P o l e c a m y
Gakra.pl - chemia samochodowa, lakiery przemysłowe, chemia przemysłowa

Kominki, wkłady kominkowe, piece kominkowe

ZalogujUzytkownikHaslo
Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie    
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Brainiac.pl Strona Główna » Nauka i technika » Fizyka » Dynamika i Kinetyka » Prędkość = Wehikuł czasu?

Przesunięty przez: zxcvb
2009-04-13, 11:47
Prędkość = Wehikuł czasu?
Autor Wiadomość
.^Brainiac^.
Łowca Tajemnic

Wysłany: 2009-04-05, 16:30   Prędkość = Wehikuł czasu?

Przeczytałem kiedyś (chyba w magazynie "Wiedza i Życie"), że kluczem do poruszania się w czasie jest prędkość. Zaciekawiło mnie to i chciał bym na tym forum poruszyć dyskusję na ten temat. Przedstawili to na przykładzie chłopca kopiącego piłkę i prostego wykresu. A więc najpierw zamieszczę wykres:

Czarna linia przedstawia czas, ona się nie porusza. Wszystko nad nią aż do niebieskiej linii to to teraźniejszość, a do dołu to przeszłość.
Niebieska linia przedstawia prędkość. Może ona się poruszać, ale tylko w prawo, ponieważ niemożliwe jest z tego co mi wiadomo poruszanie się z prędkością -0. Gdy jest pionowo oznacza to bezruch, a gdy znajdzie się na równi z linią czarną, oznacza to prędkość światła.

Teraz jeszcze dochodzi chłopiec. Gdy kopnie on piłkę z prędkością równą 0, linia przedstawiająca prędkość nie zmieni swojego położenia względem czasu, a więc piłka nie poruszy się. Gdy chłopiec kopnie piłkę z prędkością równą prędkości światła, piłka znajdzie się w bramce w tym samym momencie, w którym chłopiec ją kopnął. Gdy zaś kopnie ją z prędkością powyżej prędkości światła, piłka znajdzie się w bramce zanim ją kopnął. A jak już Zv. w jednym z tematów na temat prędkości światła powiedział, prędkości światła nie da się przekroczyć, a więc podróżowanie w czasie nie jest możliwe!
Mam nadzieję że zrozumiecie moje wypociny, napisałem to bardzo łopatologicznie, ale chodzę niestety dopiero do 6 klasy i nauczyciele nie wspominali dotąd nam o czymś takim. :mrgreen:

Google 

Wysłany:    Reklama Google - forum próbuje zarobić na swoje utrzymanie ;-)

piroelektro 
Domowy Naukowiec

Wysłany: 2009-04-08, 07:00   

Witam
Ja również nie rozumiem ale tego dlaczego to akurat prędkość światła jest tą podstawą przekraczania czasu ? . A jeżeli w roku 2150r. okaże się ,że od światła jest coś szybszego,to do czego sobie odnieśli byście pojmowanie przekraczania czasoprzestrzeni ?

Xaxley 
Domowy Naukowiec

Wysłany: 2009-04-08, 15:04   

Proste. Czym szybciej się poruszamy tym wolniej czas leci. Gdy jedziemy autem to czas idzie dla nas wolniej niż dla osoby która stoi na chodniku. Lecz są to tak małe jednostki, że tego wgl nie zauważamy. Gdybyśmy poruszali się z prędkością światła to czas by nie istniał, żylibyśmy w nieskończoność. Przykład: Fotony poruszają się z prędkością światła. Jeśli udałoby nam się przekroczyć prędkość światła to czas zacząłby się cofać. Moglibyśmy podróżować w czasie, cofnąć się o np 10 lat.

piroelektro, myślę, że światło porusza się najszybciej i nic niemoże czasu prześcignąć. Być może odkryjemy coś co porusza się szybciej ale wątpie...

PFK KOMPANY!
Moralny autorytet? – Mag Magik I

Rzuć okiem na moje portfolio: www.scripter.maxmodels.pl

piroelektro 
Domowy Naukowiec

Wysłany: 2009-04-08, 15:51   

xaxley nie wierzę w coś takiego jak poruszanie się w czasie... ale wytłumacz mi jedno: powiedzmy ,że właśnie tam gdzieś w przyszłości ktoś wynalazł wechikół czasu to dlaczego nie pofatygował się do naszego czasu a chociażby nic takiego jeszcze nie wykryto.

.^Brainiac^. 
Łowca Tajemnic

Wysłany: 2009-04-08, 17:50   

Prędkość światła to także klucz do telepoltera, ale myślę że technika ziemska nigdy nie stworzy urządzenia, które by się poruszało z prędkością światła. Więc tak naprawdę nie ogranicza nas technika, tylko fizyka :-(

1+2=... Nadal nie wiem o co w tym chodzi ;-)

Xaxley 
Domowy Naukowiec

Wysłany: 2009-04-08, 20:05   

.^Brainiac^., Tak fizyka nas ogranicza to fakt. Ale popatrz. Jeszcze 120 lat temu ludzie marzyli o tym żeby latać. Co teraz? Spokojnie, latamy sobie i wcale nie jest to takie strasznie drogie. Jeszcze 70 lat temu ludzie marzyli żeby latać w kosmos. Co teraz mamy? Wahadłowce, sondy kosmiczne, lądowniki, próbniki... już są kosmiczni turyści, za 20 lat powstaną hotele na orbicie. Nie wiadomo tak naprawde co ludzkość wymyśli za np. 200 lat.

PFK KOMPANY!

Hitman 
Łowca Tajemnic

Wysłany: 2009-04-09, 19:37   

Xaxley napisał/a:
Jeśli udałoby nam się przekroczyć prędkość światła to czas zacząłby się cofać. Moglibyśmy podróżować w czasie, cofnąć się o np 10 lat.

Szczerze w to wątpię... tak samo jak w to, że kiedykolwiek będą istnieć jakiekolwiek wehikuły czasu... Upływ czasu możemy co najwyżej spowolnić, nie da się czasu zatrzymać ani w cofać się w czasie. "To co było minęło, to co było nie wróci".

Nie wiem jak byście sobie wyobrazili taką podróż w czasie...

Czy w czasie przeniosłaby się ta osoba, która skorzystała z wehikułu? Co byłoby z czasem teraźniejszym?

"Miarą twojej siły jest siła twoich wrogów."

Nefaus 
Ciekawski

Wysłany: 2009-04-09, 21:52   

To już minęło....ten klimat ten luz, wehikuł czasu, to był by cud...... :D swoją drogą nie jest możliwe jakie kolwiek przeniesienie chociażby elektronów w przyszłość czy przeszłość jakbyśmy uzyskali prędkość świata to nie cofneli byśmy się w czasie, ale czas by się spowolnił i po prostu byśmy młodziej wyglądali nic poza tym oglądałem kiedyś taki film....

Xaxley 
Domowy Naukowiec

Wysłany: 2009-04-11, 20:59   

I jest jeszcze problem nazywający się Paradoksem Zabicia Własnego Dziadka (coś takiego nie znam dokładnie tytułu ale wiem o co w tym chodzi). Gdybyśmy cofneli się w czasie, do czasów własnego dziadka i zabilibyśmy go, on niemałby dziecka - czyli własnego ojca. Nasz ojciec nie miałby dziecka - nas samych, a więc... Co my tu robimy?
Ten paradoks jest chyba najważniejszy w kwesti podróżowania w czasie...

Hitman napisał/a:
Szczerze w to wątpię... tak samo jak w to, że kiedykolwiek będą istnieć jakiekolwiek wehikuły czasu...

120 lat temu ludzie marzyli aby latać...
70 lat temu ludzie marzyli aby latać w kosmos...
Dzisiaj ludzie marzą o podróżach w czasie...
A co będzie za np 300 lat?

PFK KOMPANY!

Hitman 
Łowca Tajemnic

Wysłany: 2009-04-14, 19:16   

Xaxley napisał/a:

Ludzie wiedzieli, że można latać, wymagało to tylko rozwoju techniki... latanie jest naturalne w przyrodzie (ptaki, owady). Podróż w czasie to zupełnie co innego.

Fredzio 
Łowca Tajemnic

Wysłany: 2009-04-26, 20:16   

Bodajże na Discovery albo National Geographic HD oglądałem program, w którym opisywali działanie pewnego ,,wechikułu" czasu, który pozwalał na przenoszenie atomów, nie wcześniej niż ta maszyna została włączona. Więc jeśli uruchomilibyśmy ją w roku np. 2000 to w 2100 można byłoby cofnąć atom spowrotem do roku 2000. Polegało to chyba na zakrzywianiu czasoprzestrzeni ale nie pamiętam jak.

Hitman 
Łowca Tajemnic

Wysłany: 2009-04-27, 16:13   

Fredzio napisał/a:
Bodajże na Discovery albo National Geographic HD oglądałem program, w którym opisywali działanie pewnego ,,wechikułu" czasu, który pozwalał na przenoszenie atomów, nie wcześniej niż ta maszyna została włączona. Więc jeśli uruchomilibyśmy ją w roku np. 2000 to w 2100 można byłoby cofnąć atom spowrotem do roku 2000. Polegało to chyba na zakrzywianiu czasoprzestrzeni ale nie pamiętam jak.

Dobrze... to teraz powiedz mi skąd mamy wiedzieć, że ten atom cofnął się w czasie? Razem z nim musiałoby się cofnąć coś, co następnie przeniosłoby się z powrotem w przyszłość i mogłoby udokumentować tą podróż... Wydaję mi się, że mogło chodzić o teleportację pojedynczych atomów.

Maskagaz 
Młody Alchemik

Wysłany: 2009-04-30, 11:54   

Xaxley napisał/a:
I jest jeszcze problem nazywający się Paradoksem Zabicia Własnego Dziadka (coś takiego nie znam dokładnie tytułu ale wiem o co w tym chodzi). Gdybyśmy cofneli się w czasie, do czasów własnego dziadka i zabilibyśmy go, on niemałby dziecka - czyli własnego ojca. Nasz ojciec nie miałby dziecka - nas samych, a więc... Co my tu robimy?
Ten paradoks jest chyba najważniejszy w kwesti podróżowania w czasie...

Hitman napisał/a:
Szczerze w to wątpię... tak samo jak w to, że kiedykolwiek będą istnieć jakiekolwiek wehikuły czasu...

Chciałbym zwrócić uwagę na to że są pogłoski na temat że ludzie nigdy nie byli na księżycu.Poszlaką świadczącą o tym jest to że nie słychać o następnej wyprawie na księżyc.
A co do przenoszenia się w czasie-ja tu widzę tylko 1 kierunek.

Namaczo 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2009-05-18, 20:00   

Chciałbym zwrócić uwagę na to że są pogłoski na temat że ludzie nigdy nie byli na księżycu.Poszlaką świadczącą o tym jest to że nie słychać o następnej wyprawie na księżyc.
A co do przenoszenia się w czasie-ja tu widzę tylko 1 kierunek

Buhahahahahaahaha mówisz że nie było lotu w kosmos bo nieplanuje sie nastepneGO?!NASA BY NIE ISTNIAŁA I MYSLISZ ŻE DOROŚLI OKŁAMUJA NAS ŻE WYPRAWA NA KSIEŻYC BYŁA?! mOŻE JESZCZE POWIEDSZ ŻE UFOLUDKI IM KAZAŁY
PS.jESLI CHODZIŁO CI O COS INNEGO TO POWIEDZ O CO?

kret186 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2009-10-21, 16:04   

A mnie zastanawia coś innego. Gdyby ktoś za 100 lub 1000 lat wynalazł maszyne która przez przekroczenie prętkości światła cofnełaby go w przeszłość to jakby wrucił zpowrotem do normalnego czasu?

Odpowiedz do tematu