P o l e c a m y
Gakra.pl - chemia samochodowa, lakiery przemysłowe, chemia przemysłowa

Kominki, wkłady kominkowe, piece kominkowe

ZalogujUzytkownikHaslo
Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie    
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Brainiac.pl Strona Główna » Nauka i technika » Biologia » Zdrowie i styl życia » Stres

Stres
Autor Wiadomość
Nike14
Domowy Naukowiec

Wysłany: 2009-02-19, 19:09   Stres

Potrzebuję zrobić na j.polski plakat z różnymi sposobami na stres... Liczę na Waszą pomoc ^.*

Google 

Wysłany:    Reklama Google - forum próbuje zarobić na swoje utrzymanie ;-)

Mateusz1818 
Brainiac

Wysłany: 2009-02-19, 19:20   

Na opakowaniu tabletek z Mg jest napiane, że wskazany jest dla osób w stresie, jakieś ćwiczenia (joga).

Nike14 
Domowy Naukowiec

Wysłany: 2009-02-19, 19:22   

Chodzi o sposoby bez tabletkowe... takie bez efektów ubocznych.

Focus

Mateusz1818 
Brainiac

Wysłany: 2009-02-19, 19:30   

No to jedzenie owoców, które zawierają duże ilości tego pierwiastka czyli produkty spożywcze, będące najlepszymi źródłami magnezu (w 100g produktu):

pestki dyni – 520 mg
kakao gorzkie – 420 mg
koper – 377 mg
natka pietruszki – 291 mg
migdały – 257 mg
soja – 250 mg
kasza gryczana – 218 mg
orzech włoski – 130-190 mg
fasola biała – 169 mg
jabłka ze skórką – 104 mg
yerba mate – 57 mg

Mam nadzieję, że pomogłem :mrgreen:

Wocz 
Mod-Spamkiller

Wysłany: 2009-02-19, 21:07   

Słuchanie ulubionej muzyki chociażby. Obgryzanie paznokci :lol:

Zaakceptuj to, że nie każdy będzie dla Ciebie miły i troskliwy...

bogusław 
Mędrzec

Wysłany: 2009-02-19, 21:16   

Rysowanie. Ja jak się stresuję rysuję sobie różne rzeczy na papierze. I o dziwo pomaga.

Nike14
Gość
Wysłany: 2009-02-19, 21:35   

Ok, podsumowując możemy uniknąć stresu dzięki stosowaniu różnych środków... (tych do jedzenia xD ) I robiąc coś... każdy ma jakieś swoje "coś" :P P Ja kocham poszaleć w Need for speedzie na autostradzie i normalnie czuję jak ze mnie schodzi wszystko.. Boguś rysuje :D

Hitman 
Łowca Tajemnic

Wysłany: 2009-02-19, 23:01   

Napisałem to kiedyś w temacie o nazwie "Deprecha", ale chyba nic się nie stanie jeśli to powtórzę xDDD:

Wysiłek fizyczny: wystarczy 15 minut wysiłku, by Twój organizm wzmógł produkcję hormonów szczęścia, takich jak serotonina, prolaktyna i oksytocyna.

Światło: znajdź w swoim mieście gabinet światłoterapii i zapisz się na serię zabiegów. Światło pobudza mózg do wytwarzania serotoniny. Lampy do światłoterapii imitują działanie światła słonecznego, ale nie wydzielają promieniowania ultrafioletowego, dzięki czemu są bezpieczne.

Sen: człowiek wypoczęty to człowiek szczęśliwy - śpij 7-8 godzin na dobę.

Jedzenie: naukowcy odkryli związek między depresją, a deficytem kwasów omega-3. Zjedz garść orzechów włoskich. Świetnym źródłem magnezu są też nerkowce (magnez pomoże Ci nabrać energii, gdy nie możesz rano zwlec się z łóżka). Jeśli do tego zjesz jeszcze garść migdałów bogatych w antydepresyjną fenyloalaninę, uśmiech na stałe zagości na Twojej twarzy.

Przytul: psychologowie przekonują, że przytulanie i bliskość innego człowieka jest jednym z najlepszych sposobów na poprawę nastroju. Poczucie bezpieczeństwa jest jedną z podstawowych potrzeb człowieka, równie ważnych jak jedzenie czy picie. Serdeczny uścisk powoduje wytwarzanie w mózgu oksytocyny - związku odpowiedzialnego a poczucie bliskości i bezpieczeństwa. Co więcej, oksytocyna pozwala na obniżenie ciśnienia krwi.

Śmiech: poszukaj w internecie śmiesznych filmów i kawałów, humor się poprawi.

Lepszy humor = mniej stresu ;]

"Miarą twojej siły jest siła twoich wrogów."

Hen$ 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2009-02-21, 17:29   

Mi pomaga jazda na rowerze no a gdzy snieg spadnie to wyzywam się na Counter Strike ;D
Ostatnio zmieniony przez Hen$ 2009-02-22, 16:09, w całości zmieniany 1 raz  

Ramster 
Młody Alchemik

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 2009-02-22, 13:28   

Hen$, nie żartuj !
Chyba nie myślisz , że Nike14, będzie robił plakat z gościem z karabinem który strzela na lewo i prawo w ten sposób odreagowując stres.
Co do jazdy na rowerze to bardziej jestem przekonany , i bardziej się ona nadaje na plakat !

Ja swój stres odreagowuje ćwicząc . Np , gdy ktoś nie wkurzy , " wale " 50 pompek i już jestem tak padnięty , że nie mam siły nawet na stres .
Dobra też gra w piłkę nożną , ale ja nie praktykuję . :mrgreen:

Pyłek 
Młody Alchemik

Pomogła: 4 razy
Wysłany: 2009-02-22, 20:37   

Nie często jestem zestresowana, ale kiedy już mnie coś zdenerwuje to pomaga mi muzyka (jeżeli chodzi o gatunek to różnie od death metalu po jazz i alternatywę, z resztą co kto lubi) poza tym jeszcze bieganie z psem, a kiedy pieska pod bokiem nie mam to po prostu nic nie robię, z czasem wszystko się uspokaja i wyjście ze stresowej sytuacji samo się znajduje .

Odpowiedz do tematu