P o l e c a m y
Gakra.pl - chemia samochodowa, lakiery przemysłowe, chemia przemysłowa

Kominki, wkłady kominkowe, piece kominkowe

ZalogujUzytkownikHaslo
Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie    
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Brainiac.pl Strona Główna » Nauka i technika » Biologia » Zdrowie i styl życia » Wpływ różnych herbat na człowieka !

Przesunięty przez: sapper18
2009-02-09, 20:36
Wpływ różnych herbat na człowieka !
Autor Wiadomość
Hitman
Łowca Tajemnic

Wysłany: 2008-11-22, 19:01   

Herbatki odchudzające swoje właściwości (a może tylko nazwę) zawdzięczają tym, że dodatki zmniejszają uczucie głodu lub zwiększają metabolizm. Uczucie głodu zmniejszają dodane np. chrom lub inulina.

KORZEŃ LUKRECJI przyspiesza usuwanie z organizmu szkodliwych produktów przemiany materii i wpływa na perystaltykę jelit
OWOCNIA FASOLI wpływa na obniżenie poziomu cukru we krwi
EKSTRAKT Z OWOCU GARCINIA CAMBOGIA, HERBATA PU-ERH I L-KARNITYNA hamują przetwarzanie cukrów w tłuszcze
HERBATA ZIELONA I YERBA MATE dodają energii i witalności, niezbędnych do aktywnego działania zwłaszcza podczas spalania zbędnych kalorii

Google 

Wysłany:    Reklama Google - forum próbuje zarobić na swoje utrzymanie ;-)

bogusław 
Mędrzec

Wysłany: 2008-11-22, 20:35   

Może i te herbatki na odchudzanie mają jakieś składniki poprawiające różne rzeczy, ale tak naprawdę mają jedno podstawowe działanie: zwiększyć proces defekacji. Stolec po takich herbatkach jest luźniejszy i częściej się go robi (ładne zdanie xD ). I na tym polega proces "chudnięcia".

Mateusz1818 
Brainiac

Wysłany: 2008-11-22, 21:13   

Kiedyś w kawiarnii widziałem herbate, która podnieca... Jestem ciekawy co ona ma w sobie takiego podniecającego^^

Nike14 
Domowy Naukowiec

Wysłany: 2008-11-22, 21:38   

Może ma jakiś środek wytwarzający endorfiny? (te od szczęścia :D ) tak samo jak czekolada. Dlatego kiedy mamy depresje jesienną (brakuje nam śłońca, które powodóje wytwarzanie endorfinów) jemy dużo czekolady itp, które wspomagają ich wytwarzanie [to jest moja wlasna teoria i nie mowie, ze musi byc prawdziwa, ale sądze że taka jest].

Focus

Pyłek 
Młody Alchemik

Pomogła: 4 razy
Wysłany: 2009-02-09, 19:38   

bogusław napisał/a:

Może i te herbatki na odchudzanie mają jakieś składniki poprawiające różne rzeczy, ale tak naprawdę mają jedno podstawowe działanie: zwiększyć proces defekacji. Stolec po takich herbatkach jest luźniejszy i częściej się go robi (ładne zdanie xD ). I na tym polega proces "chudnięcia".

Dokładnie.. nie tylko robi się częściej kupkę, ale i siusiu i w rzeczywistości te 2 kg zrzucone w tydzień to nie jest tłuszcz tylko woda.

Nefaus 
Ciekawski

Wysłany: 2009-02-09, 22:28   

bogusław, ale się fachowo wysłowiłeś ;D. A co do endorfin......endorfiny same powodują podniecenie czy powodują wydzielanie się konkretnego hormonu? wiem że niektóre estry [feromony] powodują wydzielanie się hormonu zakochania co decyduje o tym cz się w danej osobie zakochamy [takie charakterystyczne uczucie] czy też nie....niektórzy używają gotowych, jak kiedyś znalazłem u koleżanki w szafce całą buteleczkę to trochę zonka złapała jak się zorientowałem co to jest.Radze powąchać na prawdę fajne uczucie...:) a o endorfinach też coś słyszałem z tym zakochiwaniem....

Hitman 
Łowca Tajemnic

Wysłany: 2009-02-09, 23:31   

Nefaus napisał/a:
A co do endorfin......endorfiny same powodują podniecenie czy powodują wydzielanie się konkretnego hormonu?

Same powodują podniecenie i same są wydzielane z powodu działania różnych bodźców.

Nefaus napisał/a:
a o endorfinach też coś słyszałem z tym zakochiwaniem....

Mogłeś coś słyszeć, ponieważ kształtują uczucie zakochania.

"Miarą twojej siły jest siła twoich wrogów."

Pyłek 
Młody Alchemik

Pomogła: 4 razy
Wysłany: 2009-02-10, 14:43   

Ostatnio słyszałam w jakimś programie, że w liściach herbaty (rodzaju nie podano, więc pewnie ogólnie) znajduje się sporo glinu, który w połączeniu z kwaskiem cytrynowym staje się łatwo przyswajalny, a nadmiar glinu w organizmie w przyszłości skutkuje chorobą Alzheimera (chodzi mi o tę chorobę z zanikami pamięci).

Odpowiedz do tematu