P o l e c a m y
Gakra.pl - chemia samochodowa, lakiery przemysłowe, chemia przemysłowa

Kominki, wkłady kominkowe, piece kominkowe

ZalogujUzytkownikHaslo
Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie    
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Brainiac.pl Strona Główna » Nauka i technika » Fizyka » Mechanika i Termodynamika » Perpetuum mobile

Przesunięty przez: zxcvb
2009-04-16, 21:54
Perpetuum mobile
Autor Wiadomość
Zv.
Mod-Spamkiller

Wysłany: 2008-03-16, 09:41   Perpetuum mobile

Chciałbym porozmawiać trochę o perpetuum mobile i powymieniać też pomysły jakie macie na to zjawisko...

Nie jednokrotnie w programach, czy to naukowych, czy tez tych pseudonaukowych mówi sie o perpetuum mobile i zawsze finalnie skazuje sie na klęskę....

Ja uważam, że nigdy nie należy czegoś skazywać na klęskę, bo zawsze istnieje prawdopodobieństwo nie zerowe że tak jak ziemia może być okrągła i nie koniecznie równoważy sie to ze spadnięciem z niej, tak samo może istnieć energia za darmo.

Poniżej zamieszczę zdjęcia pomysłów na perpetuum mobile.

Samochód... z darmową energią
http://www.hp-gramatke.ne...magnet_car1.jpg

Prostu układ:
http://www.hp-gramatke.ne...pet/taisner.gif

działający na zasadzie magnesu:
http://www.hp-gramatke.ne...magnet_ramp.gif

Jak i takie z wodne cuda:
http://img138.imageshack....ummobile0qx.jpg

Pokusa jest tym duża że obalenie a nawet skonstruowanie jakiegoś gadżetu obaliło by pierwsza i drugą zasada termodynamiki co jest pokusą dość wielką... Fizyczne zasady jak i każde zasady mają wyjątki w które należy wtykać swoje paluszki aby je obalać.

Google 

Wysłany:    Reklama Google - forum próbuje zarobić na swoje utrzymanie ;-)

nsb 
Młody Alchemik

Wysłany: 2008-03-16, 09:53   

Też dużo nad tym myślałem. Uważam że perpetum moobile jest wykonalne ale za kilkadziesiąt lat. Bo jak na razie chyba nie ma urządzenia które ma sprawność 100%.

Zv. to co jest na tych obrazkach jest ciekawe, ale na ostatnim coś musi zasilać tą śrubę żeby transportowała wodę do góry.

Model 
Młody Alchemik

Ostrzeżeń:
 2/3/3
Wysłany: 2008-03-16, 10:03   

Zasila ją pręt ;)

Zbudowanie perpetum mobile jest w zasadzie proste będzie chodziło w kółko jedyne co jest potrzebne to wyeliminowanie wszystkich tarc i mozemy dawac z perpetum mobile ;)

pzdr

PS Chciałbym jeszcze zauwarzyc ze mimo że dotychczas próby zrobienia perpetum mobile zawsze kończyły się niepowodzeniem powstało wiele maszyn które potrafia działac przez wiele godzin/dni zasilane na kilka impulsów prądu ;0

Zv. 
Mod-Spamkiller

Wysłany: 2008-03-16, 10:11   

Piasek tam to zasila....

Ja dlatego rozpatruje perpetuum mobile tylko i wyłącznie w próżni.

Może jak każdy ma jakieś pomysły to nabazgrolmy coś w puncie i jak takie dojrzałe środowisko naukowe będziemy mieli okazje go zjechać za jego niedoskonałości projektowe... ciekawe ćwiczonko a samemu mi sie nie chce zamieszczać swoich pomysłów wiec potrzebuje poklasku tłumu.

Pomoc poza forum: odpłatnie

Na Forum należy używać jsMath do zapisu równan i wzorów chemicznych, aby zamiast pisać: (cyklopentadienylo)diwodórkarbonylwolfram(II)-mi-kappta^3-octano-mi-oksoeten(trifenolofosfina)platyna(II) (Pt-W) napisać: [(PtWCp(CH_{3}COO)O(CO)(CH_{2}=CH_{2})(H_{2})Ph_{3}P]

Chemia to nie zabawa! Preparatyki, przepisy oraz bagaż doświadczenia zamieszczam w celach edukacyjno-informacyjnych. Jednocześnie zachęcając do samego czytania. Nie odpowiadam za wykorzystanie informacji zawartych w moich postach. Nie uważam też, że są one prawdziwe. =P
Niech Pan błogosławi Chemikom...

Ockham 
Młody Alchemik

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 2008-03-16, 12:46   

Pierwsza sprawa - nie da się zbudować perpetum mobile! Twierdzenie, że jest to wykonalne jest dla mnie czymś, jak twierdzenie, że Ziemia jest płaska :lol: Czyli brak elementarnej wiedzy.
Opowieści w stylu "Koleś w Chile zrobił i się kręciło...." również nie wyglądają zbyt poważnie. Niemniej istnieje spora grupa urządzeń (mylnie zaszufladkowanych jako perpetum) które wykorzystują bardzo niekonwencjonalne źródła energii. Np. silnik Adamsa, generator Searla, N-machine. Wszystkie te urządzenia POBIERAJĄ energię tylko, że aktualny poziom wiedzy nie pozwala na zbadanie tego zjawiska. Nie może powstawać coś z niczego. Bilans zawsze musi wyjść na zero. Jeśli szukacie urządzeń które dadzą Wam trochę energii i są proste do zrobienia polecam wszelkiego rodzaju zabawki wykorzystujące efekt fal skalarnych albo zwykły silniczek Adamsa. Jeśli chcecie więcej polecam Searla (przeczytajcie opracowanie Roszczina i Godina), Motionless Electromagnetic Generator, albo zainteresujcie się wykorzystaniem "magicznego" rezonansu pola magnetycznego Ziemi. Tylko proszę nie nazywajcie tego perpetum mobile :lol:

Zv. 
Mod-Spamkiller

Wysłany: 2008-03-16, 13:06   

Oczywiście jak już było powiedziane na dzień dzisiejszy nie chcemy energii z niczego, wykonanie czegoś takiego jest tak samo niedorzeczne jak założenie ze nigdy czegoś takiego człowiek nie będzie wstanie wykonać... Chodzi o samą koncepcje perpetuum mobile, która jest bardzo kontrowersyjna i ma jeszcze myślę wiele do powiedzenia.

Zawsze musiało być coś... co dostarczyło energii w układ. I cały patent powinien polegać na tym żeby energia nie zużywała sie a przemijała w cyklu zamkniętym.

Przez to że nie istnieją ciała idealne z założenia zawsze czy to przy prawach zachowania pędu podczas odbicia kulek sprężystych będzie część energii kinetycznej zamieniana na ciepło... Ponieważ nie istnieje ciało doskonale sprężyste. Jednak opracowuję sie w przemyśle chemicznym coraz lepsze materiały które maja polegać na jak największym zminimalizowaniu wszelkiego rodzaju zjawisk nieodpowiednich w wykorzystaniu. Dużo do tego dokłada inżynieria materiałowa. Oraz coraz to większa wiedza o polimerach wśród chemików....

Samo idea perpetuum mobile powinna zostać odbierana zupełnie zmieniony sposób niż to działo sie w VII wieku. Trzeba brać pod uwagę I i II prawo Termodynamiki, i starać sie albo to w jakiś sposób sensowny zminimalizować... aby powstawały coraz bardziej wydajne a nie darmowe urządzenia... bo na świecie nic za darmo nie ma.

Na Forum należy używać jsMath do zapisu równan i wzorów chemicznych, aby zamiast pisać: (cyklopentadienylo)diwodórkarbonylwolfram(II)-mi-kappta^3-octano-mi-oksoeten(trifenolofosfina)platyna(II) (Pt-W) napisać: [(PtWCp(CH_{3}COO)O(CO)(CH_{2}=CH_{2})(H_{2})Ph_{3}P]

Chemia to nie zabawa! Preparatyki, przepisy oraz bagaż doświadczenia zamieszczam w celach edukacyjno-informacyjnych. Jednocześnie zachęcając do samego czytania. Nie odpowiadam za wykorzystanie informacji zawartych w moich postach. Nie uważam też, że są one prawdziwe. =P

Ockham 
Młody Alchemik

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 2008-03-16, 13:20   

Zamiast mówić o perpetum trzeba wdrażać ideę Free Energy

Zv. 
Mod-Spamkiller

Wysłany: 2008-03-16, 13:25   

Myślisz że to faktycznie okaże sie darmową energią... ja uważam, że to tez wcześniej czy później będą zmiany które zostaną nieodwracalne.

saturn101 
Brainiac

Pomogła: 12 razy
Wysłany: 2008-03-16, 13:37   

Perpetrium mobile drugiego rodzaju nie instieniej.
Niemożliwe jest zbudowanie silnika, którego jedynym efektem byłaby zamiana ciepła na pracę bez wprowadzenia zmian w otoczeniu.
Tak uważam

Bramy mądrości nigdy nie bywają zamknięte - Benjamin Franklin

Zv. 
Mod-Spamkiller

Wysłany: 2008-03-16, 14:03   

A uważasz że perpetuum mobile drugiego rodzaju istnieje?

Model 
Młody Alchemik

Ostrzeżeń:
 2/3/3
Wysłany: 2008-03-16, 15:08   

Hmm jakby to tak powiedziec z 'filozoficznego' pkt widzenia to wrzechświat to jedno wielkie perpetum mobile ;]

Bo przecierz swiat funkcjonuje od zawsze i jeżeli traciła by się chcoiarz malutka cząstka energi to przez te biliardy lat juz by jej nie było wogule, jednak nie wytrzawa to perpetum mobile więcej energi niż potrzebuje i tak to się kręci co dowodzi ze perpatum mobile da się zrobic, ale nie bedzie ono wytwarzało jak ktoś napisał z jednego akumulatora 2 ale będzie cały czas chodziło na tym jednym akumulatorze jednoczesnie zbierając z niego energie i jednoczesnie ładując nią.

Tak mi się wydaję

pzdr

saturn101 
Brainiac

Wysłany: 2008-03-16, 15:54   

Mój fizyk mówi,że są na świecie ludzie, którzy uważają że znają fizyke, a potem wygląda to tak, że fizycy po raz kolejny udowadniają im, że z fizyką nie mają nic wspólnego. Dotyczy to właśni perpetrium mobile (oczywiście są inne tematy)

Zv. 
Mod-Spamkiller

Wysłany: 2008-03-16, 16:03   

No tak, ale to nie sa rozważania nad poglądami twojego fizyka. Czy uważasz, że perpetuum mobile II rodzaju jest możliwe i dlaczego tak, lub nie?

Poza tym do świata powinno dochodzić sie krytycznie i dopiero póżniej po sceptycznych rozważaniach można wyrazić sie na dany temat nie słuchając ani sugerując sie innymi.

Ja uważam, że na dzień dzisiejszy człowiek nie jest w stanie uznać PM za słuszność, jednak nie wykluczam takiego rozwoju nauki, że kiedyś nie koniecznie czyste PM osiągniemy lecz coś bardzo zbliżonego... swoją uwagę kierował bym w stronę próżni i plazmy... albo plazmy rozrzedzonej w próżni.

Jednak ja jestem chemikiem... i mam inny zmysł na takie zjawiska.

nsb 
Młody Alchemik

Wysłany: 2008-03-16, 17:53   

Ockham, każdy może wyrazić swoje poglądy i snuć swoje hipotezy. Mi sie wydaje że kiedyś w dobie nowych materiałów będzie coś zbliżonego do perpetum.

saturn101 
Brainiac

Wysłany: 2008-03-16, 18:14   

No tak w przyszłości być może, ale i na dzien dzisiejszy uważam że nie istnieje, no i nikomu nie udało się wynaleźć więc jest to w pewnym stopniu potwierdzenie mojej opinii

Odpowiedz do tematu