P o l e c a m y
Gakra.pl - chemia samochodowa, lakiery przemysłowe, chemia przemysłowa

Kominki, wkłady kominkowe, piece kominkowe

ZalogujUzytkownikHaslo
Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie    
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Brainiac.pl Strona Główna » Nauka i technika » Fizyka » Astronomia i Optyka » OPTICON 70F300

OPTICON 70F300
Autor Wiadomość
Borovik
Szkodnik

Wysłany: 2009-12-08, 09:27   OPTICON 70F300

Witam na forum jestem już długo, ale nie zdarzyło mi się napisać jakiegokolwiek posta.
Chcę rozpocząć przygodę z astronomią i mam pytanie.
Czy na początek dobrze kupić sobie teleskop OPTICON 70F300

Model: 70F300
Producent: Opticon
Powiększenie:
150x
Układ optyczny: Refraktor
Średnica obiektywu: 70mm
Długość ogniskowej: 300mm
Wyciąg okularowy: 0,98"
Światłosiła: f/5
Montaż: azymutalny
Statyw: aluminiowy

Dodatkowe wyposażenie:
- Okular H6mm
- Okular H20mm
- Soczewka Barlow'a 3x
- Odwracacz obraz 1,5x
- Mapa Księżyca i układu słonecznego

Jeżeli nie, to czy jest jakiś model dobrego teleskopu do 100 zł.

Edit

Znalazłem też takie cuś i chciałbym wiedzieć co jest lepsze.

Model: 50F600
Producent: Opticon
Powiększenie:
30x - 300x
Układ optyczny: Refraktor
Średnica obiektywu: 50mm
Długość ogniskowej: 600mm
Wyciąg okularowy: 0,98"
Światłosiła: f/12
Montaż: azymutalny
Statyw: aluminiowy

Dodatkowe wyposażenie:
- Okular 6mm
- Okular 20mm
- Soczewka Barlow'a 3x
- Luneta celownicza 5x24
- Filtr do obserwacji księżyca
- Mapa Księżyca i Układu Słonecznego

Google 

Wysłany:    Reklama Google - forum próbuje zarobić na swoje utrzymanie ;-)

Xaxley 
Domowy Naukowiec

Wysłany: 2009-12-09, 21:57   

Witam,

jeśli chcesz dopiero zacząć swoją przygodę z astronomią zachęce Cię do kupienia czegoś prostrzego. Nie chce Cię obrazić, ale po prostu nie będziesz umiał należycie tego obsługiwać. Moim zdaniem, najlepszym sprzętem na rozpoczęcie przygody z astro jest luneta - Tak na dobry początek. Polecam Ci oficjalną lunetę Międzynarodowego Roku Astronomii 2009 - Galileoskop. Sam ten sprzęt mam (dostałem z USA) ale w Polsce też możesz to kupić - Cena ok. 100 zł.
Przypominam. Niemal niezbędny do każdego sprzętu do obserwacji nieba jest statyw. Obsługa jest banalnie prosta, po prostu nie można czegoś nie zrozumieć.

Odnośnie 1 teleskopu - Naprawdę nie wierz tak głupiej reklamie. Jest ona kolorowa, ładna, przejrzysta ale to nie znaczy, że taki super będzie teleskop! Na takim poziomie co się znam na takich sprzętach... Ale co będę pisał. Zakup teleskopu na allegro to strata pieniędzy. Zajrzyj tutaj:
http://astro-forum.org/Fo...topic=6385&st=0 (prosze o nie usuwanie linku)

Co mogę dodać jeszcze;

- Dodatkowa nakładka odwracająca obraz jest tak naprawdę zbędna - pobiera mnóstwo światła, a co za tym idzie - obraz jest ciemny i na niebie można ujrzeć tylko najjaśniejsze gwiazdy.

Odnośnie 2 teleskopu:

- Ten sam filtr moim zdaniem bezużyteczny. Sprzedawcy oszukują mówiąc, że powiększenie będzie nawet do 300x Faktycznie, aby mieć takie powiększenie musiałbyś mieć potężny okular i własną kopułę na wielki teleskop. Taki teleskop kosztowałby parenaście tysięcy.
Faktycznie, dobre powiększenie to max 100x

Naprawdę, polecam Ci Galileoskop. To co chcesz kupić to tania chińszyzna która tylko Cię zniechęci do astronomii.

PFK KOMPANY!
Moralny autorytet? – Mag Magik I

Rzuć okiem na moje portfolio: www.scripter.maxmodels.pl

Eregnar 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2010-07-30, 21:07   

Pow. 300x w teleskopie dopiero za kilkanaście tysięcy? Non-sens. 8" synta sky-watchera, gdyby nie wpływ zanieczyszczonego nieba uciągnęłaby pow. 300x. A to teleskop za 1300zł. Kupując teleskop za 15,000 tysięcy i wyjeżdżając w teren z możliwym brakiem lp i z dobrym seeingiem można się spodziewać naprawdę b duzych powiększeń(w granicach rozsądku).
Wracając do tematu. Domyślam się, ze Borovik kupił już teleskop, jednakże jeżeli ktoś inny trafi na tego posta, to... stanowczo odradzam teleskopy firmy Opticon, przyszła niewiadomo skąd, nie ma polskiej strony internetowej. Sam kupiłem od nich teleskop, i się na nim przejechałem. Proszę też nie wierzyć w hasła reklamowe typu "Powiekszenie nawet 675x" takie pow. to domena naprawdę dużych teleskopów, i jeżeli to w ogóle możliwe, to potrzeba do tego idealnych warunków. IDEALNYCH. Na koniec dodam, że nie warto kupować teleskopów na montażach azymutalnych z 100zł, wszystko będzie się trzęsło i zniechęci tylko do astronomii.
Teleskop, który z czystym sercem mogę polecić, to 8" synta sky-watchera na dobsonie. Cena około 1300zł i mamy teleskop dobrej jakości, na długie lata.

Odpowiedz do tematu