P o l e c a m y
Gakra.pl - chemia samochodowa, lakiery przemysłowe, chemia przemysłowa

Kominki, wkłady kominkowe, piece kominkowe

ZalogujUzytkownikHaslo
Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie    
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Brainiac.pl Strona Główna » Nauka i technika » Biologia » Zdrowie i styl życia » Przeszczep mózgu

Przesunięty przez: zxcvb
2009-03-22, 13:18
Przeszczep mózgu
Autor Wiadomość
major
Młody Alchemik

Wysłany: 2008-08-26, 13:07   

Właśnie dobrze napisane w tym artykule co podał WOJTAS94. Problem tkwi w " [...] regeneracji włókien w rdzeniu nerwowym [...] ".
Polecam wam książkę, szczególnie dla miłośników trailerów medycznych - Robina Cooka - Mózg. Myślę, że zaciekawi wszystkich, piszących w tym temacie.
Ciekawym pomysłem, było by przeszczepienie mózgu ludzkiego do robota.

Google 

Wysłany:    Reklama Google - forum próbuje zarobić na swoje utrzymanie ;-)

barbi 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2008-12-27, 06:41   

Z tego co mi na ten temat wiadomo, to operacja ta z punktu widzenia technicznego jest juz mozliwa, nie jest wykonywana wlasnie ze wzgledow etycznych. Mina lata zanim spoleczenstwo otworzy sie na nowe mozliwosci tego typu, uprzedzenia znikna, a kwestia wiary przestanie blokowac doswiadczenia.
Poki co nic w tej kwestii nie mozna powiedziec na pewno. Ja jednak uwazam, ze przeszczep mozgu bylby rownoznaczny z przeszczepem ciala, bo w koncu to mozg jest glownodowodzacym organem, wiec gdzie ma byc swiadomosc, jak nie tam??

Piter_95 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2008-12-27, 11:48   

Kiedyś oglądałem discovery.
Był to program o jakiś strasznych chorobach.

Że jakaś dziewczynka miała operacje mózgu, bo miała tam guza.
Wszystko było dobrze.
Ale jak leżała w szpitalu to okazało się że czaszka jej się nie wzrosła i wdarły się tak bakterie.
Prawie cała lewa półkula mózgu była przegniła.
Wycieli jej prawie cała lewą półkule po około 3 miesiącach leżenia w szpitalu prawa półkula przejęła wszystkie czynności lewej półkuli. Zaczęła chodzić i widzieć.
Teraz ona jest kardiochirurgiem

major 
Młody Alchemik

Wysłany: 2008-12-27, 13:07   

Zdaje się, że również to oglądałam. Są przecież przypadki gdzie ludzie mieli wycinane jedną z półkuli mózgu a jej przestrzeń wypełniają sztuczne płyny ( nie znam dokładnie ich składu ) i tacy ludzie normalnie funkcjonują.

bogusław 
Mędrzec

Wysłany: 2008-12-27, 15:40   

A propos mózgu, to ma takie pytanie. Bo nieraz na filmach pokazują jak na żywo wiercą komuś dziurę w czaszce, wkładają mu do mózgu jakąś igłę i gmerają nią po zwojach mózgowych szukając jakiegoś guza. Prze czym pytają pacjenta jeszcze czy rozróżnia kolory i kształty. Naprawdę tak jest, czy to tylko filmowa ściema?

jurczyk7 
Mod-Edytor

Wysłany: 2008-12-27, 16:18   

Co do przeszczepu mózgu to jest to technicznie raczej nie do wykonania ponieważ mózg trzeba było by połączyć z rdzeniem kręgowym co jest raczej nie możliwe, bo ile za dużo nerwów płynie przez niego.

major 
Młody Alchemik

Wysłany: 2008-12-27, 18:10   

Właśnie Bogusławie, też o tym słyszałam, w każdym razie wiem, że operacje na mózgu, te bezpośrednie, robi się bez narkozy, pacjent nie może spać, a dlaczego tak to nie wiem, ale spróbuje się dowiedzieć.

xxx
Gość
Wysłany: 2008-12-29, 02:23   

Związane jest to może z tym, że mózg powinien cały czas pracować. Podczas snu spowodowanego narkozą większość procesów zachodzących w mózgowiu ustaje. Jesli mózg by się 'wyłączył', po zabiegu mógłby się już nie 'włączyć'. Lecz jeżeli mózg podczas zabiegu funkcjonuje to chyba nie przestanie ot tak.

major 
Młody Alchemik

Wysłany: 2008-12-29, 13:23   

Też mi się tak wydaje, że nie stosowana jest narkoza, gdyż, pacjent mógł by się już nie wybudzić i pozostać w śpiączce. Tak z innego magazynka, jest taki film "awake", nawiązuje do przypadków kiedy ludziom przed operacjami podawana jest narkoza, zostają oni swego rodzaju sparaliżowani i wydaje się, że śpią ale wszystko słyszą i nieraz czują. Masakra, w filmie gość ma przeszczepiane serce i wszystko czuje ...

Odpowiedz do tematu