P o l e c a m y
Gakra.pl - chemia samochodowa, lakiery przemysłowe, chemia przemysłowa

Kominki, wkłady kominkowe, piece kominkowe

ZalogujUzytkownikHaslo
Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie    
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Brainiac.pl Strona Główna » Nauka i technika » Biologia » Zdrowie i styl życia » Prawdy i mity o narkotykach.

Przesunięty przez: zxcvb
2009-02-09, 20:58
Prawdy i mity o narkotykach.
Autor Wiadomość
Nefaus
Ciekawski

Wysłany: 2009-01-06, 17:40   

hmmm ale skąd ty to możesz wiedzieć z manipulacyjnych artykułów??
Ja przeczytałem wiele artykułów na ten temat,zazwyczaj w jakiś tam warsztatach o narkotykach okłamuje się ludzi o substancjach smolistych itp. itd.Dla mnie to jest kłamstwo ale na wszelki wypadek radzę zrobić analize...;D bo ja w to co może napisać każdy człowiek po prostu nie wierzę.Gdybym ja zamieścił artykuł że rosyjscy naukowcy odkryli w heroinie związki leczące raka? na pierwszy rzut oka jak by użyć paru specjalistycznych określeń każdy by w to uwierzył......

Google 

Wysłany:    Reklama Google - forum próbuje zarobić na swoje utrzymanie ;-)

Hitman 
Łowca Tajemnic

Wysłany: 2009-01-06, 19:07   

Jeśli jakaś informacja jest niepoprawna to bardzo przepraszam, ale ja tylko zamieściłem ten artykuł i nie miałem za bardzo jak sprawdzić czy to prawda, czy też nie. Jednak moim zdaniem lepiej nie palić ani trawki, ani zwykłych papierosów i dywagacje co jest gorsze są w sumie niepotrzebne, bo lepiej w ogóle nie tykać się tego świństwa.

"Miarą twojej siły jest siła twoich wrogów."

Nefaus 
Ciekawski

Wysłany: 2009-01-06, 19:13   

Papierosy świństwo to to popieram

Hitman 
Łowca Tajemnic

Wysłany: 2009-01-06, 19:18   

A jointy może nie?

"Miarą twojej siły jest siła twoich wrogów."

Nefaus 
Ciekawski

Wysłany: 2009-01-06, 19:21   

Według badań i testów nie ;d

bogusław 
Mędrzec

Wysłany: 2009-01-06, 20:29   

A co sądzicie o fajkach wodnych? Czy ten tytoń różni się znacznie od normalnego? Czy woda jakoś oczyszcza dym?

Nefaus 
Ciekawski

Wysłany: 2009-01-06, 20:49   

zapewne oczyszcza to wiadomo... ale co oni dają do tego tytoniu to sie w pale nie mieści chyba że byś miał swój tytoń

Szprotuś 
Łowca Tajemnic

Wysłany: 2009-01-06, 21:17   

Oczyszcza się i to mocno. Proponuję nawet bardzo prosto sprawdzić, bierzesz fajkę wodną albo bongo i palisz. Po spaleniu ok. 0,5g MJ woda w bongo (ok.70ml) jest tak jakby... zabrudzona. Taka brązowa. Tak też można sprawdzić gdzie jest więcej sub. smolistych. Taka sama ilość MJ i tytoniu. Palimy i oglądamy jak wygląda woda.

Biologia, fizyka, chemia - jeśli tylko będę w stanie pomóc.

bogusław 
Mędrzec

Wysłany: 2009-01-06, 21:37   

Wiem, że tytoń do fajek wodnych (shisha, bongo wg. mnie jest dla ćpunów) nazywany jest melasą. Może conieco z wikipedii na jego temat:
Wikipedia napisał/a:
Mokry tytoń (tobamel lub maassel) - tytoń służący do palenia w arabskiej sziszy, fajce wodnej. Tytoń ten charakteryzuje się bardzo dużą wilgotnością i mocnym aromatem, dzięki nasączeniu go melasą cukrową, syropami owocowymi, esencjami i olejkami aromatycznymi. Wilgotność tego tytoniu uniemożliwia palenie go w fajkach klasycznych, gdyż wymagane jest dla prawidłowego żarzenia stałe podgrzewanie go węglem drzewnym.

Najczęściej produkowany z postrzępionych drobno liści tytoniu zmieszanych z miodem lub innym słodzikiem, melasą lub podsuszonymi owocami. Tytonie posiadają różne aromaty, z których najpopularniejszym wydaje się być tytoń "dwa jabłka" z wyczuwalną anyżową nutką mieszany często z aromatem "miętowym". Oprócz nich spotkać można "jedno jabłko", "trzy jabłka", "truskawkę", "jaśmin", "różę", "mango", "cappuccino", "czekoladę", "lukrecję", "karmel", "kwiatowy", "kardamon", "cynamon", "wanilię", "kokos", "wiśnię", "winogrono", "banan", "kiwi", "wieloowocowy", "kawę", "colę", i kilkadziesiąt innych smaków.

Do głównych producentów mokrego tytoniu należą: Dokhan San`ate Abir, Al Fakher, Starbuzz, Layalina, Serbetli, Al Waha, Hennawy i egipska firma Nakhla Tobacco.

Pozostaje pytanie: da się samemu zrobić taki tytoń? I dlaczego jest on robiony tylko w Egipcie?

Szprotuś 
Łowca Tajemnic

Wysłany: 2009-01-06, 23:02   

Zapewne się da, a w Egipcie pewnie dlatego bo mają jakiś monopol na to związany z patentami czy cos takiego. Albo po prsotu tam jest to co jest potrzebne do produckcji. Nigdy nie paliłem shishy, choć nie powiem, że bym nie chciał spróbować.

Nefaus 
Ciekawski

Wysłany: 2009-01-06, 23:03   

tylko jakie substancje się konkretnie osadzają bo "substancje smoliste" to zbyt ogólne określenie ;]

Szprotuś 
Łowca Tajemnic

Wysłany: 2009-01-07, 14:41   

To nie ma znaczenia mój drogi. Przecież twoje płuca kiedy są zawalone bez różnicy jaka substancja się osadza.

Nie możemy powiedzieć, że MJ jest zdrowa. Jej palenie wcale nie jest takie dobre. Ja też palę, ale nie można ślepo wierzyć, że to jest super, świetne, zdrowe i w ogóle. Mam świadomość, że ryję sobie płuca, albo co do pamięci i koncentracji. Czy to jest zdrowe? Zdrowe to złe określenie, raczej... nie jest tak bardzo szkodliwe, a poza tym ma na niektóre "rzeczy" dobry wpływ.

Nefaus 
Ciekawski

Wysłany: 2009-01-07, 16:07   

Tak jest zdrowe....ale oczywiście mówie mając na mysli max raz na miesiąc a substancje smoliste...sama marihuana niema tyle substancji smolistych oczywiście większość z nich te które zauwarzyłeś to produkty spalania np. min eteru, lakieru do włosów i mnóstwa zw. organicznych dodanych przez mądrych ludzi ;D z pamięcią i koncentarcją jest tak że zrywają się tam jakieś wiązania między neuronowe komórek szarych czy jakoś tak i jak często palisz to niemają czasu sie zregenerować no i...jesteś poryty xD z resztą się zgadzam ;]

Szprotuś 
Łowca Tajemnic

Wysłany: 2009-01-07, 16:26   

No właśnie. Paląc nawet raz na dwa miesiące te wiązanie nie regenerują się w pełni. Ale jakie są plusy MJ?
- wyobraźnia ( masakrycznie większa!)
- pokojowe nastawienie ( paląc nie chce się bić, pokój i w ogóle)
- zmniejszenie napięcia mięśni ( to proste chyba do zrozumienia:P)
- z MJ robi się testy co do jej działania jako leku na raka
- coś jeszcze miałem... ale zapomniałem, dopiszcie ;)

Nefaus 
Ciekawski

Wysłany: 2009-01-07, 17:04   

zmniejsza cisnienie w gałce ocznej zmniejsza cisnieniene w żyłach ale przyśpiesza rytm serca ;D ale nie 2 razy w miesiacu to juz ci sie spokojnie zregeneruja ;d

Odpowiedz do tematu