P o l e c a m y
Gakra.pl - chemia samochodowa, lakiery przemysłowe, chemia przemysłowa

Kominki, wkłady kominkowe, piece kominkowe

ZalogujUzytkownikHaslo
Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie    
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Brainiac.pl Strona Główna » Nauka i technika » Biologia » Zdrowie i styl życia » Przeszczep mózgu

Przesunięty przez: zxcvb
2009-03-22, 13:18
Przeszczep mózgu
Autor Wiadomość
Wocz
Mod-Spamkiller

Wysłany: 2008-06-27, 14:18   

Kupiłem dziś Focusa , i okazało się że akurat jest artykuł o przeszczpie głowy , cytuję : ,,Z technicznego punktu widzenie już dziś można wykonać transplantację głowy u człowieka. Jednak osoba po takim zabiegu nie będzie już taka sama. Częśc jej duszy , tożsamości czy charakteru nie przeniesie się razem z głową , lecz na zawsze pozostanie w dawnym ciele.
Dalej czytamy: tekst Jan Stradowski. Kusi mnie nawet , by samemu poddać się operacji odcięcia głowy , bym mógł nadal dyktować sztuki i książki , nie przejmując się chorobami... Nie chcę dalej pisać bo tekstu są 3 strony , ale naprawdę jest ciekawy . Kupcie sobie Focusa i poczytajcie.

Google 

Wysłany:    Reklama Google - forum próbuje zarobić na swoje utrzymanie ;-)

Tenodhenka 
Brainiac

Wysłany: 2008-06-27, 22:14   

Co do przeszczepu to napisz nam wocz czy było tam jakieś wytłumaczenie w tym Focusie dlaczego przenosi się pamięć a nie całą dusza :roll: Dość mnie to ciekawi bo gdyby można było przenieść duszę to można by było uzyskać nieśmiertelność. Co prawda żerując na ciałach innych.

Nie wiem dlaczego ale tematyka przypomina mi Harry'ego Potera

Maniak 
Domowy Naukowiec

Ostrzeżeń:
 2/3/3
Wysłany: 2008-06-27, 22:29   

Jaka dusza?
Według niektórych badań części nas zachowują się w naszych ciałach, pewna babka miała transplantacje serca i po tej operacji zaczęła lubić KFC, a osoba która dała jej to serce była po wypadku na motorze podczas właśnie jazdy do tegoż baru szybkiej obsługi.

Wocz 
Mod-Spamkiller

Wysłany: 2008-06-29, 12:44   

Z tekstu wynika, że nie tylko mózg przechowuje ,,tożsamość" ale również całe ciało. Przeszczepiając głowę informacje z mózgu przechodzą do innego ciała, ale te z organizmu nie. Po przeszczepieniu do innego ciała informacje z mózgu nadal istnieją, a te informacje które były w starym ciele zastępują informacje z nowego ciała. Teraz ciekawy cytat : ,,Radziecki lekarz Siergiej Bruchonienko zastosował środki zmniejszające krzepliwość krwi i maszynę będącą prototypem sztucznego płucoserca. Dzięki temu potrafił utrzymać przy życiu głowę psa przez kilka godzin. W czasie pokazów zwierzę reagowało na hałas i światło, a nawet oblizywało wargi czy nawet połykało niewielkie kawałki jedzenia (które natychmiast wypadały z odciętego przełyku) To właśnie było natchnieniem ... " Sowieci ,,dodawali'' zdrowym psom, głowy innych psów wraz z przednimi łapami. Rekordowa taka hybryda żyła 29 dni. Głowy różnie reagowały, w różnych porach spały itp. Ginęły z przyczyn pooperacyjnych. Amerykanin Robert White przeszczepił małpie głowę, operacja się udała , ,,franken małpa'' żyła 1,5 dnia ale żyła całkowicie normalnie, na wszystko reagowała, jadła i żyła jak małpa. Nawet próbowała odgryźć palec swojemu stwórcy.

Zaakceptuj to, że nie każdy będzie dla Ciebie miły i troskliwy...

chudzio_3
Gość
Wysłany: 2008-06-29, 18:32   

mysle ze najpierw trzeba by bylo zrozumec zasade dzialania naszego mozgu w calosci zeby chciec go przeszczepic.
poza tym po co przeszczepiac sa osoby ktore zyja posiadajac tylko pol mozgu w wyniku wypadkow na przyklad.

Z FORUM

jarek_psk 
Łowca Tajemnic

Ostrzeżeń:
 2/3/3
Wysłany: 2008-07-01, 13:46   

jak narazie nie da sie przeszczepic mozgu,i dobrze-wg.mnie to nieetyczne
pozdro :D

[ Dodano: 2008-07-01, 13:49 ]
chudzio_3 napisał/a:
.
poza tym po co przeszczepiac sa osoby ktore zyja posiadajac tylko pol mozgu w wyniku wypadkow na przyklad.

jak to pół mozgu ? :shock: przeciez to NIEMOZLIWE,do funkcjonowania organizmu potrzebne sa dwie polkule mozgowe,czy sie myle ? :evil:

Petrov 
Brainiac

Wysłany: 2008-07-01, 17:55   

Mylisz sie. Zadania należące do utraconej półkuli przejmuje druga. Co więcej- u osób leworęcznych pracuje prawa( u mnie) a u praworęcznych lewa.

Wocz 
Mod-Spamkiller

Wysłany: 2008-07-02, 10:29   

No , Petrov ma rację . Na Discovery czasami taki program leci i tam niezwykłe przypadki pokazują . Raz właśnie było tam dziecko bez lewej półkuli mózgowej.

Tenodhenka 
Brainiac

Wysłany: 2008-07-03, 13:31   

A kiedyś to tak było, że dzieci jak były leworęczne to ich bili paskami :shock: dziwne nie?? przecież to nie ich wina, że lepiej im pracuje prawa półkula. :roll:
A ciekawe czy można być oburęcznym? Albo czy można być praworęcznym i lewonożnym?

Petrov 
Brainiac

Wysłany: 2008-07-03, 13:56   

Mojemu ojcu powiedzieli, żeby mnie zmuszał do pisania prawą ręką, ale ten się nie zgodził. Takie czasy były i ludzi piszących tak jak ja uważano za chorych psychicznie. A Albert Einstein też leworęczny był ( tzw. mańkut :mrgreen: ).

jacek333222 
Młody Alchemik

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 2008-07-04, 14:20   

W fokusie czytałem że teoretycznie jest możliwy przeszczep głowy, który był testowany w Rosjii na psach i działało :shock:

Wocz 
Mod-Spamkiller

Wysłany: 2008-07-04, 18:51   

no jacek333222 - widać że czytasz poprzednie posty...

svmsung 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2008-07-05, 00:13   

tenodhenka napisał/a:
A ciekawe czy można być oburęcznym? Albo czy można być praworęcznym i lewonożnym?

Tak można być mój kolega umie grać w piłkę lewą i prawą nogą :mrgreen: :lol:

Tenodhenka 
Brainiac

Wysłany: 2008-07-05, 00:31   

svmsung, każdy potrafi kopnąć piłkę prawą lewą nogą. Tacy piłkarze to muszą umieć posługiwać się dwoma nogami, a z reguły jedną mają słabszą a jedną lepszą. A mi chodzi o to czy jest możliwe aby obie półkule pracowały tak samo.

Petrov 
Brainiac

Wysłany: 2008-07-05, 17:38   

Tak, jesli bedzie sie odpowiednio ćwiczyć. Znajoma mojej matki jest oburęczna(potrafi pisać obydwiema rękami), gdyż w dzieciństwie zmuszano ja do pisania prawą ręką.

Odpowiedz do tematu