P o l e c a m y
Gakra.pl - chemia samochodowa, lakiery przemysłowe, chemia przemysłowa

Kominki, wkłady kominkowe, piece kominkowe

ZalogujUzytkownikHaslo
Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie    
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Brainiac.pl Strona Główna » Nauka i technika » Biologia » Zoologia » Ciekawe, dziwne ryby.

Przesunięty przez: zxcvb
2009-03-22, 13:08
Ciekawe, dziwne ryby.
Autor Wiadomość
Mateusz1818
Brainiac

Wysłany: 2008-05-23, 21:50   Ciekawe, dziwne ryby.

Węgorza elektrycznego z pewnością możemy zaliczyć do ciekawych jak i zarazem dziwnych ryb. Wygląd ma całkiem niewinny, nie posiada ostrych zebów, ani kolców trujących. Wyspecjalizowła sobie inną taktykę zdobywania jedzenia. Za pomącą imulsów elektrycznych ogłusza lub zabija ofiary. Przeciętnuy okaz może wytworzyć napięcie około 400V.

Opisujcie ciekawe i dziwne ryby.

Google 

Wysłany:    Reklama Google - forum próbuje zarobić na swoje utrzymanie ;-)

Petrov 
Brainiac

Wysłany: 2008-05-23, 22:18   

Żabnica. występuje w wodach słonych przy dnie. Na głowie ma świecący wyrostek, którym wabi ryby.

bogusław 
Mędrzec

Wysłany: 2008-05-24, 19:41   

Strzelczyk. Łapie muchy wyskakując z wody i plując na nie.

Cisiek5000 
Domowy Naukowiec

Wysłany: 2008-05-25, 16:40   

Żaglica jest najszybszą rybą świata osiąga prędkość 110 km/h

Petrov 
Brainiac

Wysłany: 2008-05-25, 22:56   

Śledź. Porozumiewa się, puszczając bąki(serio :mrgreen: ).

bogusław 
Mędrzec

Wysłany: 2008-05-26, 15:25   

Nie wiem jak się taka ryba nazywa ale żyje w Amazonce i jak tylko poczuje mocz, człowieka który wejdzie do rzeki przypływa do niego i wgryza mu się w pecherz.

Petrov 
Brainiac

Wysłany: 2008-05-26, 15:55   

O czymś takim nie słyszałem :shock: .
Pirania. Gdy jest w stadzie, potrafi pożreć duże zwierzę w kilka minut.

zxcvb 
Administrator

Wysłany: 2008-05-26, 17:51   

Proponuję, żebyście podawali trochę więcej informacji i przynajmniej 1 zdjęcie. Bo w takiej formie, to idzie za szybko i bardziej nadaje się do działu offtopic...

Petrov 
Brainiac

Wysłany: 2008-05-26, 19:33   

Pirania – nazwa kilku rodzajów ryb kąsaczowatych Characidae obejmująca kilkanaście gatunków o długości od jednego do 35 cm. W większości drapieżne, słodkowodne ryby, zamieszkujące wody Ameryki Południowej, głównie dorzecza największej rzeki tego kontynentu - Amazonki. Stanowiska niektórych gatunków znane są również z obszarów zlewiska Orinoko i La Plata.

wysokie, silnie bocznie spłaszczone ciało
duża głowa o tępo ściętym pysku
zęby trójkątne na obu szczękach ostre, osadzone przeciwlegle
grube wargi, spod których widać tylko szczyty zębów

Zachowanie
Na temat krwiożerczości piranii krąży wiele fantastycznych opowieści. Szczególnie w powieściach przygodowo-podróżniczych autorzy opisują pożeranie dużych zwierząt lub ludzi w ciągu kilku minut, z dokładnym "oczyszczeniem" szkieletu z części miękkich.

Prawie wszystkie te opisy są jednak mocno przesadzone

[ Dodano: 2008-05-26, 19:35 ]
z Wikipedii.

Elder Brain 
Brainiac

Wysłany: 2008-05-26, 20:03   

http://upload.wikimedia.o...us_modestus.jpg
Poskoczek Mułowy - jest bardzo niezwykłą rybą gdyż mimo iż ma skrzela potrafi wyjść z wody i przez pewien czas do niej nie wracać, czym przypomina płazy.

http://upload.wikimedia.o...ugu_in_Tank.jpg
Rozdymkowate gdy zostaną przestraszone potrafią napompować się wodą i powietrzem.

Większość rekinów posiadaja niezwykle czuły na krew węch, część z nich potrafi postrzegać otoczenie wyczuwając zmianę pola elektrycznego a także zawirowania wody w otoczeniu "linią boczną".
http://upload.wikimedia.o.../f/f4/Bull2.jpg
-żarłacz tępogłowy posiada największy spośród wszystkich zwierząt poziom testosteronu, przez co najczęściej odpowiada za ataki na ludzi.
http://www.swiatpodrozy.pl/expo/t1_6048.jpg
-rekin młot jest bardzo niezwykły gdyż jego DNA wskazuje że jest wynikiem pojedynczej mutacji, a nie długotrwałej ewolucji.
http://www.rumburak.friko...na/zarlacz1.jpg
-żarłacz biały jest największym drapieżnikiem na świecie. Może osiągnąć długość 11 metrów i wagę pięciokrotnie wyższą od lwa.

http://www.soc.soton.ac.u...Flying_fish.jpg
Latająca ryba jak mówi sama nazwa potrafi latać, a właściwie szybować - w ten sposób może łapać latające nad taflą wody owady.
Ostatnio zmieniony przez Elder Brain 2008-05-26, 20:32, w całości zmieniany 3 razy  

Petrov 
Brainiac

Wysłany: 2008-05-26, 20:19   

Płaszczka-ciało silnie grzbietobrzusznie spłaszczone, z szerokimi, silnie rozwiniętymi, zachodzącymi swoją podstawą na głowę płetwami piersiowymi, ułożonymi w płaszczyźnie poziomej, tworzącymi z całym ciałem kształt rombu lub dysku
otwory skrzelowe (tzw. tryskawki) i oczy na wierzchniej (grzbietowej) stronie ciała
pięć (jedynie u Hexatrygonidae - sześć) par szczelin skrzelowych na dolnej stronie ciała
brak płetwy odbytowej
zęby tępe, zwykle w kilku rzędach, przystosowane do miażdżenia pokarmu w odróżnieniu od rekinów, które mają zęby ostre, przystosowane do cięcia
prawdopodobnie większość gatunków posiada elektroreceptory
niektóre potrafią wytwarzać prąd elektryczny (drętwy)
u wielu gatunków ogon zakończony kolcem jadowym, często z haczykami (ogończe)

Mateusz1818 
Brainiac

Wysłany: 2008-05-27, 15:57   

Błazenki są to morskie ryby, o barwie żółtej lub pomarańczowej w białe paski, ryby te żyją w symbiozie z ukwiałem, chroni się w jego mackach przed niebezpieczeństwie. Za to błazenki przywabiają inne ryby, które są pokarm dla ukwaiału. Występują one w Oceanie Indyjskim i Spokojnym.

Tenodhenka 
Brainiac

Wysłany: 2008-06-10, 21:33   

Ryba Chauliodus mająca na ciele ponad 350 narządów świetlnych ( fotoforów), zwabiających w mrocznych głębinach inne stworzenia, na które te polują. Ich zęby wystają poza daleko poza paszcze i oczy. Te ryby mają najdłuższe zęby ze wszystkich zwierząt na świecie ( oczywiście proporcjonalnie do głowy :shock: ) Jest jedną z najstarszych drapieżnych ryb. Na grzbiecie ma długi kolec ze świecącym końcem.

Mateusz1818 
Brainiac

Wysłany: 2008-06-10, 22:25   

Płaszczka jest to ryba morska. Jej ciało przypomina dysk, i jest spłaszczone. Niektóre gatunki tych ryb naja ogony zakończone kolcem jadowym. Znany przyrodnik, Steve Irwin, podróżnik zmarł od przebicia kolcem płaszczki 2 lata temu.

Ostatnio byłem w Gdyńskim Akwarium. Jest tam dużo ciekawych morakich ryb. Wszystkim polecam.

sapper18 
Mod-Edytor

Wysłany: 2008-06-15, 00:24   

Mój brat cioteczny ma do tej pory zgryz z ze swoimi rybkami. Teoretycznie są to brzanki różowe ale sporo większe (około 20 cm. długości) i nie wiadomo czy to jakaś krzyżówka czy coś innego. Co ciekawsze śpią na boku albo do góry płetwami co dziwnie wygląda.

Odpowiedz do tematu