P o l e c a m y
Gakra.pl - chemia samochodowa, lakiery przemysłowe, chemia przemysłowa

Kominki, wkłady kominkowe, piece kominkowe

ZalogujUzytkownikHaslo
Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie    
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Brainiac.pl Strona Główna » Nauka i technika » Fizyka » Dynamika i Kinetyka » Temperatura 0°C

Przesunięty przez: zxcvb
2009-04-16, 21:42
Temperatura 0°C
Autor Wiadomość
Hydrogenium
Nowy użytkownik

Wysłany: 2008-11-25, 21:54   Temperatura 0°C

Mam pytanie.
Mamy temperaturę 0°C w Prognozie pogody mówią ze będzie dwa razy cieplej.
Więc ile będzie stopni?
To pytanie już mnie męczy od tygodnia. Czy temperatura się nie zmieni czy może będzie 1° 2° a może jeszcze więcej?
TO jest typowe pytanie na myślenie :D

Google 

Wysłany:    Reklama Google - forum próbuje zarobić na swoje utrzymanie ;-)

Szprotuś 
Łowca Tajemnic

Wysłany: 2008-11-25, 22:27   

Załóżmy inaczej. :D 0°C = 273K 2 razy więcej to... 546K czyli 273°C. Przygrzeje nas trochę, że tak powiem. :D

Biologia, fizyka, chemia - jeśli tylko będę w stanie pomóc.

Hydrogenium 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2008-11-25, 22:31   

hahaha dobre :D
Jednak to mi nie wystarcza :D w końcu 2x cieplejszy mróz to nie może być "spopielająca" że tak powiem temperatura :D Ale ten pomysł jest bardzo ciekawy :D

Płonę!!!

Gdy masz jeden zegarek, wiesz która jest godzina. Gdy masz dwa, nie jesteś tego pewien.

zad 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2008-11-25, 23:01   

z matematyki wychodzi 0

ale jeżeli usłyszałbym to w prognozie pogody w wiadomościach to potraktowałbym to po prostu jako zapowiedz ocieplenia :)

Zv. 
Mod-Spamkiller

Wysłany: 2008-11-26, 10:21   

Pan/Pani zapowiadająca pogodę nie ma być modra tylko ma wyglądać. I jak widać nie była dobra z matematyki. Podawanie takiej prognozy pogody jest sprzeczne z regułami matematyki i myślę że należy to potraktować jako o dwa stopnie cieplej. Jednocześnie przemyśleć to co Ci ludzie mówią, bo w telewizji to wiele głupot ludzie wygadują dlatego telewizja ogłupia i nie należy jej oglądać.

Pomoc poza forum: odpłatnie

Na Forum należy używać jsMath do zapisu równan i wzorów chemicznych, aby zamiast pisać: (cyklopentadienylo)diwodórkarbonylwolfram(II)-mi-kappta^3-octano-mi-oksoeten(trifenolofosfina)platyna(II) (Pt-W) napisać: [(PtWCp(CH_{3}COO)O(CO)(CH_{2}=CH_{2})(H_{2})Ph_{3}P]

Chemia to nie zabawa! Preparatyki, przepisy oraz bagaż doświadczenia zamieszczam w celach edukacyjno-informacyjnych. Jednocześnie zachęcając do samego czytania. Nie odpowiadam za wykorzystanie informacji zawartych w moich postach. Nie uważam też, że są one prawdziwe. =P
Niech Pan błogosławi Chemikom...

Nike14 
Domowy Naukowiec

Wysłany: 2008-11-26, 14:50   

Nie zgodzę się z Tobą Zv... z mediów można dowiedizeć sie wielu ciekawych informacji, tylko najpeirw trzeba nauczyć sie wychwytywać te prawdziwe i oddzielać je od tych ubarwień medialnych.

Focus

Zv. 
Mod-Spamkiller

Wysłany: 2008-11-26, 17:34   

Nike14 napisał/a:
Nie zgodzę się z Tobą Zv... z mediów można dowiedizeć sie wielu ciekawych informacji, tylko najpeirw trzeba nauczyć sie wychwytywać te prawdziwe i oddzielać je od tych ubarwień medialnych.

A ile się przy tym życia traci... a moje życie jest za krótkie...

Pomoc poza forum: odpłatnie

Na Forum należy używać jsMath do zapisu równan i wzorów chemicznych, aby zamiast pisać: (cyklopentadienylo)diwodórkarbonylwolfram(II)-mi-kappta^3-octano-mi-oksoeten(trifenolofosfina)platyna(II) (Pt-W) napisać: [(PtWCp(CH_{3}COO)O(CO)(CH_{2}=CH_{2})(H_{2})Ph_{3}P]

Chemia to nie zabawa! Preparatyki, przepisy oraz bagaż doświadczenia zamieszczam w celach edukacyjno-informacyjnych. Jednocześnie zachęcając do samego czytania. Nie odpowiadam za wykorzystanie informacji zawartych w moich postach. Nie uważam też, że są one prawdziwe. =P
Niech Pan błogosławi Chemikom...

Hydrogenium 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2008-11-26, 22:11   

Tak też przypuszczałem że będzie temp. 2°C... no ale cóż tego się nie dowiemy :D
Co do telewizji... ja oglądam tylko wiadomości i Discovery, i to nie za często :D

Płonę!!!

Gdy masz jeden zegarek, wiesz która jest godzina. Gdy masz dwa, nie jesteś tego pewien.

aku-ku5 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2008-11-27, 22:22   

Z jednej strony wychodzi 0... Ale od razu nasuwa się na myśl odpowiedź 2 stopnie... Też się ostatnio tym zainteresowałem, bo znalazłem to w temacie "zagadki Johna Tickla" czy jakoś tak... Niestety do żadnych porażających wniosków nie doszedłem... :(

Świetne forum o zarabianiu przez internet. Nie wierzysz? Sprawdź!

Hydrogenium 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2008-11-27, 22:48   

Niby pytanie banalne ale ciężko znaleźć a nie odpowiedź

Płonę!!!

Kamil1 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2008-11-28, 18:17   

Cytat:
Zv.
Pan/Pani zapowiadająca pogodę nie ma być modra tylko ma wyglądać. I jak widać nie była dobra z matematyki. Podawanie takiej prognozy pogody jest sprzeczne z regułami matematyki i myślę że należy to potraktować jako o dwa stopnie cieplej. Jednocześnie przemyśleć to co Ci ludzie mówią, bo w telewizji to wiele głupot ludzie wygadują dlatego telewizja ogłupia i nie należy jej oglądać.

Nie jest sprzeczne z zasadami matematyki.
0x = 0
Więc matematycznie jest to całkowicie poprawne.

No ale wątpie żeby o to chodziło tej pani :)

Hydrogenium 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2008-11-28, 18:28   

no tak zgodnie z zasadami matematyki... jednak fizycznie rzecz biorąc ma być 2x cieplej. czy jest pewne ocieplenie... tyle że pozostaje nam tylko strzelać czy to będzie 1, 2, 3°C itd.... a z tym 273 :D to lekka przesada...
Więc... mamy tutaj ciężkie pytanie doprawdy :D

Płonę!!!

aku-ku5 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2008-11-28, 18:35   

Cytując mojego fizyka: "nie rozumiem Twojego problemu" 2x cieplej to 2x cieplej... :D muszę się o to go zapytać... :D ciekawi mnie jego odpowiedź... pewnie znowu coś w stylu "myślisz jak blondynka" :D :D :D (do koleżanki brunetki, żeby nie było)...

Świetne forum o zarabianiu przez internet. Nie wierzysz? Sprawdź!

Kamil1 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2008-11-28, 18:51   

Hydrogenium,
Cytat:
no tak zgodnie z zasadami matematyki... jednak fizycznie rzecz biorąc ma być 2x cieplej. czy jest pewne ocieplenie... tyle że pozostaje nam tylko strzelać czy to będzie 1, 2, 3°C itd.... a z tym 273 :D to lekka przesada...
Więc... mamy tutaj ciężkie pytanie doprawdy :D

No wiec 0*2 czyli 0.

Hydrogenium 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2008-11-28, 23:40   

Pytam z ciekawości...
Czyli tak czy siak... temperatura pozostaje bez zmian

Płonę!!!

Odpowiedz do tematu