P o l e c a m y
Gakra.pl - chemia samochodowa, lakiery przemysłowe, chemia przemysłowa

Kominki, wkłady kominkowe, piece kominkowe

ZalogujUzytkownikHaslo
Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie    
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Brainiac.pl Strona Główna » Nauka i technika » Biologia » Zdrowie i styl życia » Wpływ różnych herbat na człowieka !

Przesunięty przez: sapper18
2009-02-09, 20:36
Wpływ różnych herbat na człowieka !
Autor Wiadomość
Hitman
Łowca Tajemnic

Wysłany: 2008-11-18, 19:37   Wpływ różnych herbat na człowieka !

Nie ma wątpliwości, że herbata jest jednym z najlepszych napojów na Ziemi. Prawie nie ma kalorii i jest bogata w drogocenne dla zdrowia przeciwutleniacze. Tutaj serwuje wpływ 5 różnych herbatek:

Zielona - Egipscy eksperci odkryli niedawno, że zielony napar prawie trzykrotnie zwiększa skuteczność antybiotyków w ich walce ze szczepami bakterii.

Earl Grey - Dobrze działa na trawienie i ma właściowści bakteriobójcze. Mieszanki wzbogacone o płatki bawatka mogą pomóc w leczeniu stanów zapalnych nerek i niewydolnośći krążenia.

Czarna - Spory na temat tego, czy "czarna" pomaga lepiej pracować naszemu sercu, toczą się i zapewne toczyć się będą. Bazując na dotychczasowych doniesieniach naukowców można stwierdzić, że rzeczywiście jej składniki chronią przed zawałem i nowotworem.

Biała - Zawiera dużo witaminy C oraz polifenoli, dzięki czemu chroni organizm przed starzeniem, usuwając z ciała wolne rodniki.

Rooibos - Jest niezła na trądzik, łagodzi bowiem stany zapalne skóry. Nie zawiera kofeiny i działa na żołądek niczym balsam ;)

Ja osobiście pije bardzo dużo herbaty. Nie tylko ciepłej, ale równiesz np. NESTEA. :D

Google 

Wysłany:    Reklama Google - forum próbuje zarobić na swoje utrzymanie ;-)

bogusław 
Mędrzec

Wysłany: 2008-11-18, 20:33   

Hitman napisał/a:
Zielona - Egipscy eksperci odkryli niedawno, że zielony napar prawie trzykrotnie zwiększa skuteczność antybiotyków w ich walce ze szczepami bakterii.
a lekarze zawsze mówią, żeby nie popijać leków herbatą, ale skoro to jakieś nowe odkrycie, to kto wie. Ja osobiście też lubię popijać herbatę, jednak najlepsza według mnie jest earl grey, albo zwykła z cytryną. Zielonej nie lubię, a białej jeszcze nie piłem. Co to za herbata biała? Bo jakoś mało spotykana jest. A temat ogólnie mi się podoba.

Hitman 
Łowca Tajemnic

Wysłany: 2008-11-18, 20:45   

Biała herbata dostępna jest w większych hipermarketach np. Lipton Blanc White Tea lub w sklepach ze zdrową żywnością. Ja osobiście też lubie earl grey/czarną + np sok malinowy/cytrynka :)

"Miarą twojej siły jest siła twoich wrogów."

sapper18 
Mod-Edytor

Wysłany: 2008-11-19, 02:02   

Nie należy zapominać iż odpowiednie zaparzenie herbaty jak również użyta do tego woda wpływa na jej smak i właściwości. Przykładowo zaparzanie herbaty do trzech minut wpływa na organizm pobudzająco a powyżej tego czasu "przymulająco". Zwyczajowo opowiem historyjkę z mojego życia:
Często z paroma kumplami chodziliśmy wieczorami do koleżanki na herbatkę, właściwie to jej mama nam ją robiła. Nie wiem co to za herbata była i czego tam dodawała oprócz cukru i jak ją parzyła ale humory zawsze mieliśmy po niej świetne :-) . Żeby nie było niedomówień to herbatka była w torebkach ;-) .

Wocz 
Mod-Spamkiller

Wysłany: 2008-11-19, 07:28   

Ja osobiście uwielbiam białą herbatę. Ale nie taką liptona w saszetkach , tylko prawdziwą sypaną. Typów białych herbat jest mnóstwo , ja piłem 10 , ale jedna mi naprawdę smakowała , ponieważ reszta miała niewyczuwalny dla mnie smak , po prostu jakbym pił gorącą gorzką wodę.

Zaakceptuj to, że nie każdy będzie dla Ciebie miły i troskliwy...

Hitman 
Łowca Tajemnic

Wysłany: 2008-11-19, 17:41   

Biała herbata, którą znalazłem w domu ;] Wypiłem kubek i nawet niezła ;D

Elder Brain 
Brainiac

Wysłany: 2008-11-19, 18:22   

Całkiem przydatne informacje, ale ja dodam moje:
Herbata jest najczęściej po wodzie pitym napojem na ziemi, zawiera sporo dobrego na zęby fluoru, poprawia myślenie a dzięki kofeinie pobudza, choć zawiera sporo glinu który może odkładać się w mózgu. W połączeniu z mlekiem herbata traci składniki odżywcze, więc pomiędzy ich spożywaniem powinno zachować się kilkugodzinną przerwę.
Sam kiedyś piłem hektolitry czarnej herbaty, choć teraz preferuję zieloną.
I jeszcze jedno:
Cytat:
Earl Grey - Dobrze działa na trawienie i ma właściowści bakteriobójcze. Mieszanki wzbogacone o płatki bawatka mogą pomóc w leczeniu stanów zapalnych nerek i niewydolnośći krążenia.

Z czego wiem Earl Grey to po prostu aromatyzowana czarna herbata, więc ich właściwości są praktycznie identyczne.
Ostatnio zmieniony przez Elder Brain 2008-11-19, 21:05, w całości zmieniany 1 raz  

Hitman 
Łowca Tajemnic

Wysłany: 2008-11-19, 18:44   

Earl Grey to herbata czarna, aromatyzowana olejkiem bergamotowym.

I w tym miejscu muszę zaznaczyć, że powinieneś zainteresować się czym jest aromatyzowana!

Właściowości pomarańczy bergamota:

"Skórka owoców, kwiaty i liście są źródłem eterycznych olejków - olejku bergamotowego stosowanego w produkcji herbaty Earl Grey:"

jedną z jej właściwości jest:

"leczniczy wpływ przy problemach układu trawiennego" |

W takim wypadku herbata czarna nie musi mieć takich samych właściwości :idea:

Pozdrawiam

Szprotuś 
Łowca Tajemnic

Wysłany: 2008-11-19, 18:45   

sapper18 napisał/a:
Nie wiem co to za herbata była i czego tam dodawała oprócz cukru i jak ją parzyła ale humory zawsze mieliśmy po niej świetne :-) . Żeby nie było niedomówień to herbatka była w torebkach ;-) .

Marihuanę można przyjmować także pod postacią naparu parzonego jak zwykłą herbatę. W końcu w torebkach. :D To tak w ramach żartu. teraz do rzeczy.

Bardzo ciekawi mnie herbata, a może raczej napar z kombucha. Grzyb z którego napar działa pobudzająco i oczyszczająco. Czy ktoś pił?

Biologia, fizyka, chemia - jeśli tylko będę w stanie pomóc.

Hitman 
Łowca Tajemnic

Wysłany: 2008-11-19, 18:50   

Ja osobiście piłem ją w szkole w podstawówce na lekcji o herbatach, ale jedyne działanie jakie zauważyłem to przeczyszczające bardziej niż pobudzające chociaż w sumie to też jakiś rodzaj pobudzenia jest :D

Nike14 
Domowy Naukowiec

Wysłany: 2008-11-19, 19:25   

Na pobudzenie to jak już kawę wypic, a jeżeli chce się przeczyścić to idzie się do pielęgniarki szkolnej i prosi o cos naa przczyszczenie :D (kiedyś sie zatrułem to mi dała takie coś do wypicia, wypiłem i nagle musiałem biec do kibla :D )

Kubinho 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2008-11-19, 20:40   

Parząc Herbate około 2-3 min stanie się ona pobudzająca jak kawa.

Wocz 
Mod-Spamkiller

Wysłany: 2008-11-19, 21:42   

Tak samo można zrobić napar 5 razy bardziej stężony o tajemniczej nazwie ,,ciaj'' , działa jak spora dawka alkoholu , lecz nigdy tego nie piłem.

Zaakceptuj to, że nie każdy będzie dla Ciebie miły i troskliwy...

Szprotuś 
Łowca Tajemnic

Wysłany: 2008-11-19, 21:51   

Czaj, a nie ciaj :mrgreen: . Czaj to nazwa bardzo mocnej herbaty, chyba z rosyjskiego pochodzi, ale nie jestem pewien.

Biologia, fizyka, chemia - jeśli tylko będę w stanie pomóc.

Nike14 
Domowy Naukowiec

Wysłany: 2008-11-19, 21:56   

Tylko, że ruski ewnie dodawały do tego prawdziwego alkoholu i z tąd pochodzi pewnie "mit", że herbata dział jak alkohol :D

Odpowiedz do tematu