P o l e c a m y
Gakra.pl - chemia samochodowa, lakiery przemysłowe, chemia przemysłowa

Kominki, wkłady kominkowe, piece kominkowe

ZalogujUzytkownikHaslo
Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie    
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Brainiac.pl Strona Główna » Nauka i technika » Fizyka » Elektronika, Elektryka i Akustyka » Rozwalanie kieliszka głosem

Przesunięty przez: zxcvb
2009-03-22, 13:21
Rozwalanie kieliszka głosem
Autor Wiadomość
Ralph
Młody Alchemik

Wysłany: 2008-12-21, 20:37   Rozwalanie kieliszka głosem

Ktoś wie jak należy wydobywać z siebie głos, by samym dźwiękiem stłuc kieliszek?
Na google nic prawie nie znalazłem, pewnie dlatego, że nawet nie wiem jak to nazwać.

http://hahau.pl/film-623-...-kieliszki.html

Google 

Wysłany:    Reklama Google - forum próbuje zarobić na swoje utrzymanie ;-)

bogusław 
Mędrzec

Wysłany: 2008-12-21, 21:34   

Nie da się wydobyć takiego dźwięku ludzkimi strunami głosowymi. Można to zrobić za pomocą głośnika, który jest ustawiony na bardzo dużą głośność. Kiedyś znałem nawet częstotliwość takich dźwięków, ale już jej nie pamiętam.

Nike14 
Domowy Naukowiec

Wysłany: 2008-12-21, 22:00   

Było w Myth Bustersach :D Każdy przedmiot ma własną częstotliwość. Kieliszki też. Trzeba taki wydobyć dźwięk, żeby odpowiadał częstotliwości kieliszka. W pogromcach powiedziano, że potrzeba głośnika z takim jakby mhm.. otworem w kształcie O skierowanym w strone kieliszka, żeby zagęścić te fale.

Focus

major 
Młody Alchemik

Wysłany: 2008-12-22, 19:12   

Albo można kupić kieliszek/butelkę z bardzo delikatnego i kruchego szkła - są one stosowane do filmów, kiedy to ktoś tłucze butelkę o głowę innej osoby. Albo właśnie jak wspomniał Bogusław głośnikiem kierunkowym, znajomy czymś takim wywalił szybę w drzwiach po nastawieniu dość głośno muzyki. Ale jeszcze co do tego kieliszka z super kruchego szkła, jak ktoś ma 5 - oktawowy głos ... takim darem jak mi wiadomo jest Celine Dion lub Mariah Carey.

bogusław 
Mędrzec

Wysłany: 2008-12-22, 19:16   

A propos oktaw głosowych to widziałem jakąś kobietę kiedyś w telewizji i ona miała 8 oktaw głosowych! I o dziwo ta kobieta była Polką. Tylko nie pamiętam jak się nazywała.

major 
Młody Alchemik

Wysłany: 2008-12-22, 19:41   

Nieźle, a słuchaj Ralph, nie łatwiej rozwalić kieliszek np. kolbą od karabinu albo nim po prostu cisnąc o ścianę, jak by nie patrzeć, efekt będzie ten sam ... Co do dźwięku, kiedyś słyszałam, jak testowali jakiś naddźwiękowy samolot bojowy, nie wiem na ile to było prawdą, informacja z 3 ręki 5 nogi 8 ucha ... w każdym razie na lotnisku stała grupa ludzi, gdy samolot nad nimi przeleciał, padli jak muchy, co wywołane było falą dźwiękową. Właśnie nie wiem jak to od końca było, może ktoś z was słyszał o tym ?

Nike14 
Domowy Naukowiec

Wysłany: 2008-12-22, 22:58   

może akurat przekraczał barierę dźwięku i się przestreaszyli? Albo był nisko nad ziemią i to przez podmuch. Kiedyś byłem na postoju na stacji benzynowej (jechaliśmy banem na kolonie) i nad stacją latały 2 myśliwce przekracające bariere dźwięku. Jak jeden przekroczył to była taka cisza przez chwile, a potem Huk olbrzymi. Za nim pojawiała się taka jakby chmura.

Focus

bogusław 
Mędrzec

Wysłany: 2008-12-23, 12:09   

Jakby tuż nade mną samolot przeleciał, to też bym się przewrócił.

major 
Młody Alchemik

Wysłany: 2008-12-23, 12:48   

Źle sformułowałam to co chciałam napisać, pisząc padli jak muchy miałam na myśli, natychmiastową śmierć. Tak ja by im nagle ''eksplodowały'' organy wewnętrzne. To ponoć była jakaś grupa ludzi specjalnie ściągnięta w charakterze ''szczurów doświadczalnych", chciano sprawdzić czy samolot będzie bezpieczny dla ludzi.

Hitman 
Łowca Tajemnic

Wysłany: 2008-12-23, 13:16   

Cytat:
Fala uderzeniowa – cienka warstwa, w której następuje gwałtowny wzrost ciśnienia gazu, rozchodząca się szybciej niż dźwięk. Fale uderzeniowe powstają podczas silnego wybuchu, ruchu ciała z prędkością ponaddźwiękową (np. samolot).
- http://pl.wikipedia.org/wiki/Fala_uderzeniowa

Jak wiadomo odpowiednio silna fala uderzeniowa może zabić... więc jeśli samolot przeleciał tuż nad tymi ludźmi (o ile ta historia w ogóle się wydarzyła) to mogło się tak zdarzyć, że ci ludzie zginęli.

"Miarą twojej siły jest siła twoich wrogów."

major 
Młody Alchemik

Wysłany: 2008-12-24, 17:54   

Historia się ta wydarzyła ale nie znam dokładnie szczegółów. Ale słuchaj Ralph jak załatwisz sobie taki samolot, to też będzie jakiś sposób na unicestwienie ( jakże brutalne ) kieliszka, który Polakom jakże bardzo się przydaje ;-) Pozdrawiam.

Nefaus 
Ciekawski

Wysłany: 2008-12-26, 01:20   

Dzisiaj przypadkiem u ciotki oglądnołem jakiś program na Discovery sience tam było coś o tych kieliszkach itp że facet przystawiał kniapę do kieliszka i pękał. Pokazane było w zwolnionym tempie jak kieliszek wprawiany w ruch za pomocą fali dźwiękowej wprawiany był w ruch a konkretniej jego brzegi kiedy częstotliwość wzrastała kieliszek naglę pękał.

major 
Młody Alchemik

Wysłany: 2008-12-27, 13:16   

Więc Ralph masz już informację, że jest to możliwe. Ale w sumie można by ustawić powiedzmy 10 osób wokół nieszczęsnego kieliszka i każdy kolejno by zaczął piłować ryja ( bez urazy dla kogokolwiek ) w ten sposób by była 'ciągła ' fala, chodzi mi tu o to by nie było przerwy w chwili gdy ktoś ma zamiar zaczerpnąć powietrza, może kieliszek wpadł by w depresję i pękł by.

Ralph 
Młody Alchemik

Wysłany: 2008-12-28, 13:39   

Major, niestety rozwalenie kielisza "o ścianę" nie byłyby tak efektywne :->
Chyba na National Geographic ostatnio też coś było o rozwalaniu kieliszka dźwiękiem gitary. Nie wiem dokładnie, ale bodajże częstotliwość fal musi być ponad 500 Hz, wtedy kieliszek pęka. Tak mi przynajmniej opowiadano, bo ja tego nie oglądałem.

major 
Młody Alchemik

Wysłany: 2008-12-28, 14:54   

A jeśli by tak osłabić wytrzymałość szkła, przykładowo termicznie to później potrzeba by było z pewnością mniejszej częstotliwości fal dźwiękowych by rozwalić kieliszek.

Odpowiedz do tematu