P o l e c a m y
Gakra.pl - chemia samochodowa, lakiery przemysłowe, chemia przemysłowa

Kominki, wkłady kominkowe, piece kominkowe

ZalogujUzytkownikHaslo
Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie    
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Brainiac.pl Strona Główna » Nauka i technika » Fizyka » Mechanika i Termodynamika » Promieniowanie

Przesunięty przez: jurczyk7
2009-04-06, 17:12
Promieniowanie
Autor Wiadomość
Model
Młody Alchemik

Wysłany: 2008-03-20, 18:31   Promieniowanie

Mam takie pytanie co najlepiej by działało w przypadku takiego Czarnobyla, co by najlepiej izolowało promieniowanie.

O ile się nie mylę zżucali na elektrownie ołów, i prawie słusznie bo to on jest best w tych sprawach tyle że nie wzieli pod uwagę wysokiej temperatury C i ponoc cały ołów parował a on jest szkodliwy.

Więc co by było najlepsze w parktyce ?

pzdr

Google 

Ostrzeżeń:
 2/3/3
Wysłany:    Reklama Google - forum próbuje zarobić na swoje utrzymanie ;-)

nsb 
Młody Alchemik

Wysłany: 2008-03-20, 21:13   

To promieniowanie które tam było(nie pamiętam tego oznaczenia) zatrzymuje gruba warstwa ołowiu. Więc chyba najlepiej jakiś ołowiany kombinezonik :-P

Model 
Młody Alchemik

Ostrzeżeń:
 2/3/3
Wysłany: 2008-03-20, 21:16   

Ale wlasnie bez olowiu bo ostatnio oglądałem to discovery i jak tam zżucali ołów to była wysoka temperatura i ołów parował i lekkie zanieczyszczenie ;p

Czy jest mozliwosc jakiegos 'zahartowania' olowiu na wyoskie temperatury albo zastapienie go czyms?

pzdr

maniok 
Domowy Naukowiec

Wysłany: 2008-03-20, 21:42   

najlepiej wejść do ołowianej beczki czy coś takiego
http://www.brainiac.pl/to...t2926.htm#26811
Wejdźcie tam i pomóżcie "nam"

maniok 
Domowy Naukowiec

Wysłany: 2008-03-20, 23:42   

Model, to była taka przenośnia.... Jak wiemy beczka jest pusta w środku, a fale odbijają się od metali, więc jakbyśmy się schowali za ścianą to fala tak czy inaczej by się od czegoś odbiła i trafiła do nas, a w takiej powiedzmy zamkniętej "beczce" jesteśmy my odizolowani więc nic nam nie grozi... no prócz uduszenia się ale to jest nieistotne w tym wypadku jak opór powietrza w ruchu...

Więc jak widzisz to ja nie powinienem komentować twojego ostatniego postu by cię nie urazić bo najwyraźniej mnie nie zrozumiałeś...
http://www.brainiac.pl/to...t2926.htm#26811
Wejdźcie tam i pomóżcie "nam"

Szprotuś 
Łowca Tajemnic

Wysłany: 2008-03-21, 00:41   

Kiedy eksplodował wodór zasypali to ołowiem i piaskiem. Ołów był tam bardziej szkodliwy niż samo promieniowanie, jednak on jest najlepszym izolatorem promieniowania. Nie wiem co mogłoby je lepiej zatrzymać. Polewanie tego wodą było no... co najmniej niebezpieczne bo znów by wybuchło. Piasek dla zmniejszenia temperatury i wtedy ołów, inaczej się nie da. Pozdrawiam.

Biologia, fizyka, chemia - jeśli tylko będę w stanie pomóc.

Model 
Młody Alchemik

Ostrzeżeń:
 2/3/3
Wysłany: 2008-03-21, 07:48   

Nom sory Maniok odebrałem twój sposób zbyt dosłownie ;p Ale najlepszy pomysł to chyba z tym piachem i ołowiem później.

pozdr

19twister92 
Młody Alchemik

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 2008-03-21, 11:00   

Przepraszam że odbiegam od tematu ale ja nic niewiem o tym Czarnobylu. Wiem tylko to że tam wybuchła elektrowania a chciałbym wiedzieć więcej, wiec szukałem w internecie jakiegoś filmiku i nic nieznalazłem. Dlatego pytam się czy podał by mi ktoś linka do takiego filmiku czy też reportażu? Byłbym bardzo wdzięczny :)
Pozdrawiam forumowiczów ;)

Szprotuś 
Łowca Tajemnic

Wysłany: 2008-03-21, 12:22   

Czytać nie umiesz Twister ? Z avataru i nicku wynika, że jesteśmy w tym samym wieku, a Ty czytać nie potrafisz ? :P Elektrownie Czarnobyl (nie W Czarnobylu) sama nie wybuchła. Wybuchł wodór, który powstał przy rozkładzie termicznym wody. Nastąpiło to podczas testu wytrzymałości systemów reaktora, które powinny zostać zrobione przed jej otwarciem jednak nie zrobione tego z celów propagandowych (żeby szybciej otworzyć). Po wybuchu wodoru rozszczelniła się obudowa reaktora no i zaczęło promieniować. Wg. raportu organizacji atomistyki (nie pamiętam jak to się nazywa) w bezpośrednim następstwie wybuchu i promieniowania zginęło - uwaga, uwaga - ok. 4 000 osób. Byli to pracownicy elektrowni i ekipy ratunkowe. Trochę osób mieszkających w najbliższym sąsiedztwie elektrowni. Zachorowalność na raka nie zmieniła się po wybuchu, a raczej zmieniła się w granicy błędu statystycznego. Większe szkody to wyrządziło u nas, niż tam. Np. u mnie w Stoku najwyższą górą jest Jawornik Wielki. Do czasu awarii nie było na nim żadnych jagód. Teraz można chodzić i zbierać wiadrami :D Zbieg okoliczności ? :D Tak samo ojciec był dowódcą strażnicy w czasie tego wybuchu na granicy z NRD. Kiedy sprawdził licznikiem Geigera to mówił, że mu w uszach przez godzinę trzaskało jeszcze. Jednak następnego dnia już nic nie było.

Wcale nie jest i nie było tak źle jak mówią mity o elektrowni. Fala przetoczyła się nie wyrządzając wielkich szkód. Prypecia nie będzie można zaludnić przez dłuuuugi czas, jednak nie bójmy sie tych elektrowni gdyż to byłą ostatnia jej awaria. Pamiętacie jeszcze jakąś? Bo ja nie... Pozdrawiam i NIE BÓJCIE SIĘ ENERGII ATOMOWEJ I TAK JEST NAM NIEZBĘDNA.

Polecam przeczytanie chociażby tego:
http://www.atomowe.kei.pl...id=124&Itemid=2
Oraz obejrzenie zdjęć z Prypecia na stronie:
http://www.opuszczone.com
Wiele zdjęć także na Onecie było.

Biologia, fizyka, chemia - jeśli tylko będę w stanie pomóc.

Wocz 
Mod-Spamkiller

Wysłany: 2008-04-17, 19:01   

powinni jakąś warstwę z płynu lugola zrobić bo on chroni przed promieniowanie bardzo dobrze - mój ojciec to pił jak był wybuch

Zaakceptuj to, że nie każdy będzie dla Ciebie miły i troskliwy...

szymi 
Mod-Spamkiller

Wysłany: 2008-04-17, 19:17   

wocz napisał/a:
powinni jakąś warstwę z płynu lugola zrobić bo on chroni przed promieniowanie bardzo dobrze - mój ojciec to pił jak był wybuch
Chyba nie wiesz do czego to służyło... płyn Lugola dawali by chronić tarczycę (w płynie Lugola było dużo jodu), które były najbardziej narażone (po wybuchu rozprzestrzeniły się promieniotwórcze izotopy właśnie jodu) i ten jod z płynu miał chyba za zadanie wyprzeć ten promieniotwórczy.

Wocz 
Mod-Spamkiller

Wysłany: 2008-04-18, 15:10   

ups , niewiedziałem , tak mi tylko tata mówił więc myślałem że ma rację.

Zaakceptuj to, że nie każdy będzie dla Ciebie miły i troskliwy...

szymi 
Mod-Spamkiller

Wysłany: 2008-04-18, 15:18   

Pewnie miał rację tylko ty go źle zrozumiałeś. Płyn Lugola chroni przed skutkami promieniowania, ale nie odbija promieniowania.

Zv. 
Mod-Spamkiller

Wysłany: 2008-04-18, 15:55   

W elektrowni jądrowej zastosowanie reaktora niepowielającego jest całkowicie bezpieczne. I nie ma możliwości wybuchu.

W Czarnobylu buł reaktor powielający który zmieniał uran w pluton przez reakcje jądrowe, które towarzyszyły przy produkcji energii.

Reaktor powielający jest zakazany ponieważ kto buduje reaktor powielający robi tak zwana przykrywkę elektrowni... Tak naprawdę chodzi mu o wytworzenie plutonu materiału na bombę atomową. I ta elektrownia już stwarza zagrożenie. Zła opinia o elektrowniach jądrowych szczególnie wśród najmniej doinformowanego grona czyli ekologów którzy kompletnie sie na tym nie znają albo maja wiedzę szczątkową... sprawiła, że budowa elektrowni kończy sie wielgachna pikietą tłumów. Jednak największe zagrożenie stwarzają elektrownie węglowe bo uwalniają do atmosfery rtęć. Którą później spożywają nasi ekolodzy z tak zwanej naturalnej hodowli daleko od elektrowni. W Polsce nie ma ani jednego terenu który nadawał by sie na hodowle zdrowej żywności. Natomiast każdy nadaje sie na hodowle ekologicznej żywności.

Na forum są ludzie którzy niby zajmują się ekologią i żeby nie czuli sie urażeni od razu mówię ze nie mam nic przeciwko nim ponieważ tak naprawdę zajmują sie "ochroną środowiska", a nie ekologią - ekologia jest to zupełnie od rębny dział biologii, a ochrona środowiska to daleko od niej oddalony dział biologii który zajmuję sie ochroną nie relacjami miedzy gatunkowymi.

Największy wzrost marchwi w Polsce notowany jest na terenach odległych od zakładów chemicznych chemii nieorganicznej ponieważ sama chmura gazów podlega prawą dyfuzji i osiada dopiero po ochłodzeniu i rozrzedzeniu.

Najlepszym tego przykładem jest Trzebina, w której wiecznie jest smog chociaż nie powinno być fabryka olejów która sie tam znajduje nie produkuje na tyle zanieczyszczeń aby był aż taki efekt. Okazuje sie, że całe to zanieczyszczenie przywiewa z GOP'u

Dlatego jest tak zwany "efekt pierścienia" który narysuje,

Pomoc poza forum: odpłatnie

Na Forum należy używać jsMath do zapisu równan i wzorów chemicznych, aby zamiast pisać: (cyklopentadienylo)diwodórkarbonylwolfram(II)-mi-kappta^3-octano-mi-oksoeten(trifenolofosfina)platyna(II) (Pt-W) napisać: [(PtWCp(CH_{3}COO)O(CO)(CH_{2}=CH_{2})(H_{2})Ph_{3}P]

Chemia to nie zabawa! Preparatyki, przepisy oraz bagaż doświadczenia zamieszczam w celach edukacyjno-informacyjnych. Jednocześnie zachęcając do samego czytania. Nie odpowiadam za wykorzystanie informacji zawartych w moich postach. Nie uważam też, że są one prawdziwe. =P
Niech Pan błogosławi Chemikom...

Umrzyj 
Domowy Naukowiec

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 2008-04-18, 20:26   

Taka ciekawostka :P
W czarnobylu wybuch był spowodowany niedoświadczeniem ludzi (tacy tzw. ludzie z ulicy) i budynkiem który kiedyś był magazynem czegoś. Żadnych zabezpieczeń i taki stopień amatorstwa musiał doprowadzić do wybuchu.

Można ten ołów czymś obłożyć np. jakimś stopem żelaza z czymś a potem to uszczelnić.

Odpowiedz do tematu