P o l e c a m y
Gakra.pl - chemia samochodowa, lakiery przemysłowe, chemia przemysłowa

Kominki, wkłady kominkowe, piece kominkowe

ZalogujUzytkownikHaslo
Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie    
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Brainiac.pl Strona Główna » Nauka i technika » Biologia » Botanika » Bonsai

Przesunięty przez: zxcvb
2009-03-22, 13:10
Bonsai
Autor Wiadomość
Mort
Łowca Tajemnic

Wysłany: 2009-01-24, 13:39   

Z tą delikatnością nie przesadzajmy;p....nie wyobrazam sobie w sposób delikatny wygiecia 5cm pnia...to takiej zabawy zawsze sie zabieramy w min. 2 osoby i raczej nie jestesmy delikatni;p

Wcale tak dużo nie trzeba wystarcza obcegi 2 rodzaje nozyce do ciecie lisci paleczki do chinszczyzny i hak do korzeni na dobry poczatek starczy i kosztuje bagatela jakies 400 taki zestawik ;) (oczywiscie mowie o porzadnych narzedziach)

systematycznos...no ok trzeba codziennie podlac a tak to tylko raz na jakis czas trzeba spr czy drut sie nie wrasta albo czy nie trzeba przesadzic...

Ramster wybacz nie moglem sie oprzec temu:
Cytat:

Może coś bardziej przydatnego i ambitniejszego od posta kolegi Mort.

Pozdrawiam
M.

Google 

Wysłany:    Reklama Google - forum próbuje zarobić na swoje utrzymanie ;-)

Ramster 
Młody Alchemik

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 2009-01-24, 13:55   

No w sumie racja ale mówię tu o delikatności już po przesadzeniu ..
Systematyczność to nie tylko stałe podlewanie ale też obracanie drzewka jeśli gatunek tego wymaga..

PS: Mój Nick To RamstEr , a nie " RamstAr" !

Nie wrzeszcz na forum! Żeby zaakcentować swoje wzburzenie możesz pogrubić tekst...

Mort 
Łowca Tajemnic

Wysłany: 2009-01-24, 21:05   

obracanie to mit ;p
I oczywiscie poprawilem. Wybacz;]

Ramster 
Młody Alchemik

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 2009-02-03, 18:56   

Sprawę mitu z obracaniem zostaw dla " MythBusters "

Widzę , Mort, że chcesz zaimponować ! I dla tego na podważasz każde moje stwierdzenie :lol: Ale cóż ... Chcąc nabić można pisać normalnie ...
Ale te budzące kontrowersje są bardziej dostrzegane przez Administratorów !

Ale dobra nie będę się kłócił bo jeszcze mi warna zaserwują !
Niech Ci będzie ! Ja pragnę tylko podkreślić w tej dyskusji najważniejszą rzecz !
Że najważniejsza jest systematyczność !!!

bogusław 
Mędrzec

Wysłany: 2009-02-03, 20:46   

No i znowu się offtopic robi. A co myślicie o tym naświetlaniu roślinki niebieskim i czerwonym światłem?

Ramster 
Młody Alchemik

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 2009-02-05, 14:16   

Ja o tym nie słyszałem ... Nie mam zamiaru się bawić w naświetlanie ... :-/

Ja swoje Bonsai hoduję na " naturalnych recepturach Babuni xD xD " .
Moje drzewko ładne rośnie , rozwija się , obfituje niesamowicie wielkimi kokosami - ( żart ) i bez żadnego naświetlania ...

No , może kiedyś spróbuje naświetlać ( chociaż sam nie wiem po co , ale jak się zdecyduje to sobie poczytam ) ...
Ja Bonsai hoduje i jetem z nim emocjonalnie związany :-P Ale i tak jak będzie już duże i poradzi sobie samo bez tatusia to jest sprzedam za " miliony " Bo nie wiem jak Wy ale ja patrzyłem na ceny Bonsai i ... :shock: nawet dobry stomatolog mi nie pomógł ... Podnieść szczęki z ziemi ! xD

[ Dodano: 2009-02-05, 14:23 ]
PS: A jeśli już ktoś koniecznie czuje potrzebę naświetlania to ja proponuje żarówkę emitującą promienie UV - ( Jak ktoś ma żółwia to wie , ) ona emituje światło słoneczne i doskonale nadaję się do Bonsai ... :lol:

Mort 
Łowca Tajemnic

Wysłany: 2009-02-05, 15:30   

Ramster napisał/a:
Sprawę mitu z obracaniem zostaw dla " MythBusters "

Widzę , Mort, że chcesz zaimponować ! I dla tego na podważasz każde moje stwierdzenie :lol: Ale cóż ... Chcąc nabić można pisać normalnie ...
Ale te budzące kontrowersje są bardziej dostrzegane przez Administratorów !

Ale dobra nie będę się kłócił bo jeszcze mi warna zaserwują !
Niech Ci będzie ! Ja pragnę tylko podkreślić w tej dyskusji najważniejszą rzecz !
Że najważniejsza jest systematyczność !!!

Jak nie masz nic madrego do powiedzenia to najlepiej nic nie pisz, twoj post nie wnosi nic do dyskusji co najwyzej obraża mnie...uwierz mi sa naprawde lepsze i bardziej twórcze sposoby na przeforsowanie swojej opini....wszystko co pisze opieram na swoich wlasnych 5 letnich doswiadczeniach i wiedzy zaczerpnietej z licznych ksiazek oraz od znajomych. Chce sie ta wiedza podzielic żeby uswiadomic innych co do tego hobby wiec twoje insynuacje sa bynajmniej nie na miejscu. Wyjdz z piaskownicy jeśli chcesz porozmawiac.

Co do światła...mój kolega kiedys probował róznych tego typu rzeczy na lisciakach i nic to nie dało. Co prawda były to takie sobie doswiadczenia wiec mysle ze mozna by spróbowac, ale najpierw trzeba poczytac o smaej fotosyntezie widmach switała i promieniowaniu.

bambus1121 
Łowca Tajemnic

Ostrzeżeń:
 2/3/3
Wysłany: 2009-06-01, 14:29   

Ja mam zamiar wyhodować własne drzewko z tui takiej od sąsiada z ogródka możecie mi powiedzieć jakie wymiary wew. powinna mieć doniczka.

Mort 
Łowca Tajemnic

Wysłany: 2009-06-02, 23:15   

tuja to zly wybor tak na ogół...a wielkosc doniczki zalezy od wielkosci drzewka, sadzac po tym ze z ogródka to musi byc duza wiec przygotuj sie na spory wydatek ;-)

bambus1121 
Łowca Tajemnic

Ostrzeżeń:
 2/3/3
Wysłany: 2009-06-29, 20:21   

Ja mam grubo ponad 60 drzewek i wszystkie wyhodowane za mniej nisz 50 zł razem, każda jest "egzotiko", że się tak wyrażę. Do kolekcji brakuję mi tylko bonsai a doniczki robię sam. A co myślicie o bonsai z bukszpanu?

AMATORZY ZBUDOWALI ARKĘ A ZAWODOWCY TITANICA!!!

(MECHANIKA, TROCHĘ ELEKTRONIKA, BARDZIEJ ELEKTRYKA I SAMOCHODOWE INSTALACJE ELEKTRYCZNE, PIRO)

Mort 
Łowca Tajemnic

Wysłany: 2009-06-29, 23:16   

Bukszpan sie jak najbardziej nadaje i polecam styl shakan lub chokkan ew. ikada'e

bambus1121 
Łowca Tajemnic

Ostrzeżeń:
 2/3/3
Wysłany: 2009-07-01, 13:09   

O skoro się tak znasz na stylach to znasz jakaś stronkę gdzie były by wytłumaczone w sposób obrazkowy wszystkie style i sposoby formowania. Podkreślam obrazkowy bo w formie pisemnej znalazłem całe setki linków. Z góry wielkie dzięki.

AMATORZY ZBUDOWALI ARKĘ A ZAWODOWCY TITANICA!!!

(MECHANIKA, TROCHĘ ELEKTRONIKA, BARDZIEJ ELEKTRYKA I SAMOCHODOWE INSTALACJE ELEKTRYCZNE, PIRO)

Mort 
Łowca Tajemnic

Wysłany: 2009-07-01, 21:58   

aaa...eee...hm... zawsze korzytsalem z ksiazek jesli juz...choc o mam, na wikipedi sa rysunki

Buum 
Łowca Tajemnic

Wysłany: 2009-07-03, 16:21   

a gdzie kupic takie bonsai? chodzi mi zeby hodowac je od podstaw. w nasionach kupowac? tak jak np. tu: http://allegro.pl/item673...ion_gratis.html

Jakim sposobem wy dostaliscie i w jakiej formie to drzewko?

" Kto się w opiekę odda Panu Swemu,
A całym sercem szczerze ufa Jemu,
Śmiele rzecz może: Mam obrońce Boga,
Nie przyjdzie na mnie żadna straszna trwoga... "

zainsteresowanie: ochrona srodowiska

Mort 
Łowca Tajemnic

Wysłany: 2009-07-03, 22:08   

Kupic bonsai mozesz w specjalistycznej szkolce gdzie indziej kupisz marketowego krzaczka. Ja polecam kupic cos w szkolce i samemu formowac oczywiscie trzeba sie sporo naszukac ale dla efektu warto, a nasionka to zuo;d no chyba ze masz jakies 20 lat xD

Odpowiedz do tematu