P o l e c a m y
Gakra.pl - chemia samochodowa, lakiery przemysłowe, chemia przemysłowa

Kominki, wkłady kominkowe, piece kominkowe

ZalogujUzytkownikHaslo
Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie    
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Brainiac.pl Strona Główna » Nauka i technika » Biologia » Zoologia » Ciekawe owady.

Przesunięty przez: zxcvb
2009-03-22, 13:12
Ciekawe owady.
Autor Wiadomość
Cristiano R.
Młody Alchemik

Wysłany: 2008-09-23, 18:33   Ciekawe owady.

Możecie też w tym temacie pisać o pajęczakach. Może ja zacznę :
:arrow: Jest pewien rodzaj mrówek, które żyją w Grecji (nie pamiętam nazwy), które gdy nazbierają pokarm kładą go na oświetlone półki skalne. Gdy się "przypiecze" smakuje jak chleb
:arrow: Czarna wdowa posiada jad, który jest do 200 razy silniejszy od jadu grzechotnika. Może zabić ukąszeniem. Zamieszkuje Amerykę Północną i Południową. Jej nazwa pochodzi od tego, że zjada swojego partnera.

Google 

Wysłany:    Reklama Google - forum próbuje zarobić na swoje utrzymanie ;-)

Petrov 
Brainiac

Wysłany: 2008-09-23, 18:52   

Cristiano R. napisał/a:
Morzecie też w tym temacie pisaćo pajęczakach. Może ja zacznęł

Takiej masy błędów to nie widziałem nigdy...

Poza tym podaj może dokładniejsze informacje.

Jelonek rogacz (Lucanus cervus) – jeden z największych chrząszczy w Polsce, należy do rodziny jelonkowatych.

Jest barwy ciemnobrązowej. Osiąga 6 cm długości bez "rogów". Żuwaczki samca są potężnie rozwinięte i wydłużone i przypominają kształtem poroże jelenia - stąd polska i łacińska nazwa gatunku. Samice mają żuwaczki normalnej wielkości. Jelonek żyje w lasach dębowych, żywiąc się głównie sokiem wyciekającym z pni drzew. Owady dorosłe występują w czerwcu. Posiadają one też zdolność lotu, gdyż błoniaste skrzydła 2 pary są dobrze wykształcone.

Tyle wystarczy, z Wiki

Cisiek5000 
Domowy Naukowiec

Wysłany: 2008-09-25, 17:54   

Modliszka owad ok 2tys gatunków. Najwiekszy ok 16cm. Sa drapiezne. Poluja nawet na male kregowce. W Polsce pod ochrona. Sa kanibalami. Sorry za bledy ale pisze na psp (brak polskich znakow)

Cristiano R. 
Młody Alchemik

Wysłany: 2008-09-27, 12:23   

:arrow: Patyczaki, żeby jak najlepiej się komuflowac upodabniają się do patyków. Tak samo postępują liścce.
Straszyki, patyczaki (Phasmida, Phasmatodea, Cheleutoptera) - rząd owadów obejmujący ok. 3 tysięcy gatunków[1] owadów skrzydlatych o przeobrażeniu niezupełnym, czyli hemimetabolicznym.

W większości tropikalne i subtropikalne, często o dużych rozmiarach, długości od 1,5 cm do 48 cm ( w środowisku naturalnym dorastają nawet do 55 cm). Patyczaki są roślinożerne, w większości żerują nocą. Posiadają aparat gębowy typu gryzącego.

Liściec (Phyllium) - rodzaj owadów z rzędu straszyków.

Liśćce do złudzenia przypominają nadgryziony liść, co pozwala być niewidocznym wśród wielu drzew liściastych. Przybierają kolor i wygląd zależnie od otoczenia, w którym się znajdują. Chronią się w ten sposób przed zagrożeniami. Kiedy poczują się zagrożone zaczynają kołysać się na boki udając kołyszący się na wietrze liść, kiedy zostaną podrażnione opadają bezwładnie na ziemię i leżą tak jak opadły liść.

Oczywiście z wiki.

Mateusz1818 
Brainiac

Wysłany: 2008-09-27, 20:24   

:arrow: Pszczoły żyją w społeczeństwach. Budują one z czystego wosku pionowe plastry z obustronnie ułożonymi komórkami, służącymi do wychowu czerwiu i przechowywania pokarmu. Osobniki dorosłe i larwy odżywiają się nektarem, spadzią oraz pyłkiem kwiatowym. Zakładają duże kolonie (rodziny pszczele), zależnie od gatunku liczące od kilku do 20-80 tysięcy osobników. Życie rodzin jest koordynowane za pośrednictwem feromonów, regularnych zmian aktywności gruczołów, porozumiewania się za pomocą tańców i wydawania dźwięków.

źródło; wiki

Odpowiedz do tematu