P o l e c a m y
Gakra.pl - chemia samochodowa, lakiery przemysłowe, chemia przemysłowa

Kominki, wkłady kominkowe, piece kominkowe

ZalogujUzytkownikHaslo
Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie    
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Brainiac.pl Strona Główna » Nauka i technika » Biologia » Zdrowie i styl życia » Przeszczep mózgu

Przesunięty przez: zxcvb
2009-03-22, 13:18
Przeszczep mózgu
Autor Wiadomość
Mateusz1818
Brainiac

Wysłany: 2008-07-07, 20:25   

Myśle, że jest to kwestia przyzwyczajenia oraz ćwiczeń. Ojciec mojego kolegi też jest oburęczny, za jego czasów włąśnie leworęczni byli gorsi, i nauczył się prawą. Teraz pisze dwoma, a charakter pisma jest identyczny.

Google 

Wysłany:    Reklama Google - forum próbuje zarobić na swoje utrzymanie ;-)

ExP|oDe 
Młody Alchemik

Wysłany: 2008-07-27, 10:19   

Moze to troche nie na temat, ale ciekaw jestem czy już zaprzestano eksperymentowania na zwierzętach. Tak poza tym to przeszczep mózgu u człowieka chyba byłby już możliwy, ale ryzyko takiej operacji byłoby bardzo duże, skutki są nie do odgadniecia, a w medycynie jest jeszcze jedna bardzo ważna rzecz która "hamuje" postęp - etyka.

Wocz 
Mod-Spamkiller

Wysłany: 2008-07-27, 12:32   

Oficjalnie zaprszetano testowania przeszczepu mózgu na zwierzętach , ale myślę że w rządowych laboratioriach nielegalnie używają zwierząt. Chyba lepiej testować na zwierzętach niż na ludziach? no właśnie...

Zaakceptuj to, że nie każdy będzie dla Ciebie miły i troskliwy...

major 
Młody Alchemik

Wysłany: 2008-08-18, 10:54   

Dlaczego lepiej. Wg mnie można by było stosować to na skazańcach z wyrokiem śmierci. Oczywiście jest to wbrew etyki itd. i niby każdy zasługuje na godną śmierć, ale takie śmieci społeczne, można by wykorzystać do celów naukowych, skoro i tak mają zginąć ...

Cisiek5000 
Domowy Naukowiec

Wysłany: 2008-08-18, 13:06   

Ale oni musieli b się zgodzić. Nie można naruszać ciała zmarłego bez jego wcześniejszej zgody.

Wocz 
Mod-Spamkiller

Wysłany: 2008-08-18, 14:45   

Ale jak są skazani na śmierć to nie mają nic do gadania. Trzeba było nie gwałcić zabijać itp.

Zaakceptuj to, że nie każdy będzie dla Ciebie miły i troskliwy...

Piter128 
Łowca Tajemnic

Wysłany: 2008-08-18, 15:46   

Każdy człowiek ma własną godność, wocz, . Ten skazany na śmierć również.

major 
Młody Alchemik

Wysłany: 2008-08-18, 22:10   

To fakt kolego Piter, nawet po śmierci, mają prawo do pogrzebu. Jak już wspomniałam, każdy nawet najgorszy, że tak to ujmę ma do czegoś prawo. Choć z drugiej strony stosowanie tego rodzaju badań, mogło by spowodować, zmniejszenie przestępczości. Każdy bał by się, takiego końca wyobrażając siebie jako Frankensteina. Dokonywanie czegoś takiego, wstrząsnęło by zapewne społeczeństwem.

Elder Brain 
Brainiac

Wysłany: 2008-08-20, 07:59   

Według mnie (nawet gdyby to było powszechnie możliwe) nie każdy bałby się zrobienia z siebie potwora frankensteina. Oprócz sparaliżowanych na przeszczepy głów liczą chociażby ludzie którzy dają się zamrozić, rzadko stać ich na znacznie droższe zachowanie całego ciała, więc zostawiają sobie same korpusy. Z punktu widzenia natury to każdy przeszczep, a więc nie tylko głowy jest nienaturalny, gdyby było inaczej ciało nie odrzucałoby przeszczepionych narządów.

bogusław 
Mędrzec

Wysłany: 2008-08-20, 08:09   

Ale był kiedyś jakiś przypadek, że dziewczynie przeszczepili bodajże nerkę i jej się od razu przyjęła, co więcej, dziewczynie zmieniła się grupa krwi i nie musiała już brać leków. No ale mózg to o wiele bardziej skomplikowany narząd. Wystarczy go lekko uszkodzić i już po eksperymentach.

major 
Młody Alchemik

Wysłany: 2008-08-20, 10:02   

W sumie ciekawe czy jeśli przeszczepić mózg seryjnego mordercy do ciała innej osoby, powodując przy tym lekkie naruszenie mózgu, to ( zakładając że wszystko pójdzie zgodnie z planem ) to czy osoba ta, wciąż będzie wykazywać takie zachowania jak poprzednio. Czasami ludzi po wybudzeniu ze śpiączek są innymi ludźmi, więc czy iw tym przypadku było by to możliwe, czy to może zależy od organizm i jest czystym przypadkiem.

bogusław 
Mędrzec

Wysłany: 2008-08-20, 18:59   

Czasem też ludzie z przeszczepionym sercem mają zaburzenia świadomości i własnego "ja". Śnią im się koszmary osób od których mają to serce, albo wypadek, w którym zginął dawca. Po jakimś czasie to mija. Jednak nie u wszystkich takie objawy występują.

Model 
Młody Alchemik

Ostrzeżeń:
 2/3/3
Wysłany: 2008-08-21, 11:05   

Odnosnie pamieci i charakteru po dłuższych badaniach (experymentalnych raczej bo nie wiem kiedy nasza technika bedzie na takim poziomie)
Jako że te "tkanki od pamięci" są najdelikatniejszymi tkankami wystarczylo by mózg troche poturbowac ;) (np. niedotlenic przez kilkanascie sek) i wydaje mi się że w ten sposób to jest możliwe.
Jednak to że ludzie po przeszczepie serca od trupa, mają jego koszmary z wypadku i "obrazy" wydaje mi się nieprawda, inaczej... Chodzi mi o to że to nie w sercu przeniosły się te wiadomosci tylko generuje je ludzka wyobraznia bo jakby nie bylo przeszczep serca nie jest dla nikogo codziennoscia (chyba że dla lekarza ale nie o to chodzi) i (przynajmniej wewnętrznie) troche pewnie sie kłóci wlasnie z tą etyka itd.
Poza tym jak napisales nie wszyscy to maja i pewnie przede wszystkim maja to osoby słabe psychicznie.

pzdr

major 
Młody Alchemik

Wysłany: 2008-08-21, 13:05   

Fakt, takie koszary senne czy tez przebłyski które mają ( nie każde ) osoby posiadającej przeszczepiony dany organ od X dawcy, mogą być wywołane raczej tym, że nasza podświadomość tak a nie inaczej zareagowała na fakt przeszczepu organu od osoby ginącej w jakimś wypadku. Nie tłumaczy to jednak tego, że niektóre osoby mają koszmary/przebłyski np. widzą jadący na wprost samochód, a nie mają pojęcia o tym, że dawca został śmiertelnie potrącony przez auto.

WOJTAS94 
Łowca Tajemnic

Wysłany: 2008-08-26, 12:16   

chudzio_3 napisałeś :"mysle ze najpierw trzeba by bylo zrozumec zasade dzialania naszego mozgu w calosci zeby chciec go przeszczepic.
poza tym po co przeszczepiac sa osoby ktore zyja posiadajac tylko pol mozgu w wyniku wypadkow na przyklad.

Z FORUM" należało by napisać z jakiego forum bo to jest łamanie praw autorskich prawdziwego autora... http://forum.pclab.pl/t321376.html
a co do tematu to myślę, że jakby przeszczepiono to żaden człowiek nie znał by informacji z innego mózgu bo to wszystko jest zapisane w mózgu a nie w ciele czyli tylko zmieniło by sie ciało człowieka.
PS: tu macie bardzo ciekawy tekst: http://www.wprost.pl/ar/?O=7989&C=57

Odpowiedz do tematu