P o l e c a m y
Gakra.pl - chemia samochodowa, lakiery przemysłowe, chemia przemysłowa

Kominki, wkłady kominkowe, piece kominkowe

ZalogujUzytkownikHaslo
Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie    
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Brainiac.pl Strona Główna » Nauka i technika » Fizyka » Mechanika i Termodynamika » Perpetuum mobile

Przesunięty przez: zxcvb
2009-04-16, 21:54
Perpetuum mobile
Autor Wiadomość
plastuś
Nowy użytkownik

Wysłany: 2008-04-20, 17:27   

No tak ale to w dalszym ciągu nie będzie perpetuum mobile, chociaż cel zacny.

Google 

Wysłany:    Reklama Google - forum próbuje zarobić na swoje utrzymanie ;-)

Umrzyj 
Domowy Naukowiec

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 2008-04-21, 19:44   

A co myślicie o perpetum mobile wykorzystujące grawitację? Nie wiem jak ma to działać ale wykorzystać nacisk jednej rzeczy na drugą i przemienić to w jakąś inną siłę tak aby to trwało nieskończenie wiele razy.

Ockham 
Młody Alchemik

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 2008-04-21, 20:47   

widzę towarzysze, że nadal mylone są nazwy. Nie ma czegoś takiej jak perpetum mobile coś wykorzystujące. Umrzyj, tarcie zrobi swoje i kiedyś się ta maszynka zatrzyma.

Umrzyj 
Domowy Naukowiec

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 2008-04-22, 09:59   

Nie chodzi mi o tarcie tylko grawitację. Czytaj uważnie. Jak się coś położy na coś zwiększa się siła nacisku na podłoże. Jakoś można to wykorzystać.
Tylko nie wiem do końca jak by to zrobić :]

lukasky6 
Młody Alchemik

Wysłany: 2008-04-22, 12:29   

Ale zawsze będzie to wykorzystywało nie siłę własną tylko będzie czerpać siłę z czegoś innego. Nie szkodzi, że bezpośrednio ale to i tak nie będzie wytwarzać energii samo z siebie

Chemia: Na coś trzeba umrzeć......................

Ockham 
Młody Alchemik

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 2008-04-23, 00:49   

lukasky6, i zapamiętać sobie proszę co kolega powiedział :) Istnieją tysiące pomysłów na to jak zbudować "perpetum mobile" i jest tylko jedna rzecz jaka je łączy - żaden projekt nie ma prawa działać zgodnie z zasadą p.m.
Dyskusje na temat tego czy można zbudować perpetum to ja zastanawianie się czy przypadkiem dwa jabłka + dwa jabłka to nie dziesięć jabłek.

ExP|oDe 
Młody Alchemik

Wysłany: 2008-04-23, 15:01   

Niektórym jest się ciężko pogodzić z tym że mogło by istnieć coś przez nich nie zrozumianego, a przecież ludzki umysł jest taki mały...

szymi 
Mod-Spamkiller

Wysłany: 2008-04-23, 15:20   

ExP|oDe, wytłumaczysz o co ci chodziło czy mam to uznać za offtop?
@perpecium: może uznamy sprawę za zamkniętą? Nic takiego nie ma prawa istnieć, szczególnie w wersji mechanicznej.

ExP|oDe 
Młody Alchemik

Wysłany: 2008-04-23, 18:37   

Nie wiem co tutaj tłumaczyć, nie rozumiem sformułowania "offtop".
Wydaje mi się że to co powiedziałem jest jasne, przecież dawniej ludzie byli przekonani, że ziemia nie może być okrągła i że człowiek nie może latać. Może za jakiś czas ludzie się będą śmiali z tych "pierwotniaków"
Co nie wierzyli w perpetum mobile...

[ Dodano: 2008-04-23, 18:40 ]
No i jeszcze chciałbym wspomnieć o równaniu Einsteina które mówi, że masa jest równa iloczynowi kwadratu prędkości światła i energi.
Perpetum mobile to to nie jest ale w przaktyce gdyby udało się zainicjować taką reakcje (ludzie już nad tym pracują- reakcja zimnej fuzji) to nikt by już nie myślał o innych źródłach energii.

Wocz 
Mod-Spamkiller

Wysłany: 2008-04-23, 22:04   

Czytałem przedwczoraj Focusa.
Naukowcy twierdzili że wynaleźli przekładnie która oddaje więcej energii niż zabiera. Oto link z gazety: www.focus.pl/perpetuum

Zaakceptuj to, że nie każdy będzie dla Ciebie miły i troskliwy...

lukasky6 
Młody Alchemik

Wysłany: 2008-04-25, 09:42   

No ciekawie się nam zrobiło, może to prawda ale tak mi się nie chce wierzyć bo skoro to takie "proste" to czemu dopiero teraz to wynaleźli?

Chemia: Na coś trzeba umrzeć......................

Wocz 
Mod-Spamkiller

Wysłany: 2008-04-25, 14:13   

bo dopiero teraz zaczęli "odpowiednio" myśleć.

Zaakceptuj to, że nie każdy będzie dla Ciebie miły i troskliwy...

Zv. 
Mod-Spamkiller

Wysłany: 2008-04-25, 14:36   

Popatrz sie lukasky6, nigdy nie należy zakładać, że jeżeli nie jesteśmy wstanie na dzień dzisiejszy czegoś osiągnąć to już tego nie osiągniemy.

Przed wynalezieniem telefonu powiedz komuś, ze głoś może przemieszczać sie za pomocą kabla... a co dopiero bezprzewodowo.

Kwestia leży w materiale, w pomyśle w technologii. Czyli w sumie nauk ścisłych. I w cale nie musi to przeczyć prawu zachowania termodynamiki. To jest jak z falą światła tym mniejsza długość fali tym większa porcja energii gdyby coś skupiało długość fali, jak soczewka światło bez straty energii mielibyśmy już do czynienia z perpetuum mobile tyle że niema jeszcze czegoś takiego i nikt sie tym nie zajmuje.

Pomoc poza forum: odpłatnie

Na Forum należy używać jsMath do zapisu równan i wzorów chemicznych, aby zamiast pisać: (cyklopentadienylo)diwodórkarbonylwolfram(II)-mi-kappta^3-octano-mi-oksoeten(trifenolofosfina)platyna(II) (Pt-W) napisać: [(PtWCp(CH_{3}COO)O(CO)(CH_{2}=CH_{2})(H_{2})Ph_{3}P]

Chemia to nie zabawa! Preparatyki, przepisy oraz bagaż doświadczenia zamieszczam w celach edukacyjno-informacyjnych. Jednocześnie zachęcając do samego czytania. Nie odpowiadam za wykorzystanie informacji zawartych w moich postach. Nie uważam też, że są one prawdziwe. =P
Niech Pan błogosławi Chemikom...

kurczak94 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2008-05-01, 13:34   

ja uważam tak. może kiedyś powstanie PM, ale wydaje mi się, że tylo w próżni i bez tarcia. próżnie sobie łatwo wyobrazić, gorzej coś co nie ma tarcia, ale można by np. zastosować magnesy. mogą one przecież oddziałowywać na siebie bez bezpośredniego kontaktu, tylko przez pole magnetyczne (no chyba ze pole magnetyczne ma tarcie ;p;p). sa też różne substancje które mają praktycznie zerowe tarcie, ale niestety nadal jest, np. ciekły hel 4 który ma 400 razy mniejsze tarcie od wody. są to jednak ekstremalne zjawiska.

ale uważam że można zbudować coś co zachowywałoby się jak PM, ale miałoby dostarczana energie. ta enerigia mogłaby być jednak za darmo, np. grawitacja naszej ziemii, albo magnetyzm pochodządzy z magnesów. mogą powstać też aleternatywne źródła energii, takie jak, np. silikon który zamienia ciepło w prąd(narazie prototyp). ale takie wynalazki możnaby wykorzystywać do urządzeń działających na zsadzie podobnej do zasady działania PM

djwiocha 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2008-07-21, 12:53   

Po pierwsze perpetum mobile nie jest możliwe ze względów samych oporów, wszystko co się porusza stawia opór miejszy lub więkrzy ale zawsze to opór, a tak po za tym faktycznie w prózni nie ma tarcia ale czy jesli włożysz cos do próżni to czy masz jeszcze próżnię, nie, ponieważ wszystkie cząsteczki którymi pokryte jest "coś" uciekną od tego "czegoś" w "próżnię" tylko że ta "próżnia" będzie tylko próżnią wysokiego stopnia zawierającą cząsteczki stawiające opór i jeszcze do tego łożyska opór stwiają za duży by coś takiego jak perpetum mobile stworzyć..

Po drugie po co takie perpetum mobile jeżeli i tak nic tym nie napędzimy bo cokolwiek podłączymy stawia opór a więc i tak się zatrzyma.

Po trzecie magnetyzm nie działa ciągle po pewnym czasie magnesy po prostu osłabną i koniec. A tak w ogóle magnetyzm to juz coś a więc coś wykożystujemy.

Po czwarte jak zrobic perpetum mobile nie wykożystujac do tego energji, do wykonania wszystkiego trzeba energji nawet jeżeli jest to już na ziemi w takim stanie jaki jest potrzebny to i tak powstanie tego czegoś pochłonęło energię np: Wielki Wybuch.

Po piąte przeczy to zasadom fizyki

Po szóste: Samo to się nic nie robi ...

A po siódme perpetum mobile jest HIPOTETYCZNE !!!

Wieć mamy aż siedem powodów (najprawdopodobniej jest ich wiele) przeczących powstaiu perpetum mobile.

PS. Nie lubię jak ktoś mówi o perpetum mobile
kurczak94 napisał/a:
może kiedyś
, albo "może coś przpominającego". Coś przypominającego to już nie perpetum mobile ,a
kurczak94 napisał/a:
może kiedyś
to cos w stylu "jakoś to będzie" albo "później", "nie teraz"

Odpowiedz do tematu