujcie oddechu podczas oddawania strzału ( już nawet nie wspomnę co było by jakbyście mieli strzelać na bezdechu serią z AKMS-a czy czegokolwiek innego).
* Mi osobiście lepiej się strzela na wydechu. :mrgreen:

Odpowiedz do tematu