P o l e c a m y
Gakra.pl - chemia samochodowa, lakiery przemysłowe, chemia przemysłowa

Kominki, wkłady kominkowe, piece kominkowe

ZalogujUzytkownikHaslo
Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie    
Rejestracja
Rejestracja
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości


Brainiac.pl Strona Główna » Nauka i technika » Biologia » Zdrowie i styl życia » Prawdy i mity o narkotykach.

Przesunięty przez: zxcvb
2009-02-09, 20:58
Prawdy i mity o narkotykach.
Autor Wiadomość
Hitman
Łowca TajemnicPomógł: 10 razy
Dołączył: 17 Lis 2008
Posty: 194
Wysłany: 2008-12-12, 10:10   Prawdy i mity o narkotykach.

1. Joint jest zdrowszy niż papieros
PRAWDA[ ] FAŁSZ[x]

Marihuana jest najpopularniejszym w Polsce narkotykiem. Jak wynika z badań, dymem z konopi indyjskich zaciągnęło się chociaż raz w życiu około 4 milionów Polaków. Wielu z nich posługuje się przy tym argumentem, że joint jest zdrowszy niż fajki. To nieprawda. Jak wykazały badania nowozelandzkich uczonych, wypalenie jednego jointa szkodzi płucom mniej więcej tak jak wypalenie dwóch i pół papierosa z tytoniu. Uczeni ustalili, że dym z konopi w znacznie większym stopniu osłabia oskrzela niż dym tytoniowy i że uszkodzenia te kumulują się w czasie, zatem im częściej palisz, tym gorzej dla Twoich płuc i oskrzeli.

2. Mężczyźni częściej biorą narkotyki
PRAWDA[x] FAŁSZ[ ]

Owszem, i to znacznie częściej niż kobiety. Według danych Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii, prawie trzy razy więcej facetów paliło jointy, pięć razy więcej spróbowało LSD, trzy razy więcej kokainę. Być może dlatego, że - jak wykazali uczeni z Yale University School of Medicine - kobiety gorzej znoszą uzależnienie i silniej doświadczają jego skutków w sferze psychiki, zdrowia, a także w relacjach społecznych, np. w pracy.

3. Od kokainy odpada nos
PRAWDA[x] FAŁSZ[ ]

Jak głosi jedna z miejskich legend, intensywne używanie kokainy skutkuje nie tylko tym, że więcej czasu spędzasz w toaletach, ale i tym, że po pewnym czasie odpada nos. Choć brzmi to nieprawdopodobnie jest możliwe. "Wieloletnie wciąganie 'śniegu' może spowodować martwicę tkanki przegrody nosowej, później robią się dziur w chrząstce i w końcu nic nie oddziela nozdrzy" - mówi Richard Harmon, chirurg plastyczny. Nos bez przegrody - marzenie każdego początkującego boksera.

4. Marycha to wstęp do heroiny

PRAWDA[ ] FAŁSZ[x]

Istotnie, gdy spojrzeć na ludzi uzależnionych od heroiny, to prawdopodobnie 100% z nich zaczynało od marihuany. Jednak jeśli spojrzeć z drugiej strony, liczba użytkowników marihuany jest tak przytłaczająco większa niż ludzi, którzy sięgnęli po twarde narkotyki, że nie ma mowy o żadnym koniecznym związku. Niemal 10% Polaków przyznaje się, że kiedykolwiek w życiu paliło marihuanę. Po heroinę sięgnęło zaś... 0,1%. Czyli prawie stukrotnie mniej. A zatem niemal 99% tych, którzy zapalili, na marihuanie poprzestało.

5. Jedna kreska i już po tobie
PRAWDA[x] FAŁSZ[ ]

Brzmi to wprawdzie jak cytat z ulotki kampanii antynarkotykowej, ale to prawda. Wcale nie trzeba brać kilka lat, żeby się uzależnić. Dotyczy to zwłaszcza kokainy. Jak wykazali badacze z University of California, już pierwsza dawka kokainy może być jak haczyk, którego nie da się wyjąć, ponieważ powoduje łączenie się neuronów w mózgu, tworząc w ten sposób podstawę do powstania uzależnienia.

6. Małżeństwo chroni przed nałogiem

PRAWDA[x] FAŁSZ[ ]

Może nie w stu procentach, ale zależność jest bardzo wyraźna. Ze wspomnianych już danych Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii wynika też, że najczęściej narkotyki zażywają kawalerowie i panny. Ludzie po ślubie aż dziesięciokrotnie rzadziej sięgają po dragi.

7. Narkotyki nie pomagają artystom
PRAWDA[ ] FAŁSZ[x]

Jeżeli chodzi o życie osobiste, to być może, ale na twórczość artystyczną z pewnością mają korzystny wpływ. Jak wynika z obliczeń Academy of Recording Arts and Sciences, 89% muzyków, którzy nagrali 10 najlepiej sprzedających się albumów wszech czasów, przyznawało się do zażywania nielegalnych psychoaktywnych. Żeby było jasne - nikt nie twierdzi, że wystarczy się naćpać, by stworzyć wiekopomne dzieło. Do tego potrzebne są jeszcze talent, pasja i praca.

8. Ketamina to narkoza dla koni

PRAWDA[x] FAŁSZ[ ]

Ketamina nie jest w Polsce przesadnie popularna, ale zważywszy na jej sporą popularność w brytyjskich klubach, pewnie i do nas dotrze fala łatwo dostępnej ketaminy. Wśród użytkowników krąży pogłoska, że to lekarstwo dla zwierząt. Owszem, rzeczywiście ketaminę stosuje się w weterynarii do znieczuleń, również u koni, zdecydowanie jednak częściej w szpitalach do znieczulenia przedoperacyjnego. Samodzielne spożywanie, szczególnie w postaci zrobionego domowym sposobem proszku wciąganego do nosa, może przynieść fatalne skutki, gdyż łatwo jest przedawkować.

9. Narkotyki są łatwo dostępne
PRAWDA[ ] FAŁSZ[x]

To tylko mit. Oczywiście w niektórych środowiskach nie ma żadnego problemu ze znalezieniem dostawcy, jednak aż 70% badanych Polaków przyznało, że zdobycie narkotyków jest trudne, bardzo trudne lub wręcz niemożliwe. Najłatwiej jest zdobyć leki uspokajające lub nasenne, najtrudniej - crack i heroinę.
 
 
Google 

Wysłany:    Reklama Google - forum próbuje zarobić na swoje utrzymanie ;-)

_________________
 
 
 
Nike14 
Domowy NaukowiecPomógł: 5 razy
Dołączył: 29 Wrz 2008
Posty: 288
Wysłany: 2008-12-12, 18:13   

A tak wogóle to od wzięcia pierwszej działki lekarze dają 2 lata życia.
_________________
TLenek Azotu-Zatrzymuje ciepło 296 efektywniej niż CO2, pozostaje w atmosferze przez średnio 114 lata.
Metan-Utrzymuje się w atmosferze od 9 do 15 lat. Zatrzymuje ciepło 21 razy bardizej efektywnie niż CO2.

Focus
 
 
 
Hitman 
Łowca TajemnicPomógł: 10 razy
Dołączył: 17 Lis 2008
Posty: 194
Wysłany: 2008-12-12, 18:45   

Odyn może byś chociaż przeczytał opis tematu...

Nazwa:
¤ Prawdy i mity o narkotykach.
9 popularnych poglądów na temat narkotyków Men's Health 11/2008 (53)

Źródło było podane, ale jeśli chcesz mogę wstawić je na początku artykułu...
_________________
Wystarczy bardzo chcieć by nie dać się zgnębić i tylko trochę postarać by zniszczyć komuś życie.

"Miarą twojej siły jest siła twoich wrogów."
 
 
 
bogusław 
MędrzecPomógł: 8 razy
Dołączył: 28 Gru 2007
Posty: 938
Wysłany: 2008-12-12, 19:37   

Nike14 napisał/a:
A tak wogóle to od wzięcia pierwszej działki lekarze dają 2 lata życia.
chodzi o nałogowe branie, czy nawet jak się weźmie tylko raz?
_________________
 
 
 
Hitman 
Łowca TajemnicPomógł: 10 razy
Dołączył: 17 Lis 2008
Posty: 194
Wysłany: 2008-12-12, 19:42   

Oczywiście, że chodziło mu o nałogowe... xDDD chociaż wątpię, żeby było tak w każdym przypadku... za dużo szufladkowania...

Znane są przypadki osób (dlatego tak mówię, ponieważ są to osoby sławne, a mniej znanych, które ćpają jest zapewne więcej), które żyją i mają się dobrze. A alkohol, nikotyna i dragi to u tych osób chleb powszedni...

Czasami wystarczy jedna działka, zbyt duża i jest ona również ostatnią...

Można powiedzieć: Trzeba brać, ale z głową i nie przedawkować, chociaż w tym przypadku powinno się raczej powiedzieć: Lepiej nie brać. Bo po co?
_________________
Wystarczy bardzo chcieć by nie dać się zgnębić i tylko trochę postarać by zniszczyć komuś życie.

"Miarą twojej siły jest siła twoich wrogów."
 
 
 
Nike14 
Domowy NaukowiecPomógł: 5 razy
Dołączył: 29 Wrz 2008
Posty: 288
Wysłany: 2008-12-12, 20:44   

bogusław,

Oni to tak oceniają, bo człowiek podobno ma bardzo mały wpływ na to, czy weźmie jeszcze raz, czy nie. Pewnie jest tak, że nie ma takich przypadków... I chodziło o wzięcie pierwszej działki amfetaminy (1/4 grama xD ) Spec ;] byłem w teatrze na "Dzieci z dworza zoo" I potem gadalismy w szkole o narkotykach na lekcjach.
_________________
TLenek Azotu-Zatrzymuje ciepło 296 efektywniej niż CO2, pozostaje w atmosferze przez średnio 114 lata.
Metan-Utrzymuje się w atmosferze od 9 do 15 lat. Zatrzymuje ciepło 21 razy bardizej efektywnie niż CO2.

Focus
 
 
 
jurczyk7 
Mod-EdytorPomógł: 27 razy
Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 548
Wysłany: 2008-12-12, 21:48   

Powiem rzecz ważna... Narkotyki nie zabijają, zabija przedawkowanie lub np. człowiek staje sie chory psychicznie i popełnia samobójstwo.
_________________
ll CHEMIA NIEORGANICZNA I ORGANICZNA ll
 
 
 
sapper18 
Mod-EdytorPomógł: 3 razy
Dołączył: 30 Gru 2006
Posty: 258
Wysłany: 2008-12-12, 22:01   

Mam, a raczej miałem wielu kumpli, którzy się wchrzanili w narkotyki. Oczywiście najpierw była marihuana bo to przecież nic takiego... miękki narkotyk dający dużo radości... tak mówili. Z dwudziestu kumpli z osiedla trzech nie żyje, z trzema nie mam żadnego kontaktu a czterech odsiedziało po dwa lata na Białołęce za narkotyki. Jeden był moim idolem z młodzieńczych lat, wariat jakich mało, wyróżniał się z tłumu dziwnymi fryzurami i tatuażami, był niezwykle wysportowany, nawet sam miał studio tatuażu i hodował egzotyczne zwierzaki łącznie z małpami i waranami i to w bloku :-) nigdy nie brał narkotyków i zawsze powtarzał, że "narkotyki są dla słabeuszy a ja jestem mocarzem i ich nie potrzebuje" to było ponad jedenaście lat temu... Któregoś roku poprosił mnie abym zawiózł go na Sylwestra do znajomych, ostrzegałem go, że to browniarze ale twierdził że nawet jak go jakimś cudem namówią do "gonienia kropli" to i tak się nie wciągnie bo jest na to za twardy. Ostatni raz widziałem go trzy lata temu. Wyglądał tragicznie, dosłownie wrak człowieka. Wychudzony, żebrający o szluga i nie poznający ludzi, miałby teraz 36 lat...
Kolejny przypadek zażywania:
Kumpel, którego znam od prawie dwudziestu lat. W 1998 roku zaczął palić zioło, to mu jednak nie wystarczało. Próbował heroiny, psychotropów i zakończył na kokainie. Od sześciu lat dzwoni do mnie regularnie trzy razy w roku abym odwiedził go w zakładzie psychiatrycznym. Zwiedził już wszystkie szpitale w Warszawie i okolicach. Ostatnio dzwonił z Radomia. Chłopak miał wielki potencjał jako elektronik, potrafił niezwykłe rzeczy zrobić. Niestety jeden z lekarzy powiedział mi, że kolega ma trwale uszkodzony mózg i praktycznie jest kwestią czasu do zostania warzywem :-( Teraz ma 25 lat a od 21 roku życia jest na rencie...
Kolejny znajomy:
Chodziliśmy razem do przedszkola a później do tej samej szkoły i w końcu znaleźliśmy się w tej samej klasie. Kozak na całe osiedle a nawet dalej ;-) wszyscy go znali i się go bali i ja też... w 98 r. zaczął zadawać się z narkomanami. Ganiał kroplę do 2002 roku bo jego śmierć przerwała tą sielankę, miał 21 lat...
Jakiś czas temu pisałem na shout boxie o kobiecie, która wyskoczyła z 10 piętra w bloku obok mojego bo miała kłopoty z synem narkomanem. Była to matka mojego kumpla z klasy...
Takich przykładów mam jeszcze kilka nie wspominając o debilach, którzy przez to mieli łamane ręce, wjazdy na chatę przez bandziorów i policję. Mnie jakoś to ominęło, chociaż też święty nie byłem i kilka razy zdarzyło mi się zapalić blanta i było to raczej wymuszone przez towarzystwo, nie podobało mi się to i zmieniłem znajomych...
Swoje przeżyłem, wypiłem i zbroiłem teraz jestem po drugiej stronie, mam swoje lata i pogląd na różne sprawy, ale każdy ma wybór i swój sposób na życie i szybką śmierć...
_________________
Orto Pogromca
 
 
 
Nike14 
Domowy NaukowiecPomógł: 5 razy
Dołączył: 29 Wrz 2008
Posty: 288
Wysłany: 2008-12-12, 22:11   

WoW... smutne... aż dziwne, że tacy ludzie są... chcą umrzeć... ale jednak wydaje mi sie, ze z każdym da się porozmawiać o rzeczach poważnych i jakoś na niego wpłynąć... najbardziej żal mi rodziców takich ludzi... wikszość wychowuje je jak najlepiej, lecz one wpadają w złe towarzystwo i rodzice sie obwiniają.
_________________
TLenek Azotu-Zatrzymuje ciepło 296 efektywniej niż CO2, pozostaje w atmosferze przez średnio 114 lata.
Metan-Utrzymuje się w atmosferze od 9 do 15 lat. Zatrzymuje ciepło 21 razy bardizej efektywnie niż CO2.

Focus
 
 
 
zxcvb 
Administrator


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 363
Wysłany: 2008-12-12, 22:21   

Hitman napisał/a:
Odyn może byś chociaż przeczytał opis tematu...

Nazwa:
¤ Prawdy i mity o narkotykach.
9 popularnych poglądów na temat narkotyków Men's Health 11/2008 (53)

Źródło było podane, ale jeśli chcesz mogę wstawić je na początku artykułu...

Zwracam honor... Opis tematu nie jest wyświetlany wewnątrz tematu, dlatego go nie widziałem.
_________________
Nigdy nie produkowałem i nie używałem materiałów wybuchowych. Moja wiedza opiera się jedynie na informacjach z internetu i literatury.
Nie zajmuję się rekrutacją do działu chemii ani pirotechniki, więc proszę nie wysyłać PW w tej sprawie do mnie.
 
 
 
Szprotuś 
Łowca TajemnicPomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Gru 2007
Posty: 151
Wysłany: 2008-12-14, 19:17   

Hmy... Pierwsze prawda o narkotykach - "Joint zdrowszy niż papieros". MJ ma duuuużooooo więcej substancji smolistych, ale ile to jest wg. tego raportu jeden joint? 1g czy tak jak w papierosie 3 czy tam 6g? Poza tym zielska max. 1g dziennie, co i tak jest raczej lekkim skrzywieniem, bo jaka przyjemność z chodzenia bez przerwy spalonym to nie mam pojęcia. Mimo to ryje płuca. Nie można się oszukiwać i trzeba o tym pamiętać.

Co do znajomych i "narkotyków". Mam znajomych którzy tylko palą, niektórzy nawet nie piją. Spoko, raz kiedyś dla rozluźnienia, rozrywki i to są normalni ludzie z którymi spędzam dużo czasu, sam też nie uważam, że jestem jakoś skrzywiony z powodu zielska. Z innymi "narkotykami" bezpośrednio nie miałem styczności. Nigdy nie próbowałem(i nie mam zamiaru!) innych "narkotyków" niż MJ, nigdy nikt przy mnie nie wciągał, ale to kwestia doboru towarzystwa. NIKOGO NIE NAMAWIAM DO PALENIA MJ CZY PRZYJMOWANIA THC POD INNA POSTACIĄ. JEST TO SUBSTANCJA ZAKAZANA KTÓRA NIE JEST OBOJĘTNA DLA NASZEGO ORGANIZMU!
_________________
"Walcz, walcz, walcz - twój bunt przywyższy nawet bogów gniew..." Daab

Biologia, fizyka, chemia - jeśli tylko będę w stanie pomóc.
 
 
 
Zumo 
AdministratorPomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Sty 2007
Posty: 206
Wysłany: 2008-12-15, 22:09   

A co powiecie na substancje psychoaktywne jak kofeina w kawie, herbacie, czekoladzie itp.?
_________________


Moja wiedza opiera się wyłącznie na dostępnych źródłach, nigdy nie posiadałem i nie posiadam żadnych materiałów wybuchowych ( oprócz legalnych <NWP> ). Posty mają charakter wyłącznie edukacyjny i ich wykorzystanie w celach niezgodnych z prawem jest prowadzone na własną odpowiedzialność i bez mojej wiedzy.
Pamiętaj o bezpieczeństwie!
 
 
Wocz 
Mod-SpamkillerPomógł: 8 razy
Dołączył: 21 Wrz 2007
Posty: 501
Wysłany: 2008-12-16, 13:12   

Z tego co wiem , kofeina w odpowiednich dawkach ( 300 - 500 mg / 24 h) jest bardzo zdrowa , większe ilości wpływają negatywnie na organizm , drżenie rąk , bóle żołądkowe , ogólnie nic ciekawego. Ja osobiście nigdy nie zabrałbym do ręki jakiegoś narkotyku , nawet alkoholu nigdy nie piję , palić też się boję. Papierosa zapaliłem raz (wiedzieli o tym moji rodzice) i szczerze mówiąc nie kaszlałem , ale nie czułem żadnego efektu , tak więc nie paliłem dalej bo : primo - jest to nielegalne w moim wieku , secundo - jest to bardzo drogie i tercio - jest to bardzo szkodliwe na organizm ludzki.
_________________
To co jest tu \uparrow to czyste, stuprocentowe kłamstwo, ściema i fikcja.

Zaakceptuj to, że nie każdy będzie dla Ciebie miły i troskliwy...
 
 
 
Szprotuś 
Łowca TajemnicPomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Gru 2007
Posty: 151
Wysłany: 2008-12-16, 14:04   

Osobiście nigdy nie było tak, że wziąłem papierosa i zapaliłem. Kilka razy zdarzyło mi się od kumpla spróbować czy coś takiego. Ale nie kręci mnie to, papierosy śmierdzą, są brudne i w ogóle. Poza tym fakt, że mój dziadek z którym mieszkałem umarł przez fajki (nie na raka, tylko po prostu płuca miały za małą powierzchnię żeby oddychać) też mnie raczej do fajek nie pociąga. Dusił się, mieliśmy butlę z tlenem w domu, nic przyjemnego. FAJKI SUCK!
_________________
"Walcz, walcz, walcz - twój bunt przywyższy nawet bogów gniew..." Daab

Biologia, fizyka, chemia - jeśli tylko będę w stanie pomóc.
 
 
 
bogusław 
MędrzecPomógł: 8 razy
Dołączył: 28 Gru 2007
Posty: 938
Wysłany: 2008-12-16, 14:14   

A czy czaj też można traktować jako narkotyk?
_________________
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Największe w Polsce forum Stronghold dotyczące wszystkich gier z serii Twierdza.Polecane strony:
Forum Sony Ericsson K700i - forum GSM, darmowe motywy, tapety, gry
prace budowlane, usługi budowlane, firmy budowlane
Katalogi artykułów, aktualności , reklama, Jacquet Polska, informacje rynkowe, Aktualnosci-24.pl, artykuły ukcs.pl.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template iCGstation modified by Falcone

Logo i nazwa programu zostały wykorzystane tylko i wyłacznie w celach informacyjnych!

Brainiac.pl - chemia , pirotechnika , doświadczenia i eksperymenty

Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 13