P o l e c a m y
Gakra.pl - chemia samochodowa, lakiery przemysłowe, chemia przemysłowa

Kominki, wkłady kominkowe, piece kominkowe

ZalogujUzytkownikHaslo
Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie    
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Brainiac.pl Strona Główna » Nauka i technika » Fizyka » Elektronika, Elektryka i Akustyka » Nagrzewnica Indukcyjna

Nagrzewnica Indukcyjna
Autor Wiadomość
krzysztof09876
Domowy Naukowiec

Wysłany: 2010-03-20, 23:59   Nagrzewnica Indukcyjna

Witam
Chciałbym przedstawić kolejną konstrukcję dość ciekawego urządzenia jakim jest nagrzewnica indukcyjna. Urządzenie to potrafi w sposób bezdotykowy rozgrzać do czerwoności metalowe przedmioty które umieszczamy w wzbudniku (cewka robocza). prądy płynące w obwodzie wtórnym wahają się granicach 50 A. Cały mój projekt wzorowany był na konstrukcji zaczerpniętej z gazety EDW, oczywiście zastosowałem wiele modyfikacji .
Poniżej przedstawiam link do kanału YouTube:

http://www.youtube.com/watch?v=aoMhh5IdU74

Google 

Wysłany:    Reklama Google - forum próbuje zarobić na swoje utrzymanie ;-)

Zv. 
Mod-Spamkiller

Wysłany: 2010-03-21, 21:27   

Bardzo dobra konstrukcja. Widać, że kosztowała nie mało pracy. Myślę, że teraz powinieneś pomyśleć o małej elektrowni w domu.

Mam takie pytanie. Do jakiego celu masz zamiar wykorzystywać swoją nagrzewnice indukcyjną? Czy to jest tylko i wyłącznie praca demonstracyjna.

Pomoc poza forum: odpłatnie

Na Forum należy używać jsMath do zapisu równan i wzorów chemicznych, aby zamiast pisać: (cyklopentadienylo)diwodórkarbonylwolfram(II)-mi-kappta^3-octano-mi-oksoeten(trifenolofosfina)platyna(II) (Pt-W) napisać: [(PtWCp(CH_{3}COO)O(CO)(CH_{2}=CH_{2})(H_{2})Ph_{3}P]

Chemia to nie zabawa! Preparatyki, przepisy oraz bagaż doświadczenia zamieszczam w celach edukacyjno-informacyjnych. Jednocześnie zachęcając do samego czytania. Nie odpowiadam za wykorzystanie informacji zawartych w moich postach. Nie uważam też, że są one prawdziwe. =P
Niech Pan błogosławi Chemikom...

krzysztof09876 
Domowy Naukowiec

Wysłany: 2010-03-21, 22:09   

Ależ oczywiście ze do celów demonstracyjnych. W sumie wszystkie moje prace wykorzystuję na pokazach, zdarzają się udziały w konkursach, drzwiach otwartych itd. do tego się wszystkie najlepiej nadają i spełniają wszelkie oczekiwania widzów.

Wiele ciekawych eksperymentów chemicznych i fizycznych związanych z wysokim napięciem, wybuchami i nie tylko.

Zv. 
Mod-Spamkiller

Wysłany: 2010-03-21, 23:04   

Co prawda to prawda. Jednak i bardziej praktyczne zastosowanie powinny znaleźć. Chociaż oczywiście wrażenie robi. Jednak miło było by też to do konkretnych celów używać jeżeli człowiek już tyle potu w to wlał.

Pomoc poza forum: odpłatnie

Na Forum należy używać jsMath do zapisu równan i wzorów chemicznych, aby zamiast pisać: (cyklopentadienylo)diwodórkarbonylwolfram(II)-mi-kappta^3-octano-mi-oksoeten(trifenolofosfina)platyna(II) (Pt-W) napisać: [(PtWCp(CH_{3}COO)O(CO)(CH_{2}=CH_{2})(H_{2})Ph_{3}P]

Chemia to nie zabawa! Preparatyki, przepisy oraz bagaż doświadczenia zamieszczam w celach edukacyjno-informacyjnych. Jednocześnie zachęcając do samego czytania. Nie odpowiadam za wykorzystanie informacji zawartych w moich postach. Nie uważam też, że są one prawdziwe. =P
Niech Pan błogosławi Chemikom...
Ostatnio zmieniony przez Zv. 2010-03-22, 22:47, w całości zmieniany 1 raz  

Nefaus 
Ciekawski

Wysłany: 2010-03-22, 19:57   

noto ładnie musi prądu żreć :) zamieściłeś może ten projekt na elce?i z jakich schematów korzystałeś.

Odpowiedz do tematu